Informacje ogólne i ogłoszenia A B C informacji o świetlicy szkolnej Cele i zadania Plan pracy na rok szk. 2018/2019 Regulamin świetlicy Stołówka szkolna Regulamin stołówki szkolnej Koło plastyczne - program Dowozy Procedury dowozów DORADZTWO EDUKACYJNO-ZAWODOWE

Informacje ogólne i ogłoszenia

Witamy na stronie świetlicy szkolnej przy SSP Nr 1

Kierownik i wychowawca świetlicy:   Ewa Gołdyn

Wychowawcy:

Ewa Kalafarska

Sylwia Szwajkowska

Alicja Gola

Godziny otwarcia świetlicy szkolnej

PONIEDZIAŁEK: 7.50 -  16.00

WTOREK:              7.50 - 16.00

ŚRODA:                  7.50 - 16.00

CZWARTEK:          7.50 - 16.00

PIĄTEK:                  7.50 - 16.00

Ogłoszenie  I

W biezącym roku szkolnym 258 uczniów klas I –V  bierze za zgodą rodziców udział w programie realizowanym przez Agencję Rynku Rolnego „Owoce w szkole”.

Życzymy smacznego

Program „Owoce w szkole”
roku szkolnym 2018/2019
Program Unii Europejskiej „Owoce w szkole” został powołany do życia jako inicjatywa mająca na celu odwrócenie niekorzystnych tendencji dotyczących zwyczajów żywieniowych dzieci, a w szczególności niewystarczającego spożywania owoców i warzyw.

Głównymi celami programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci, a w szczególności zwiększenie ilości spożywanych przez nie owoców i warzyw, oraz  popularyzowanie wiedzy o zdrowym odżywianiu poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach.

Asortyment produktów

• W każdym semestrze dziecko otrzymuje porcje owocowo-warzywne, w skład których wchodzą następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, marchew, rzodkiewka, słodka papryka (obowiązkowa tylko w I semestrze), sok owocowy, warzywny lub owocowo-warzywny. Każdy z ww. produktów, poza truskawkami, których udostępnianie jest nieobowiązkowe, powinien być udostępniony dziecku, co najmniej dwa razy w semestrze.
  • W ramach programu nie jest już dopuszczane udostępnianie dzieciom mieszanek warzywnych.

Zwyczaje żywieniowe

W przypadku dzieci za rodzaj pożywienia, które trafia na stół, lub za zawartość pojemnika z drugim śniadaniem w szkolnym plecaku odpowiadają rodzice. Mają tym samym możliwość kształtowania nawyków żywieniowych, co jest tym istotniejsze, że obecne dzieci w późniejszym życiu niełatwo będą mogły zmienić swoje przyzwyczajenia. Jeżeli za wzór stawiany jest rodzic, którego dziecko widzi podczas regularnego spożywania np. warzyw i owoców istnieje duża szansa, że powtórzy te zachowanie. W odwrotnej sytuacji – gdy brak prawidłowych nawyków w rodzinie, dziecko ma znacznie utrudnione zadanie, jeśli chodzi o wpojenie sobie zasad zdrowego żywienia. Młodzież szkolna wzoruje się w swoich zachowaniach (tych związanych z wyborami żywieniowymi) w dużym stopniu na grupie rówieśniczej. Z tego względu programy takie jak Owoce w szkole mają bardziej podatny grunt do działania.

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1