Nawigacja

Był taki wrzesień | Dzień Nauczyciela | Ślubowanie klas pierwszych | Apel biblioteczny | Święto Niepodległości | Andrzejki | Żywa lekcja historii | Jasełka | Apel prozdrowotny | XVII WOŚP | I Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas IV-VI | Zabawa karnawałowa | Swięto Kobiet | Powitanie wiosny | Poranek wielkanocny | Dzień Ziemi | Apel - pamięć o Holokauście | Dzień Patrona Szkoły | Przegląd Małych Form Teatralnych | Zakończenie roku szk. 2008/2009 | Rok szkolny 2009/2010 rozpoczęty ! | Apel z okazji 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej | Święto Nauczycieli czyli | Ślubowanie klas I w roku szkol. 2009/2010 | Apel z okazji Święta Niepodległości | Jasełka 2009 na wesoło | Dzień otwarty w Dzień Wiosny | Poranek z Janem Pawłem II | Tragiczna karta naszej historii - Katyń | Święto Konstytucji 3 Maja | Inauguracja nowego roku szkolnego 2010/2011 | Wydarzenia szkolne 2010/2011 | Wydarzenia szkolne 2011/2012 | Wydarzenia szkolne 2012/2013 | KOK - Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja | Wydarzenia szkolne 2013/2014 | Wydarzenia szkolne 2014/2015 | Wydarzenia szkolne 2015/2016 | Wydarzenia szkolne 2016/2017

Wydarzenia szkolne

 

WYDARZENIA SZKOLNE

DATA

UWAGI

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

01.09.2015

W dniu dzisiejszym rok szkolny rozpoczęło 340 uczniów w 15 oddziałach klas I - VI i 2 oddziałach przedszkolnych.

Wszystkim życzymy powodzenia!

76 rocznica wybuchu
II wojny światowej.

17.09.2015

Uczniowie klasy II i VI, pod opieką pań Danuty Bałagi i Jolanty Brodko, wystąpiły z montażem słowno-muzycznym pt. Dnia pierwszego września... Uczniowie, recytując wiersze i śpiewając pieśni z czasów II wojny światowej, ukazali bolesne doznania ludzi żyjących i poległych w latach okupacji hitlerowskiej i sowieckiej. Montaż w wykonaniu kolegów i koleżanek pokazał, że II wojna światowa nie jest tylko podręcznikową przeszłością, ale także przestrogą dla nas i przyszłych pokoleń.

                 Spotkania z policjantką

cały wrzesień

Cykliczne spotkania profilaktyczne, zostały rozpoczęte pogadanką na temat dopalaczy, prowadzoną przez sierżant Monikę Cichy.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

25.09.2015

W dniu tym cała społeczność szkolna uczestniczyła w różnych zajęciach sportowych przygotowanych przez panią Ewę Robak-Klimczyk. W ten sposób celebrowaliśmy aktywność fizyczną. Dzięki niej rośnie nam zdrowe pokolenie, a ruch powoduje lepsze myślenie i koncentrację uczniów.

    

W zdrowym ciele zdrowy duch - wycieczki ekologiczne.

cały wrzesień

We wrześniu klasy młodsze odwiedziły gospodarstwo ekologiczne w Sielcu Kolonii. Wzięły również udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka.

Spotkanie w Bibliotece Publicznej

02.10.2015

Uczniowie klas szóstych udali się do Biblioteki Publicznej na spotkanie z podróżnikiem i obieżyświatem - Mariuszem Kurcem. Obejrzeli tam filmy z kolejnych podróży autora, wysłuchali opowieści o jego przeżyciach i przygodach. Uczniowie mogli zobaczyć intresujące miejsca z całego świata, poznać zwyczaje innych ludzi, ich kulturę i różne religie. Mariusz Kurc dzielił się również spostrzeżeniami na temat życia, przestrzegał przed alkoholem i narkotykami, opowiadał o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą używki. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli filmy i wysłuchali opowieści podróżnika.

Czytam sobie w bibliotece 6 i 8.10.2015

Uczniowie "zerówek" i klasy Ia uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w Bibliotece Publicznej w ramach projektu "Czytam sobie w bibliotece". Pod okiem animatorki mogli nie tylko posłuchać ciekawych książeczek, ale również wziąć udział w różnych grach i zabawach integracyjnych.

Spotkanie w Bibliotece Publicznej. 09.10.2015 Uczniowie klas piątych wzięli udział w spotkaniu z Elżbietą Bednarczyk - pisarką, poetką, aktorką i podróżniczką. Z zainteresowaniem wysłuchali recytacji wierszy, opowieści o Australii popartej prezentacją zdjęć, a także obejrzeli pokaz gimnastyki tanecznej - wszystko w wykonaniu zaproszonego gościa. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.
Zawody w piłce nożnej. 08.10.2015 Uczniowie wzięli udział w zawodach piłki nożnej w ramach akcji "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Pierwsze miejsce zajęły reprezentacje: dziewcząt z klas IV-V oraz chłopców z klas II-III. Gratulujemy!
Profilaktyka zdrowia - zdrowe odżywianie. 15.10.2015 Klasy V i VI uczestniczyły w spotkaniu z panią Jadwigą Zapałą - specjalistką do spraw promocji zdrowia. Prelegentka bardzo ciekawie opowiadała o zasadach i sposobach zdrowego odżywiania się.
Między nami kobietkami.

21.10.2015

Dziewczęta z klasy VI spotkały się dziś z panią Olgą Skrobą z Działu Edukacji i Profilaktyki. Prelekcja, prowadzona w ramach zajęć wychowania do życia w rodzinie, obejmowała zagadnienia dotyczące ważnych spraw związanych z okresem dojrzewania.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowany i zrealizowany został projekt edukacyjny, w który zaangażowani zostali wszyscy uczniowie klas I-VI. Dzieci z klas I-III tworzyły laurki z życzeniami dla biblioteki, klasy IV-VI projektowały jej logo oraz brały udział w konkursie wiedzy o baśniach Andersena. Podsumowaniem święta był dzień Bohaterów Książkowych, podczas którego klasy prezentowały scenki związane z ulubionymi utworami Andersena. Zwycięzcy wszystkich konkursów otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto uczniowie mogli oglądać w bibliotece wystawę najstarszych książek, jakie występują w jej zbiorach. Organizatorem imprezy była pani Katarzyna Borycka.

Dzień Papieski

22.10.2015

Dnia 22 października 2015 roku obchodziliśmy Dzień Wspomnienia Jana Pawła II. Z tej okazji grupa uczniów z klas Va, Vb, i VIa, pod opieką nauczycieli: Katarzyny Erbel i ks. Mariusza Rozina, przygotowała montaż słowno-muzyczny "Jan Paweł II - pontyfikat pokoju i miłości".

Konkurs "Ojczyzna Polszczyzna"

28.10.2015

Dnia 28 października 2015 roku czternastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły przystąpiła do I etapu ogólnopolskiego konkursu "Ojczyzna Polszczyzna". Koordynatorem szkolnym konkursu jest pani Katarzyna Erbel.

Apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości

9.11.2015

Uczniowie naszej szkoły przedstawili apel upamiętniający Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Apel ten był wzbogacony o śpiew, taniec, wiersze i oprawę muzyczną. Zapraszamy do galerii w celu obejrzenia relacji foto z apelu.

Opiekunowie:

Danuta Bałaga

Jolanta Brodko

Grzegorz Krawczuk

Ślubowanie klas pierwszych

23.10.2015

Dnia 23.10.2015 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

W obecności zaproszonych gości, rodziców, dziadków, władz, wychowawczyń klas drugich i uczniów klas drugich - 65 dzieci klas I zostało pasowanych przez Panią  Dyrektor Monikę Szaleniec na uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Hugona Kołłątaja.

Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, odblaski, tarcze, upominki oraz legitymacje szkolne.

                    

                                 

Przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej

10 listopada

Kacper Sambór z klasy VIb zajął I miejsce w Przeglądzie Pieśni i Poezji Patriotycznej "Niezapominajka", zorganizowanym pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Opiekunem ucznia była pani Teresa Szlęk, nauczyciel języka polskiego.

Tydzień Głośnego Czytania 23 - 27 listopada W Tygodniu Głośnego Czytania uczniowie klas III poznawali historię misia Paddingtona, bohatera książki Michaela Bonda. Ponieważ w tym czasie przeypadało Święto Pluszowego Misia, dzieci przynosiły do biblioteki swoje ulubione maskotki, prezentowały je innym, a potem wspólnie wymyślały opowieści o przygodach swoich przyjaciół. Organizatorem akcji była p. Katarzyna Borycka.

                          

                           

Andrzejkowe zabawy szkolne

26 listopada

W dniu dzisiejszym odbyły się andrzejki szkolne dla klas IV-VI. Uczniowie bawili się podczas dyskoteki, a osoby ciekawe swojej przyszłości mogły ją poznać dzięki andrzejkowym wróżbom. Zabawę zrganizowały wychowaczynie świetlicy: p. E. Gołdyn, p. E Kalafarska i p. S. Szwajkowska.

Szkolne kolędowanie - apel z kolędą

21 grudnia

Grupa uzdolnionych uczniów z klas IV-VI pod kierownictwem p. Grzegorza Krawczuka zaprezentowała społeczności szkolnej najpiękniejsze kolędy w opracowaniu wokalno-instrumentalnym.

           XXIV finał WOŚP 10 stycznia Jak co roku społeczność naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w organizacji XXIV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie pod opieką nauczycieli kwestowali, prezentowali w KOK-u swe umiejętności artystyczne w programie przygotowanym przez panie: Anitę Pietrzyk, Dorotę Sydoryk, Małgorzatę Piotrowską i pana Grzegorza Krawczuka. W sztabie, który mieścił się w naszej szkole, wolontariusze zliczali pieniądze i pokrzepiali się gorącym posiłkiem i napojami.
Spektakl "Legendy warszawskie" w KOK  12 stycznia Uczniowie klas czwartych i klasy szóstej "b" obejrzeli piękny spektakl pt.: "Legendy warszawskie" w wykonaniu artystów Katolickiego Teatru Edukacji z Wrocławia. Widzowie podziwiali wspaniałą scenografię i grę aktorów. Przedstawienie było adaptacją utworu Artura Oppmana Legendy warszawskie oraz wybranych fragmentów Dziadów Adama Mickiewicza. Wyjście do KOK zorganizowała nauczycielka języka polskiego p. Teresa Szlęk.
 Jasełka bożonarodzeniowe  13 stycznia Uczniowie klas piątych i szóstych zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie jasełkowe rozgrywające  się w czasach współczesnych. Uroczystośc przygotowali p. K. Erbel i ksiądz M. Rozin.
Zabawa karnawałowa 4 lutego Klasy I-III i IV-VI wzięły udział w corocznej zabawie karnawałowej. Uczniowie, poprzebierani w wymyślne stroje, tańczyli na sali gimnastycznej w rytm najpopularniejszych przebojów dyskotekowych, a siły regenerowali poczęstunkiem przygotowanym w klasach przez rodziców.
Walentynki szkolne 12 lutego Świetlica szkolna wspólnie z wychowawcami zorganizowała pocztę walentynkową, która później została posegregowana i rozdana adresatom.
Czytam sobie w bibliotece szkolnej 15-18 marca W bibliotece szkolnej został przeprowadzony cykl zajęć związanych z książkami z serii Czytam sobie... Uczniowie klas drugich i trzecich poznali historię powojennego Berlina (Mur R. Witek), wkroczyli w krainę fantazji (Walizka pana Hanumana R. Witek), popłynęli na Titanicu (Historia pewnego statku Z. Stanecka) oraz spotkali się z kosmitą (Marta i ufoludek W. Widłak). Organizatorem akcji była p. Katarzyna Borycka.

 

Tydzień Języka Polskiego 22-27 marca Z okazji Tygodnia Języka Polskiego odbył się w naszej szkole szereg imprez tematycznych: międzyszkolne dyktando, zabawy językowe oraz prezentacje pięknej recytacji, czytania i opowiadania. Organizatorem akcji były p. K. Erbel i p. T. Szlęk.

 

 

 

 

       

Powitanie wiosny marzec Dzieci z klas zerowych przygotowały inscenizację z okazji powitania wiosny. W strojach koloru wiosny zaprezentowały się w przedstawieniu pt.: "Witaj, Wiosno". Na uroczystość zostały zaproszone "starszaki" z Publicznego Przedszkola Samorządowego. Przedszkolaki nagrodziły artystów gromkimi brawami. Po występach zaproszone dzieci zwiedziły sale lekcyjne, salę gimnastyczną oraz świetlicę szkolną. Wycieczka po szkole wzbudziłą wiele pozytywnych wrażeń i emocji. Organizatorkami święta były panie: Marta Maj i Dorota Stokłosa.

                      

 

 

                      

Audycja w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pałecznicy 11 kwietnia Społeczność szkolna wzięła dziś udział w niezwykłym koncercie przygotowanym przez uczniów Szkoły Muzycznej z Pałecznicy. Wysłuchaliśmy pięknych utworów zagranych na różnych instrumentach muzycznych: skrzypcach, fortepianie, flecie gitarze klasycznej, klarnecie, trąbce, saksofonie, akordeonie, werblu oraz ksylofonie. Wszyscy soliści zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami.
                      Wyjście na spektakl teatralny w KOK 8 kwietnia Dnia 8 kwietnia 2016 roku uczniowie klas IVa i b oraz klasy VIb udali się pod opieką pani Teresy Szlęk do KOK-u, gdzie obejrzeli spektakl pt. "Tomek Sawyer" - adaptację książki M. Twaine'a "Przygody Tomka Sawyera". Piękna scenografia, wspaniała gra aktorów Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie dostarczyły widzom wielu wspaniałych przeżyć i wzruszeń.

            

 

 

 

                

Konkurs recytatorski 15 kwietnia Dnia 15 kwietnia 2016 roku odbyły się szkolne eliminacje XII "Małego" Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Hasło tegorocznej edycji brzmiało "Otwórzmy drzwi fantazji". Do udziału zostało zgłoszonych 38 uczniów z klas 0-III. Zmagania oceniała komisja w składzie: p. Katarzyna Borycka, p. Teresa Szlęk i p. Ewa Kalafarska. Po wysłuchaniu pięknych recytacji i burzliwych naradach jury wyłoniło 10 najlepszych uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym w Szkole Podstawowej nr 3 w Kazimierzy Wielkiej. Listę nagrodzonych można zobaczyć w zakładce "Osiągnięcia w konkursach". Organizatorem konkursu były p. K. Borycka i p. D. Sydoryk.

     

 

       

Lekcja biblioteczna w Bibliotece Publicznej 20 kwietnia Grupa uczniów z klas czwartych udała się pod opieką p. Katarzyny Boryckiej do Biblioteki Publicznej na lekcję biblioteczną pt.: "Skąd się wzięły małpy w internecie?". Dzieci miały tu możliwość powtórzyć i pogłębić wiedzę na temat internetu. Poznały budowę adresu mailowego oraz skrzynki mailowej, kodowały proste informacje w systemie zero-jedynkowym, a przede wszystkim dowiedziały się, skąd się wzięła @ w adresie mailowym. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem i z zainteresowaniem słuchali prowadących.

                          

 

                      

Próbna ewakuacja 22 kwietnia Dziś miała miejsce próbna ewakuacja. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły na dźwięk trzech dzwonków udali się na boisko szkolne. Akcja przebiegła sprawnie i szybko. Ewakuacja budynku trwała 2 min. i 30 sekund.

                             

                          

Spotkanie ze strażakami 22 kwietnia Uczniowie klas 0-III wzięli udział w spotkaniu ze strażą pożarną. Strażacy opowiadali o swej pracy oraz przeprowadzili na boisku szkolnym pokaz działania sprzętu gaśniczego.
        Zapal znicz pamięci 22 kwietnia Uczniowie klas VI i delegacje klas I-V SSP nr 1 oddały hołd poległym bohaterom II wojny światowej i o godzinie 12.00 zapaliły na grobach żołnierskich znicz pamięci.
Pasowanie na czytelnika 26,27,28 kwietnia Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika, które odbyło się w bibliotece szkolnej. Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować z ksiażkami, poznały zasady wypożyczania, złożyły przysięgę czytelnika, a na zakończenie otrzymały pamiątkowe zakładki. Oczywiście wszyscy opuscili bibliotekę z zapasem ciekawych lektur. Pasowanie przygotowała p. Katarzyna Borycka wraz z uczennicami z klasy Va i Vb.

                         

                        

               

Euromajówka 1 maja Uczniowie z klas Vb, IVb i Va reprezentowali naszą szkołę podczas tegorocznej Euromajówki, która odbyła się w Kazimierskim Ośrodku Kultury. W ramach XIV Turnieju Wiedzy o Unii Europejskiej dzieci przybliżyły publiczności uroki Szwecji. Program przygotowały panie: Maria Głogowiecka i Ewelina Sambór.

                     

 

                       

225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja 3 maja Uczniowie SSP nr 1 wystąpili w części artystycznej gminnych obchodów 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Ponad pół setki dziewcząt i chłopców zaprezentowało program "Witaj , majowa jutrzenko, świeć naszej krainie...". Mali artyści przypomnieli wydarzenia z historii narodu polskiego sprzed ponad dwóch wieków - okoliczności uchwalenia przez Sejm Wielki pierwszej w Europie konstytucji. Widzowie wysłuchali wierszy i piosenek, były również polskie tańce - "Ostatni mazur" oraz polonez "Pożegnanie ojczyzny" Ogińskiego. Program pzrygotowali: p. T. Szlęk, p. D. Bałaga, p. J. Brodko i p. G. Krawczuk.
  Spotkanie autorskie 8 czerwca Uczniowie klas czwartych wzięli udział w spotkaniu autorskim z Arkadiuszem Niemirskim. Pisarz ciekawie i zabawnie opowiadał o swojej pracy, książkach, pasjach i podróżach. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna w ramach Tygodnia Głośnego Czytania.
Światowe Dni Młodzieży Czerwiec W związku z zbliżającym się Dniem Młodzieży w Krakowie, w naszej szkole przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące bezpiecznego zachowania się, w tym reagowania na sytuacje niestandardowe oraz zasady dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
                      Dzień z Henrykiem Sienkiewiczem 13 czerwca Dziś uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie zatytułowanej "Dzień z Henrykiem Sienkiewiczem". Mieli oni okazję zobaczyć wywiad z pisarzem, odbyć wirtualną podróż po muzeum w Oblęgorku, a przede wszystkim wysłuchać fragmentów powieści Sienkiewicza w interpretacji pana wiceburmistrza Łukasza Maderaka. Dzieci otrzymały od słodkości, a pan wiceburmistrz został przez nas odznaczony Orderem Uśmiechu z obowiązkową szklanką soku cytrynowego. Program przygotowali: p. K. Erbel, p. K. Borycka oraz ks. M. Rozin.
       
       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

  • Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej
    Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1
    28-500 Kazimierza Wielka
    ul. 1-go Maja 1
  • (041)35-21-352
    fax (041)35-21-352