Nawigacja

Był taki wrzesień | Dzień Nauczyciela | Ślubowanie klas pierwszych | Apel biblioteczny | Święto Niepodległości | Andrzejki | Żywa lekcja historii | Jasełka | Apel prozdrowotny | XVII WOŚP | I Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas IV-VI | Zabawa karnawałowa | Swięto Kobiet | Powitanie wiosny | Poranek wielkanocny | Dzień Ziemi | Apel - pamięć o Holokauście | Dzień Patrona Szkoły | Przegląd Małych Form Teatralnych | Zakończenie roku szk. 2008/2009 | Rok szkolny 2009/2010 rozpoczęty ! | Apel z okazji 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej | Święto Nauczycieli czyli | Ślubowanie klas I w roku szkol. 2009/2010 | Apel z okazji Święta Niepodległości | Jasełka 2009 na wesoło | Dzień otwarty w Dzień Wiosny | Poranek z Janem Pawłem II | Tragiczna karta naszej historii - Katyń | Święto Konstytucji 3 Maja | Inauguracja nowego roku szkolnego 2010/2011 | Wydarzenia szkolne 2010/2011 | Wydarzenia szkolne 2011/2012 | Wydarzenia szkolne 2012/2013 | KOK - Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja | Wydarzenia szkolne 2013/2014 | Wydarzenia szkolne 2014/2015 | Wydarzenia szkolne 2015/2016 | Wydarzenia szkolne 2016/2017

Wydarzenia szkolne

Wydarzenia szkolne 2016/2017

  Wydarzenie szkolne Data Uwagi

Uroczyste rozpoczęcie

roku szkolnego 2016/17

1 września

W dniu dzisiejszym rok szkolny rozpoczęło 377 uczniów w 3 oddziałach zerowych i 15 oddziałach klas I-VI.

Trzymamy za was kciuki!

77 rocznica walk żołnierzy Wojska Polskiego na polach gabułtowskich  

Spłeczność naszej szkoły wzięła udział w upamiętnieniu kolejnej rocznicy walk w Gabułtowie. Uroczystości rozpoczęła msza święta, a po niej nastąpiło złożenie kwiatów na grobach żołnierskich w Kazimierzy Małej i Gabułtowie. Uczniowie naszej szkoły odczytali apel poległych, recytowali wiersze i zapalili symboliczne znicze.

Opiekę nad dziećmi pełniły p. D. Bałaga i p. dyr. M. Szaleniec.

Spotkanie z myśliwymi 9 września Grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami: Sylwią Szwajkowską i Danutą Bałagą, uczestniczyła w spotkaniu z myśliwymi Koła Łowieckieg "Diana" w ramach podziękowania za przygotowanie programu artystycznego z okazji 60-lecia działalności Koła. Myśliwi zorganizowali dzieciom smaczny poczęstunek i przygotowali drobne upominki. Na ręce opiekunów wręczono SSP Nr 1 dyplom. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.
Bezpieczna droga do szkoły 15 września Dziś w naszej szkole gościła maskotka Mrówki i Koziołka Matołka. Zwierzątka opowiadały dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczna droga do szkoły".
Wybory do Samorządu Szkolnego 12 września

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wybierali szkolny samorząd. Komisja w składzie: Kacper Korczak, Małgosia Biel, Natalia Kaczmarczyk, Weronika Izbińska, Natalia Nawrot i Natalia Zapart, zebrała i zliczyła głosy. Wybory wyłoniły następujący skład samorządu:

- przewodnicząca: Maria Wojas,

- zastępca: Karolina Grudzień,

- sekretarz: Weronika Trojanowska.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Ewa Gołdyn i Ewa Kalafarska.

Pasowanie uczniów klasy I 25 października Uczniowie klasy I a uczestniczyli dziś w ważnym wydarzeniu - uroczystym pasowaniu na ucznia. Na imprezę zostali zaproszeni również goście: p. dyr. M. Szaleniec, p. wicedyr. D Rusiecka, uczniowie klas II oraz rodzice. Pierwszaki wspaniale prezentowały się  w wierszykach i piosenkach oraz odpowiadały na trudne pytania zadawane przez starszych kolegów. Test zały na szóstkę, dlatego p. dyrektor pasowała je na uczniów, wręczyła tarcze i legitymacje szkolne. Uczniowie klas II powitali nowych uczniów wierszykami i piosenką, przekazali również wspaniałe upominki. Po części oficjalnej pierwszoklasiści udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Akcja czytelnicza październik Biblioteka szkolna przeprowadziła akcję promującą czytelnictwo. Każdy uczeń, który wypożyczył od początku roku chociaż jedną książkę, mógł odbić swój kciuk na przygotowanym brystolu. Powstały w ten sposób plakat "Biblioteka jest OK!" zdobi ściany czytelni. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość odbitych kciuków.
Święto Odzyskania Niepodległości 10 listopada

 

Społeczność naszej szkoły obejrzała montaż poetycko-muzyczny przygotowany z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas V, pod opieką p. Teresy Szlęk i p. Grzegorza Krawczuka, pięknie zaprezentowali dzieje walk Polaków o wolność. Widzowie z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie i nagrodzili aktorów rzęsistymi brawami.

 

Znalezione obrazy dla zapytania menora Śladami kultury żydowskiej 18 listopada Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panem Jarosławem Zatorskim - badaczem kultury żydowskiej. Prelegent ciekawie opowiadał o swojej pracy i śladach kultury żydowskiej w Polsce. Widzowie, wśród których znaleźli się również przedstawiciele UMiG oraz kazimierscy gimnazjaliści, mogli również posłuchać pieśni żydowskich oraz obejrzeć pokaz tańców żydowskich w wykonaniu uczennic z Gimnazjum w Szydłowie. W krótkiej prezentacji wokalno-tanecznej, przygotowanej przez p. D. Bałagę i p. K. Erbel, wystąpili również uczniowie naszej szkoły. Spotkaniu towarzyszyła wystawa "Życie codzienne w dawnych sztetlach" przygotowana przez Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Chmielniku.
Spotkanie z policjantką listopad Uczniowie klas zerowych wzięli udział w cyklu spotkań z policjantką, p. Moniką Cichy. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a dzięki ciekawym zabawom tematycznym utrwaliły kodeks rozważnego pieszego.
Andrzejki listopad Uczniowie klas 0-III i IV-VI bawili się podczas imprez andrzejkowych. Zabawie, oprócz świetnej muzyki i smacznego poczęstunku, towarzyszyły tradycyjne wróżby. Przygotowali je i poprowadzili uczniowie klas IV-VI pod opieką p. D. Rusieckiej.
  Spotkanie
z p. Lucjanem Kasperkiem
1 grudnia

W ramach projektu "Śladami pamięci. Uczeń i nauczyciel badaczami historii" uczniowie klas V-VI wzięli udział w spotkaniu z panem Lucjanem Kasperkiem. Rodzina pana Kasperka, jego dziadkowie, mama wraz z czwórką rodzeństwa, została uhonorowana medalem „Sprawiedliwy wśród narodów świata”. Opowieść zaproszonego gościa o trudnych czasach II wojny światowej i niełatwych wtedy decyzjach oraz heroicznych czynach „zwykłych ludzi” była dla słuchaczy niezwykłą lekcją historii.

Spotkanie z Mikołajem grudzień Uczniowie klasy 0c bawili się dziś w KOK na "Mikołajkowym spotkaniu z bajką". Dzieci z zaciekawieniem obejrzały dwa interaktywne przedstawienia lalkowe ("Czerwony Kapturek" i "Szewczyk Dratewka"), wzięły udział w quizie i wspólnym śpiewaniu. Na zakończenie maluchy spotkały się ze świętym Mikołąjem i otrzymały od niego słodkie podarki.
8 grudnia inauguracja działalności Kazimierskiego Stowarzyszenia "Amazonki" W dniu dzisiejszym w Pałacu "Lacon" uroczyście zainaugurowało swą działalność Kazimierskie Stowarzyszenie "Amazonki". Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych wszystkich szczebli, mediów, a przede wszystkim członkinie stowarzyszenia. Oprawę artystyczna, koncert kolęd, przygotowały uczennice SSP Nr 1 w Kazimierzy Wielkiej pod opieką nauczyciela muzyki Grzegorza Krawczuka.
16 grudnia Dom myśliwych w Hołdowcu W dniu 16 grudnia 2016 roku kilkoro dzieci z naszej szkoły pod opieką pani Danuty Bałaga uczestniczyło w wieczerzy wigilijnej zorganizowanej przez myśliwych Koła Łowieckiego DIANA. Spotkanie przebiegło w miłej świątecznej atmosferze. Dzieci śpiewały kolędy i pastorałki. Pod koniec potkania myśliwi  zaprezentowali sokoły i psy służące do łowów zwierzyny. Dzieci były pod wrażeniem tak bliskiego kontaktu z sokołami i psami myśliwskimi.
22 grudnia jasełka szkolne Uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy IIIc pod opieką p. J. Brodko. Mali aktorzy pięknie zaprezentowali historię narodzenia Jezusa, wzbogacając ją nastrojowymi kolędami i skocznymi tańcami. Dodatkowego wsparcia muzycznego udzialił szkolny chór, który pod kierownictwem p. Grzegorza Krawczuka wykonywał wokalno-instrumentalne wersje świątecznych pieśni.
25 stycznia spotkanie z policjantem Uczniowie klas O-III wzięli udział w spotkaniu z policjantem. Podczas prelekcji gość przypomniał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa związanych z porą zimową (zabawy, zachowanie w ruchu drogowym, czad). Wszystkie te informacje będą bardzo przydatne zwłaszcza podczas zbliżających się ferii.
  26 stycznia Zabawa choinkowa

Uczniowie klas 0-III i IV-VI wzięli udział w imprezach karnawałowych. Dzieci młodsze w pięknych strojach i tradycyjnych maskach bawiły się w rytmie najmodniejszych przebojów przed południem. Wieczorem zaś parkiet należał do uczniów klas starszych. Zabawie towarzyszył poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

 

14 lutego walentynki

Dziś w szkole gościł walentynkowy listonosz. Roznosił kartki, które uczniowie dzień wcześniej wrzucali do walentynkowej skrzynki. Oprócz tradycyjnych listów dzieci otrzymywały również lizaki i cukierki. Walentynki zorganizowała świetlica szkolna.

 

Akcja czytelnicza 13-17 lutego Z okazji walentynek biblioteka szkolna zorganizowała akcję czytelniczą "Randka w ciemno z książką". Każdy uczeń mógł wypożyczyć szczelnie zapakowaną książkę-niespodziankę. Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Książki rozchodziły się jak świeże bułeczki, zwłaszcza że były to pozycje nowe i jeszcze przez uczniów nieznane.
Nietypowa lekcja przyrody 3 marca

Uczniowie uczestniczyli dziś w nietypowej lekcji przyrody "Naukowa epidemia czary-mary i alchemia". Dzieci miały okazję obserwować nietypowe eksperymenty fizyczne i chemiczne, pobawić się helem i propan-butanem, poznać zagadnienia związane z zagrożeniem i ochroną środowiska oraz wziąć udział w konkursach wiedzy i zręczności. Spotkanie sprawiło uczniom wielką frajdę, chętnie angażowali się w pokazy, a przy okazji wyszli bogatsi o nowe wiadomości.

 

Dzień Kobiet 8 marca

Z okazji Dnia Kobiet społeczność szkolna wzięła udział w imprezie oscarowej. Ceremonię prowadzili uczniowie klas IV-VI zabawnie poprzebierani: chłopcy za dziewczęta, a dziewczęta za chłopców. Nagrody wręczano wszystkim pracującym w szkole paniom, które nominowane były w różnych kategoriach m. in. Kobieta Tajemnicza, Kobieta Troskliwa, Kobieta Elegancji, Kobieta Uśmiechu i Dobrego Humoru. Oczywiście, aby zasłużyć na Oscara, należało wykonać trudne i śmieszne zadania np. opowiedzieć dowcip, zawiązać krawat czy zatańczyć. Panie przeszły wszystkie próby śpiewająco, zwłąszcza że imprezę urozmaiciły popisy wokalne Zenka Martyniuka oraz Ryszarda Rynkowskiego oraz zespołów Enej i Ich Troje. Widzowie przyglądali się popisom z zachwytem i gorąco oklaskiwali aktorów i nominowane panie.

Imprezę wyreżyserowała pani Dorota Stokłosa.

 

Tydzień Języka Polskiego 6-10 marca

W dniach 6-10 marca obchodzono w naszej szkole Tydzień Języka Polskiego. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w różnych imprezach towarzyszących m. in. Konkursie Ortograficznym o Złote Pióro Burmistrza, konkursach plastycznych "Ortogram" i "Portret byka ortograficznego" oraz potyczkach językowych. Podsumowaniem Tygodnia był piątkowy apel, podczas którego gość honorowy, pan wiceburmistrz Łukasz Maderak, odczytał fragment "Wesela" Wyspiańskiego. Oprócz tego uczniowie obejrzeli inscenizację jednej ze scen tego dramatu oraz prezentacje multimedialne poświęcone patronom roku 201, czyli Piłsudskiemu i Kościuszce. Ponadto reprezentacje uczniów i nauczycieli zmierzyły się w drużynowym konkursie kalamburów i łamańców językowych.

Tydzień Języka Polskiego przygotowały panie: K. Borycka, K. Erbel i T. Szlęk.

 

Nietypowa lekcja historii 31 marca

Uczniowie wzięli udział w nietypowej lekcji historii zatytułowanej "Rzymskie Imperium i tradycje antyku". Spotkanie to przybliżyło okres Imperium Rzymu, jego podbojów i upadku. Uczniowie usłyszeli o prawie rzymskim i jego znaczeniu dla współczesności, poznali bliżej podział społeczny, wierzenia i kulturę starożytności. Grupa rekonstrukcyjna zaprezentowała również zwyczaje wojskowe rzymskich legionistów oraz ubiór i sposoby walki, jakimi się oni posługiwali. Dzieci miały okazję czynnie uczestniczyć w spotkaniu: przymierzały uniformy, a nawet uczestniczyły w pozorowanej potyczce.

Lekcja historii dostarczyła wielu wrażeń, a przede wszystkim pozwoliła w ciekawy sposób poszerzyć wiedzę i umiejętności.

 

  szkolny etap XIII "Małego" Konkursu Recytatorskiego 3 kwietnia

W dniu dzisiejszym w bibliotece szkolnej odbyły się szkolne eliminacje XIII "Małego" Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Hasło tegorocznej edycji brzmiało "W zdrowym ciele zdrowy duch". Do udziału zostało zgłoszonych 21 uczniów z klas 0-III. Zmagania oceniała komisja w składzie: p. K. Borycka, p. T. Szlęk i p. J. Stoksik-Sochacka. Po wysłuchaniu pięknych recytacji i burzliwych naradach jury wyłoniło 10 najlepszych uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym w Szkole Podstawowej nr 3 w Kazimierzy Wielkiej. Listę nagrodzonych można zobaczyć w zakładce "Osiągnięcia w konkursach". Organizatorem konkursu była p. K. Borycka.

 

  Rocznica Zbrodni Katyńskiej 10 kwietnia

Dnia 10 kwietnia w naszej szkole uczniowie przedstawili program poetycko-dokumentalny "Prawda o Katyniu". Młodzi wykonawcy na początku spektaklu wyświetlili projekt multimedialny o zbrodni, jaką w 1940 roku Sowieci popełnili na naszych rodakach na Wschodzie. Następnie społeczność uczniowska w ciszy i spokoju wysłuchała utworów literackich i pieśni najcelniej oddających ducha tragedii katyńśkiej. Na zakończenie uczniowie odczytali listy osadzonych, którzy w bestialski sposób zostali zamordowani. Brzmiały one tak autentycznie, że widoczne były spontaniczne reakcje uczniów. Takąlekcją historii oddaliśmy hołd pomordowanym rodakom.

Program przygotowali: Danuta Bałaga, Grzegorz Krawczuk i Piotr Kwiecień.

27 kwietnia Dzień Ziemi

     Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi, przygotowany pod hasłem "Jak rozweselić planetę Ziemię?". Celem programu było promowanie w społeczeństwie postaw proekologicznych. Przedstawienie poprzedził konkurs na najciekawszy strój ekologiczny, w którym brali udział uczniowie z klas 0-VI. Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować i zaprezentować ubiory wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu.     Ważnym elementem apelu była segregacja śmieci, które wrzucano do pojemników z odpowiednim oznaczeniem. Wszyscy zrozumieli, że w ten sposób możemy walczyć o czystość powietrza, lasów i rzek. Akademia z okazji Dnia Ziemi została zakończona miłym akcentem w postaci drobnych upominków oraz dyplomów za "Najlepszy strój ekologiczny".

Program przygotowały: p. J. Oleś, p. A. Pietrzyk, p. A. Pławecka i p. D. Stokłosa.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja 4 maja 

    W czwartek, 4 maja 2017 roku, społeczność szkolna świętowała ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenie - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

          Apel rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie został zaprezentowany montaż słowno-muzyczny oraz piękny polonez w wykonaniu dzieci z klasy IIIc.

         Występ uczniów przybliżył wszystkim obecnym okoliczności powstania pierwszej polskiej uchwały zasadniczej i jej znaczenie dla historii naszego kraju, a także podkreślił zasługi patriotów: Hugona Kołłątaja (naszego patrona), Stanisława Staszica, Ignacego Potockiego oraz Stanisława Małachowskiego.

          Apel przygotowały panie: D. Bałaga i J. Brodko. Oprawa muzyczna: p. G. Krawczuk. Nagłośnienie: p. P. Kwiecień.

Gminne Obchody Dnia Strażaka

7 maja

        W dniu dzisiejszym w Gabułtowie odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 70-lecia Straży Pożarnej w tej miejscowości. Podczas części artystycznej uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program "Ogień to wcale nie zabawa, pogromcom ognia czapki z głów". W programie, oprócz słów uznania i podziękowań za trudną, pracę nie zabrakło również akcentów humorystycznych w postaci kabaretu, piosenek oraz tańca dyskotekowego. Za swój występ uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkimi upominkami.

       Program przygotowały panie: A. Gola i J. Stoksik-Sochacka.

 

25 maja Przedstawienie profilaktyczne

          Społeczność szkolna obejrzała dziś przedstawienie przygotowane przez uczniów klas starszych pod opieką p. Doroty Stokłosy. Spektakl miał charakter profilaktyczny. Jego tematyka dotyczyła szeroko pojmowanego problemu uzależnień. Na początek aktorzy zaprezentowali scenki ukazujące okoliczności, w jakich młodzi ludzie sięgają po używki - dopalacze, papierosy i alkohol. Pojawiły się także wątki uzależnienia od komputera oraz zachowań agresywnych. Kolejnym elementem przedstawienia był sąd nad "winowajcami", dzięki któremu widzowie poznali pozornie pozytywne i ewidentnie negatywne skutki palenia papierosów, spożywania alkoholu, stosowania dopalaczy oraz życia w świecie wirtualnym. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili wydarzenia na scenie. Dzięki przedstawieniu zyskali większą świadomość zagrożeń, jakie czyhają na współczesnego człowieka.

 

26 maja Dzień Dziecka        Dziś na uczniów naszej szkoły od rana czekała nie lada niespodzianka. Na boisku szkolnym pojawiły się: trampolina, zjeżdżalnia oraz samochód z lodami. Dzieci bez ograniczeń mogły korzystać z atrakcji. Zabawa udała się dzięki szczególnemu zaangażowaniu przewodniczącej Rady Rodziców - pani Kindze Korczak.
31 maja pasowanie na czytelnika

Uczniowie klasy I zostali dziś uroczyście pasowani na czytelników. W świat książek wprowadziły ich baśniowe postacie: sierotka Marysia, Czerwony Kapturek, Kot w butach oraz Calineczka. Pasowania dokonała Królowa Książka, która wcześniej pouczyła dzieci, jak należy obchodzić się z wypożyczonymi lekturami.Na zakończenie każdy uczeń otrzymał drobne upominki.

Pasowanie przygotowała p. K. Borycka.

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

  • Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej
    Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1
    28-500 Kazimierza Wielka
    ul. 1-go Maja 1
  • (041)35-21-352
    fax (041)35-21-352