KOK - Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Upamiętniając rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja grupa uczniów naszej szkoły zaprezentowała w KOK program artystyczny pt." Niech każdy miłość własną - miłości kraju poświęci".

Scenariusz przedstawienia powstał w oparciu o dzieło A. Mickiewicza pt."Dziady". Pojawiający się na scenie Duch Przeszłości Narodu "przyprowadza ze sobą świadków tamtych majowych dni: króla S. A. Poniatowskiego, S. Małachowskiego, szlachcica i szlachciankę oraz dzieci cieszące się z ustanowienia Konstytucji.. "Goście" przekazują ponadczasowe prawdy, których echo  wciąż jest aktualne: "Bo słuchajmy i zważmy u siebie, I my sami byliśmy nieszczęść naszych winą, Myśleliśmy o sobie, a nigdy o kraju", " W waśni zguba, siła w zgodzie", " W naszym wspólnym domu, nie masz smucić się nikomu".

Wśród publiczności zasiedli BMiG Kazimierza Wielka pan Tadeusz Knopek, Wicestarosta pan Michał Bucki, eurodeputowany Czesław Siekierski, dyrektorzy szkół oraz mieszkańcy miasta i powiatu.

Opiekunki panie Katarzyna Erbel i Jolanta Oleś ( SSP nr 1) pragną złożyć szczególne podziękowania pracownikom KOK za pomoc w przygotowaniu programu artystycznego.

W programie wystąpili uczniowie: Wiktoria Menkała, Patrycja Poręczewska, Angelika Galus, Mateusz Skrzyński, Piotr Dziula, Kamil Możdżeń z klasy V a i Zuzanna Kolanoś, Małgorzata Bogacka, Aleksandra Pionka, Julia Kwiecień, Wiktoria Wojas, Dawid Oleś, Filip Maj z klasy VI b.