Nawigacja

Był taki wrzesień | Dzień Nauczyciela | Ślubowanie klas pierwszych | Apel biblioteczny | Święto Niepodległości | Andrzejki | Żywa lekcja historii | Jasełka | Apel prozdrowotny | XVII WOŚP | I Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas IV-VI | Zabawa karnawałowa | Swięto Kobiet | Powitanie wiosny | Poranek wielkanocny | Dzień Ziemi | Apel - pamięć o Holokauście | Dzień Patrona Szkoły | Przegląd Małych Form Teatralnych | Zakończenie roku szk. 2008/2009 | Rok szkolny 2009/2010 rozpoczęty ! | Apel z okazji 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej | Święto Nauczycieli czyli | Ślubowanie klas I w roku szkol. 2009/2010 | Apel z okazji Święta Niepodległości | Jasełka 2009 na wesoło | Dzień otwarty w Dzień Wiosny | Poranek z Janem Pawłem II | Tragiczna karta naszej historii - Katyń | Święto Konstytucji 3 Maja | Inauguracja nowego roku szkolnego 2010/2011 | Wydarzenia szkolne 2010/2011 | Wydarzenia szkolne 2011/2012 | Wydarzenia szkolne 2012/2013 | KOK - Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja | Wydarzenia szkolne 2013/2014 | Wydarzenia szkolne 2014/2015 | Wydarzenia szkolne 2015/2016 | Wydarzenia szkolne 2016/2017

Wydarzenia szkolne

Wydarzenia szkolne 2013/2014

WYDARZENIA SZKOLNE

2013/2014

 

 

Wydarzenia szkolne

Data

Uwagi

Początek roku szkolnego 2013/2014

02. 09. 2013

Początek roku szkolnego odbył się zgodnie z odwieczną tradycją. Naukę rozpoczęło 265 uczniów w 12 oddziałach i 71 przedszkolaków w 3 klasach zerowych.

Całej szkolnej społeczności życzymy powodzenia.

Internetowy Teatr Telewizji na żywo.

Cały rok

Spektakle:

- Jaś i Małgosia

- Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach

Apel z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej

27. 09.

Uczniowie obejrzeli program poetycko-muzyczny w wykonaniu klasy III a i IV b przygotowany przez panie: Danutę Bałaga i Jolantę Brodko. Był to jeden z wielu ciekawych apeli historyczno-patriotycznych.

Zdjęcia w albumie.

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

07 - 11. X

Program obchodów Święta Biblioteki  w naszej szkole jest bardzo bogaty. Trwa cały tydzień. Połączony został z obchodami Roku J.Tuwima. W poniedziałek ma miejsce Dzień Bohaterów Książkowych. Dzieci przebierają się w postacie z wierszy Tuwima. W środę klasy starsze zmagają się w turnieju wiedzy o życiu i twórczości J. Tuwima. W piątek cała szkoła obejrzy przedstawienie oparte o wiersze wspomnianego już poety w reżyserii K. Erbel.

Całość święta organizuje              J. Nowak.

Zdjęcia w albumie.

 

                                                        

 

                                 

                           

Szkolny Turniej wiedzy o życiu i poezji dla dzieci Juliana Tuwima

09. 10.

W turnieju wzięły udział trzyosobowe reprezentacje klas IV - VI. Drużynom towarzyszyły maskotki, czyli przebrani za postacie z wierszy Tuwima uczniowie. Pytania miały różną formę, ale wszystkie wymagały znajomości życia i twórczości Juliana Tuwima.Wygrała klasa VIb.

Turniej przygotowała pani Jolanta Nowak.

Zdjęcia w albumie.

Przedstawienie                           "W Tuwimowie" z okazji Roku Juliana Tuwima

11.10.

Cała szkoła obejrzała przedstawienie oparte na wierszach dla dzieci J.Tuwima.Były zabawne scenki, piosenki, kolaże tekstów Tuwima. Wystąpiły klasy IV a, VI a pod kierunkiem pani Katarzyny Erbel.

Zdjęcia w albumie.

Spektakl "ROBALE"

13. 10.

Chętni uczniowie wzięli udział w przedstawieniu kieleckiego Taeatru Lalki i Aktora, które miało miejsce w KOK. Przed spektaklem odbyły się warsztaty teatralne.Spektakl bardzo się podobał.

Turniej piłki nożnej klas IV - VI

o Puchar Dyrektora

SSP nr 1

21. 10

Na stadionie "Sparty" odbył się turniej piłki nożnej klas starszych. Impreza ta została przesunięta z czerwcowego Dnia Sportu.Wyjatkowo dopisała pogoda, a doping kolegów był niezwykle gorący. Wygrała klasa VI b.

bł. Jan Paweł II - Papież Dialogu

21.10

Z okazji XIII Dnia Papieskiego cała szkoła obejrzała program artystyczny, przybliżający życie     i działalność naszego wielkiego Polaka. Pokaz multimedialny         i słowo komentarza przygotowała  s. Krystella Pacyna z klasą IV a.

Spotkanie autorskie z poetą

Andrzejem Grabowskim -

autorem książek dla dzieci

2. 10.

Uczniowie klas starszych pod opieką pani Jolanty Nowak uczestniczyli w spotkaniu autorskim w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kazimierzy Wielkiej. Spotkanie było niezwykle ciekawe, a pan A. Grabowski nawiazał świetny kontakt              z publicznością.

              Podsumowanie                   

Święta Biblioteki

i Roku J. Tuwima

29.10.

Apel zgromadził całą szkołę. Najpierw dzieci obejrzały przedstawienie utrwalające wiedzę o życiu i twórczości  Juliana Tuwima w wykonaniu kl. V b pod nadzorem pani T. Szlęk.

Następnie pani J.Nowak podsumowała obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych w naszej szkole. Podziękowała wszystkim za udział i wręczyła nagrody za najoryginajniejszy strój w Dniu Bohaterów Książkowych. Nagrody ufundował sklepik szkolny prowadzony przez panią Dorotę Krzosa.

"Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"

apel z okazji Święta Niepodległości

14. 11

Kolejna lekcja patriotyzmu dla uczniów całej szkoły. Wspólne odśpiewanie hymnu i program poetycko-muzyczny w wykonaniu klasy IVa i VIa pod kierunkiem pani Katarzyny Erbel.

Ślubowanie klas I

25. 10

Zgodnie z tradycją w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych.W uroczystości uczestniczył Pan Burmistrz Tadeusz Knopek, Pani Dyrektor Monika Szaleniec, rodzice oraz wychowawcy z uczniami. Każdy uczeń pasowany został przez Panią Dyrektor wielkim czerwonym ołówkiem.Pierwszaki otrzymały od swoich starszych kolegów upominki - szkolne worki z wyhaftowanymi inicjałami. Następnie przemawiali: Pan Burmistrz i Rada Rodziców. Pierwszaki przedstawiły program poetycko-muzyczny, który bardzo się podobał. Scenariusz uroczystości przygotowały Panie: Małgorzata Piotrowska (I a) i Dorota Sydoryk (I b).

Zdjęcia w albumie.

"Język to Twój paszport.             Ucz się języków"

20. 11.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach komunikacyjnych w ramach festiwalu jezykowego organizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Zajęcia odbyły się w Kazimierskim Ośrodku Sportowym. Dzieci brały udział       w atrakcyjnych zajeciach dydaktycznych. Były to quizy, ćwiczenia w grupach, konkursy      i zabawy. Szczególną atrakcją był piętrowy autobus do obejrzenia.

Opiekunowie:                                     M. Głogowiecka,  P. Kwiecień

 

 

 

 

Dyskoteka CHOINKOWA

01.02.2014

Tradycyjna zabawa karnawałowa zwana popularnie "choinką" zapoczątkowała ferie zimowe. Zabawy i tańce sprawiły dzieciom wiele radości.

Szkolny turniej wiedzy o języku polskim

21. 02

Z okazji Tygodnia Języka Polskiego odbył się turniej międzyklasowy,       w którym uczniowe musieli wykazać się wiedzą o języku polskim tj. znajomością zasad ortograficznych i gramatycznych. Imprezę przygotowały panie Jolanta Oleś, Katarzyna Erbel, Maria Głogowiecka, Małgorzata Woźniak

Spotkanie z policjantem

klas 1 - 3

25.02

Tematem spotkania było bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Z najmłodszymi omówione zostało poruszanie się po drogach przez osoby piesze. Zwrócono uwagę na elementy odblaskowe. Przybliżono również zagadnienie kontaktów z obcymi ludźmi. Podczas spotkania z najmłodszymi przybliżono uczestnikom kompetencje funkcjonariuszy Policji.

Spotkanie z panią Joanną Strączek Dziabała - dziennikarką Tygodnika "Ponidzie"

25. 02.

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich, zdobywając wiedzę o zasadach tworzenia artykułów prasowych i pracy dziennikarskiej. Efektem są artykuły uczniów o przebiegu Tygodnia Języka Polskiego w naszej szkole, które zostaną opublikowane w Tygodniku "Ponidzie".                        Organizator: Katarzyna Erbel

III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny uczniów szkół podstawowych gminy Kazimierza Wielka

Patronat honorowy Burmistrz MiG Pan Tadeusz Knopek

26. 02.

W konkursie wzięło udział 63 uczniów z wszystkich szkół gminnych. Autorką dyktand i przewodniczącą konkursu była pani Dorota Wojas - polonistka z Gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej. Nagrody ufundował Pan Burmistrz. Koordynatorką klas starszych była Katarzyna Erbel,        a młodszych Jolanta Oleś, Maria Głogowiecka, Małgorzata Woźniak.

 

Spektakl

"Ania z Zielonego Wzgórza"

27. 02.

Uczniowie  na scenie KOK obejrzeli adaptację powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" w wykonaniu Teatru ARTENES z Wrocławia.

 

Święto Kobiet

07. 03

Były kwiatki i słodkości dla "małych    i dużych" kobiet.

Wizyta misjonarza z Ugandy ojca Otto Katto

10. 03.

Ojciec Otto to rdzenny Afrykańczyk pochodzący z plemienia Bakiga        z Ugandy.W Polsce jest od pięciu lat  i zajmuje się animacją misyjną. Mowi bardzo dobrze po polsku. Będąc gościem w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego odwiedził naszą szkołę. Opowiadał dzieciom o życiu ich rówiesników w Afryce, pokazując przyniesione ze sobą eksponaty kultury Czarnego Lądu. Uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem, ponieważ o. Otto był niezwykle serdeczny i komunikatywny.

Spotkanie z policjantem

10. 04

Policjant z miejscowej Komendy Powiatowej Policji spotkał się            z uczniami i przeprowadził prelekcję na temat zasad bezpieczeństwa        w szkole i poza nią.              Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

"Katyń - morze polskiej krwi"

14. 04

Cała szkoła obejrzała program artystyczny, którego tematem były wydarzenia historyczne, dotyczace mordu polskich oficerów w Katyniu. Pokaz multimedialny uzupełniony został wiadomościami i wierszami      o tej tragicznej karcie naszej historii. Całość przygotowała Katarzyna Erbel z kl. IV a i VI a.

Eliminacje szkolne X "Małego" Konkursu Recytatorskiego

16. 04

W eliminacjaach szkolnych wzięło udział 44 uczniów klas 0 - III. Każdy prezentował jeden wiersz o treści  zgodnej z tematem "Zwierzęta wokół nas". Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, słodycze, a 9 wyróżnionych uczniów książki, ufundowane przez szkolną bibliotekę. Organizatorami eliminacji były panie: Dorota Sydoryk, Jolanta Nowak, Ewa Kalafarska.

Święto Konstytucji 3 Maja

28. 04.

Świeto narodowe zostało uczczone przez uczniów naszej szkoły poprzez uroczysty apel. Klasy V pod opieką pani Teresy Szlęk przedstawiły program poetycko - muzyczny zwiazany z tym ważnym historycznym wydarzeniem.

Dzień  Ziemi

29. 04.

Edukacja ekologiczna jest bardzo ważnym problemem współczesnego świata. Z okazji Dnia Ziemi odbył się w naszej szkole apel. Klasy III a i IV b pod opieką pań Jolanty Brodko i Danuty Bałaga przedstawiły program artystyczny o charakterze satyrycznym i edukacyjnym. Były zabawne skecze, piosenki i taniec. Widownia bawiła się świetnie.

Żywa lekcja przyrody

07. 05.

Uczniowie mieli możliwość zobaczenia na żywo wielu płazów       i gadów. Śłuchali opowieści o tych zwierzętach.

"Drzwi otwarte" w Publicznym Gimnazjum Samorządowym   w Kazimierzy Wielki

03.06.

Klasy szóste  z wychowawcami odwiedziły  kazimierskie gimnazjum   i uczestniczyły w zorganizowanym dla nich spotkaniu.

"Piękne ząbki - zdrowy uśmiech"

18.06.

Klasy młodsze uczestniczyły           w prelekcji dotyczącej zdrowego odżywiania i właściwego dbania         o higienę jamy ustnej i zęby.

Czas relaksu i wycieczek

maj
i czerwiec

Wiele klas wyjechało na wycieczki bliższe i dalsze, krótsze i dłuższe     w różne ciekawe miejsca. Były to np. Warszawa, Kraków, Inwałd itp.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013 / 2014

27. 06.

8:00 Msza Św.            

9:00 Spotkanie w sali gimnastycznej

9:30 Wręczenie świadectw przez     wychowawców w klasach.

10:30 WAKACJE !!!

 

 

 

 

 

Kontakt

  • Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej
    Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1
    28-500 Kazimierza Wielka
    ul. 1-go Maja 1
  • (041)35-21-352
    fax (041)35-21-352