Nawigacja

Był taki wrzesień | Dzień Nauczyciela | Ślubowanie klas pierwszych | Apel biblioteczny | Święto Niepodległości | Andrzejki | Żywa lekcja historii | Jasełka | Apel prozdrowotny | XVII WOŚP | I Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas IV-VI | Zabawa karnawałowa | Swięto Kobiet | Powitanie wiosny | Poranek wielkanocny | Dzień Ziemi | Apel - pamięć o Holokauście | Dzień Patrona Szkoły | Przegląd Małych Form Teatralnych | Zakończenie roku szk. 2008/2009 | Rok szkolny 2009/2010 rozpoczęty ! | Apel z okazji 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej | Święto Nauczycieli czyli | Ślubowanie klas I w roku szkol. 2009/2010 | Apel z okazji Święta Niepodległości | Jasełka 2009 na wesoło | Dzień otwarty w Dzień Wiosny | Poranek z Janem Pawłem II | Tragiczna karta naszej historii - Katyń | Święto Konstytucji 3 Maja | Inauguracja nowego roku szkolnego 2010/2011 | Wydarzenia szkolne 2010/2011 | Wydarzenia szkolne 2011/2012 | Wydarzenia szkolne 2012/2013 | KOK - Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja | Wydarzenia szkolne 2013/2014 | Wydarzenia szkolne 2014/2015 | Wydarzenia szkolne 2015/2016 | Wydarzenia szkolne 2016/2017

Wydarzenia szkolne

Wydarzenia szkolne 2011/2012

 

 

 

 Zdjęcia do obejrzenia w albumie fotograficznym.

 

 

Wydarzenia szkolne

Data

Uwagi

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

01. 09. 2011

Początek roku szkolnego zaczęliśmy uroczystą Mszą św. w naszym parafialnym kościele. Dalsza część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej. Przybyli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Pani Dyrektor powitała wszystki, przedstawiła strukturę i harmonogram pracy szkoły oraz życzyła wszystkim zdrowia i wytrwałości w codziennej pracy. W naszej szkole rozpoczyna naukę 323 uczniów w 15 oddziałach. W 3 klasach zerowych, 6 klasach młodszych i 6 starszych uczyć się będzie 162 dziewczynki i 161 chłopców. Szkoła pracuje w systemie jednozmianowym.

Sprzątanie Świata

16. 09. 2011

Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tej akcji. Sprzątnięto teren wokół szkoły i poza nią. Jest to praktyczna lekcja ekologii i uświadomienie uczniom potrzeby dbania o środowisko. 

Apel „Tragedia września 1939”

21. 09. 2011

Apel swoją tematyką obejmował informacje związane z wydarzeniami historycznymi września 1939 roku. Szkoła obejrzała program poetycko-muzyczny przygotowany przez panią Teresę Szlęk z klasami szóstymi. 

Świętokrzyski Kurator Oświaty

z wizytą u pierwszaków

22. 09. 2011

W czwartkowe przedpołudnie naszą szkołę odwiedziły Pani Kurator Małgorzata Muzoł i zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Pani Urszula Wojsław - Kozłowska. Goście, a także przybyli rodzice i dziadkowie, obejrzeli przedstawienie " Alicja na wiejskiej drodze" w wykonaniu pierwszaków pod opieką pań: Jolanty Oleś i Jolanty Brodko, którego celem było utrwalenie zasad ruchu drogowego. Nasza szkoła od lat dba o bezpieczeństwo dzieci w szkole i w drodze do szkoły. Na uroczystości obecny był również przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji. Pani Kurator rozmawiała z dziećmi o tym, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Pierwszaki otrzymały odblaskowe prezenty.

Spotkanie z policjantem

"Bądź widoczny na drodze"
 

07.10.2011

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeprowadzili akcję profilaktyczną "Bądź widoczny na drodze". Podstawowym celem działań było zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego, zapewnienia bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom na drogach oraz wytworzenie w świadomości pieszych i kierujących rowerami zagrożenia na jakie są oni narażeni gdy nie stosują się do przepisów prawa. Opr. Ł.T.

Wyjazd do lasu klas 1-3

"Święto Pieczonego Ziemniaka"

05.10.2011

Z okazji tego święta klasy I - III pojechały na wycieczkę do lasu w Słonowicach.

Na polu w pobliżu lasu uczniowie, opiekunowie oraz towarzyszący wyprawie rodzice rozpalili ognisko. Piekli w nim kiełbaski, a potem ziemniaki. Pogoda i humory dopisywały.

Dzień Papieża Jana Pawła II

13.10.2011

Błogosławiony Jan Paweł II - Papież. Modlitwy - to zawołanie XI Dnia Papieskiego

Z tej okazji 13 X 2011 roku w czwartek, zgromadziliśmy się na apelu by oddać cześć i dziękować Bogu za dar błogosławionego Jana Pawła II. Uczennice z klas II, V, VI przygotowały spektakl słowno-muzyczny połączony z prezentacją multimedialną, który przybliżył nam tak wielkiego człowieka. Opiekunem i osobą odpowiedzialną za apel była s. Krystella Pacyna.

Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2011

Historia Dnia Nauczyciela w Polsce ma swoje początki w 1957 r. Podczas Światowej Konferencji Nauczycielskiej w Warszawie ustalono, że 20 listopada będzie Międzynarodowym Dniem Karty Nauczyciela i świętem nauczycieli. Konferencja została zorganizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP)Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z edukacją, jest okazją do nagradzania wyróżniających się dla edukacji osób. Historia Dnia Nauczyciela w Polsce ma swoje początki w 1957 r. Podczas Światowej Konferencji Nauczycielskiej w Warszawie ustalono, że 20 listopada będzie Międzynarodowym Dniem Karty Nauczyciela i świętem nauczycieli. Konferencja została zorganizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP)

Ślubowanie Klas Pierwszych

 

Dnia 25 październiaka w naszej szkole odbyła się Uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych.

Na tę uroczystość zaproszone zostały byłe wychowawczynie z przedszkola, klas zerowych oraz rodzice.

Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny przygotowany przez wychowawczynie p. Jolantę Brodko, p. Jolantę Oleś. Aktu Pasowania na Ucznia dokonała pani dyrektor Monika Szaleniec. Pierwszaki ślubowały być wzorowymi i pilnymi uczniami. Wierszem piosenką i upominkami uczniowie klas drugich powitały młorszych kolegów pod opieką swoich wychowawczyń p. Doroty Sydoryk i p. Małgorzaty Piotrowskiej.

Po uroczystości pierwszoklasiści udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

"Śniadanie Daje Moc"

8.11.2011

Dnia 8 listopada nasza szkoła brała udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc". Do  akcji przystąpili uczniowie klas I -III. Celem akcji było przekazanie uczniom w ciekawy i atrakcyjny sposób, że sniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Sniadanie w klasach  przygotowali nauczyciele przy pomocy rodziców.

Apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

GALERIA Z PRZEDSTAWIENIA

14.11.2011 Narodowe Święto Niepodległościpolskie święto państwowe, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego[1] w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989. Jest dniem wolnym od pracy.

Przedstawienie profilaktyczne pt. " POKÓJ"

GALERIA Z PRZEDSTAWIENIA

24.11.2011 Uczniowie klasy IV A wraz z wychowawczynią Katarzyną Erbel dnia 24.11.2011 roku zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne pt. "POKÓJ", które przybliżyło widowni trudności i problemy z jakimi na co dzień mają do czynienia nastolatkowie: trudności w nauce, kłótnie z koleżankami czy nieporozumienia z rodzicami.
V PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ JASEŁKOWYCH 15.12.2011 Dnia 15 grudnia 2011 roku w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbył się V Przegląd Jasełek. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie zatytułowane "Jasełka na strychu".
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 08.01.2012

Nasza szkoła wzięła udział w 20 finale WOŚP, który odbył się 08.01.2012 roku w Kazimierskim Ośrodku Kultury. 12 dziewcząt z klasy IV B: Izabela Galwas, Natalia Huchmacz, Weronika Kokosza, Sara Kurpiewska, Gabriela Połetek, Julia Piszczek, Dominika Siwiec, Julia Sodo, Katarzyna Twardowska, Karolina Wilk, Paula Więcław, Daria Wojtasik - zatańczyło układ do piosenki "MOVES LIKE JAGGER" zespołu MAROON 5.

Grupa kolędnicza klasy V B w składzie: HEROD - Filip Maj, DIABEŁ - Wiktoria Wojas, ANIOŁ - Julia Kwiecień, ŚMIERĆ - Zuzanna Kolanoś, ŻYD - Aleksandra Cukrowska, KOLĘDNICY - Mateusz Sambór, Szymon Kwieciński - wykonała inscenizację pt. "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA", życząc na koniec zebranym SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

Występy zakończyła SHAKIRA - Natalia Huchmacz tańcem do piosenki "WAKA WAKA".

Uczniowie za swój występ otrzymali gorące brawa. Opiekunami grupy uczniów były panie: Danuta Bałaga, Jolanta Brodko, Małgorzata Woźniak.

PIERWSZY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK 12.01.2012

12 stycznia 2012 roku w Samorzadowej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej odbył się I Konkurs Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem jest ww. szkoła. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do tradycyjnego bożonarodzeniowego kolędowania oraz przypomnienie starych zapomnianych kolęd i pastorałek.

Zaproszenie przyęło i zgłosiło sie do konkursu 6 szkól z gminy Kazimierza Wielka: SSP nr 3 w Kazimierza Wielka, SSP Zięblice, SSP Gorzków, SSP Wielgus, SSP Kamieńczyce, SSP nr 1 Kazimierza Wielka. Wszystkich uczestników i opiekunów przywitała Pani v-ce dyrektor szkoły Dorota Rusiecka.

Jury w składzie: Urszula Góra, Katarzyna Oracz, Dorota Pilarska, Ireneusz Górski oceniało jakość śpiewu, orginalność repertuaru, zachowanie sceniczne.

Uzestnicy występowali solo, w duecie lub trio, w następujących grupach wekowych:

- uczniowie klas 0-3

- uczniowie klas 4-6

Organizatorzy pozyskali nagrody (mp3, myszki komputerowe, książki, kalendarze) oraz poczęstunek dla uczestników od przychylnych dzieciom sponsorów.

Szkolna zabawa choinkowa 11. 02. 2012 Ferie zimowe rozpoczęliśmy uczniowską zabawą noworoczną. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice i nauczyciele. Do zabawy posłużyła pięknie udekorowana sala gimnastyczna. Przy dźwiękach orkiestrowej muzyki bawiła się cała szkoła. Rodzice przygotowali słodką przekąskę.
I Gminny Konkurs Ortograficzny 28. 02. 2012

Po raz pierwszy w tym roku odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych z naszej gminy. Pomysłodawczynią i organizatorką była Katarzyna Erbel - polonistka. Autorką dyktanda i przewodniczącą komisji była pani Dorota Wojas - polonistka z kazimierskiego gimnazjum. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas IV-VI, którzy przybyli wraz ze swoimi opiekunami. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, publikację o naszej szkole oraz czekoladę. Lauraaci otrzymali słowniki: języka polskiego, wyrazów obcych, poprawnej polszczyzny.                                                         Wyniki konkursu: I miejsce Magdalena Koziara - SSP w Cudzynowicach, II miejsce Kamila Czekaj - SSP w Wielgusie,  III miejsce Julia Kwiecień - SSP nr 1 w Kazimierzy Wielkiej

Planujemy kontynuować ten konkurs w następnym roku i odbywał się będzie około 24 lutego, który jest Dniem Języka Polskiego. Serdecznie zapraszamy.

 

Jan Paweł II Wielki -

rocznica śmierci Papieża Polaka

02. 04. 2012 Uczniowie całej szkoły obejrzeli program poetycko-muzyczny poświęcony pamięci Jana Pawła II. Program przedstawiła klasa III a pod kierunkiem wychowawczyni pani Marii Głogowieckiej.
Poranek wielkanocny 04. 04. 2012 Siostra katechetka Krystyna Pacyna wraz z klasą III b i wychowawczynią Małgorzatą Woźniak przedstawiła opowieść teatralną o znaczeniu Świąt Wielkanocnych w naszym życiu. Pokaz multimedialny i muzyka dodały przedstawieniu powagi i wprowadziły w magię tych niezwykłych świąt.
"Katyń - wczoraj i dziś" 13. 04. 2012 Projekcja multimedialna przybliżyła dzieciom wiedzę o zbrodni katyńskiej z 1940 roku oraz tragedii, która rozegrała się w 2010 roku. Pokazane obrazy opatrzone zostały komentarzem, a nastrój powagi i zadumy stworzyła znakomicie dobrana muzyka. Całość programu przygotowała pani Katarzyna Erbel.
Eliminacje szkolne VIII "Małego" Konkursu Recytatorskiego 17. 04. 2012 Temat konkursu brzmiał "Świat wokół nas". Wzięło w nim udział 38 uczniów z klas I - III. Jury w składzie Jolanta Nowak, Ewa Gołdyn, Marta Maj wytypowało do etapu gminnego 9 uczniów (patrz Osiągnięcia w konkursach ). Konkurs odbywał się w bibliotece szkolnej.
" Dzień Ziemi " 24. 04. 2012 Nasza szkoła włączyła się do akcji dbania o naszą planetę. Odbył się apel informacyjny o potrzebie wszelkich działań ekologicznych. Nastepnie ogłoszony został konkurs dla klas  na "Plastusia" czyli najdłuższego węża wykonanego z plastikowych butelek. Rozstrzygnięcie konkursu wkrótce. Opiekunką akcji jest pani Sylwia Kozińska.
Spotkanie po latach 24. 04. 2012 Naszą szkołę odwiedził niezwykły gość Pan Raymond Fiszler. Obecnie mieszka w USA, ale przed wojną był uczniem naszej szkoły. Uczniowie klas starszych  uczestniczyli w spotkaniu i wysłuchali z zainteresowaniem wspomnień gościa, który opowiadał  o tamtych czasach.
" Wiwat 3 Maja" 26. 04. 2012 Kolejna lekcja wychowania patriotycznego. Program poetycko - muzyczny przygotowany przez uczniów klas IV b i V b pod opieką pani Danuty Bałaga i pana Piotra Packa,  przybliżył  w interesujący sposób tę ważną w historii Polski datę.
"Jestem zdrowy - odrzucam dym papierosowy" 27. 04. 2012 Przedstawienie teatralne miało charakter prozdrowotny. Uczniowie obejrzeli scenkę z życia młodocianego palacza, która przekonywała do zdrowego trybu życia. Apel przygotowały panie Jolanta Oleś i Katarzyna Erbel  z klasą IV a.
Konkurs na najdłuższego "Plastusia" czyli butelkowego węża rozstrzygnięty ! 27. 04. 2012

Ogromny butelkowy wąż ozdobił boisko szkolne. W zabawę zaangażowała się cała społeczność uczniowska i nauczycielepod nadzorem pań: Sylwii Kozińskiej, Ewy Gołdyn, Ewy Kalafarskiej.

Wynik konkursu:

             I miejsce   II a  i  IV a

             II miejsce   III b i  IVb

             III miejsce  II b  i  V b

Spektakl "Książę i żebrak" 16. 05. 2012 Klasy starsze obejrzały na scenie KOK przedstawienie oparte na fragmentach książki M. Twaina. Spektakl odbył się w ramach edukacji teatralnej uczniów.
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTjr4i-6mwbV_WwKEzkDCOI6ENz7FC77t07qBgkInxbB0NBx-dsYQ Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły pt. "MAŁE EURO 2012" 28.05.2012

Każda z klas IV-VI wystawiła swoją drużynę do turnieju MAŁE EURO 2012, gdzie uczniowie wcielili się w rolę państw grających w turnieu piłkarskim EURO 2012.

Dzień zaczął się przemarszem na stadion SPARTY zawodników i kibiców ubranych w barwy narodowe kraju które reprezentowali.

Przy bardzo głośnym dopingu zawodnicy rozgrywali swoje mecze w grupach.

Po zaciętych meczach wyłoniono zwycięzców grup którzy to zagrali mecz finałowy.

W meczu finałowym zagrały drużyny POLSKA (5B) - CHORWACJA (6A), gdzie mecz zakończył się wynikiem 0-9 dla Chorwacji.

Akademia z okazji Roku

Janusza Korczaka

"Temu, który ukochał całym sercem..."

 

19.06.2012

Scenariusz uroczystości obejmował wiersze poświęcone Januszowi Korczakowi, krótką prezentację multimedialną przybliżającą sylwetkę pedagoga oraz krótką inscenizację obrazującą spotkanie po latach ocalonych wychowawców Domu Sierot. Następnie wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego i literackiego, którymi uczczono postać Janusza Korczaka. W ten sposób uczniowie mieli możliwość zapoznania się z życiem i twórczością tego wybitnego Polaka. Całość przygotowały panie Katarzyna Erbel i Jolanta Oleś.
Uroczyste zakończenie szkoły przez klasy szóste 26.06.2012 Klasy szóste uroczyście pożegnały się ze szkołą. Przybyli goście obejrzeli poloneza, program artystyczny, wręczenie nagród wybitnym uczniom i sportowcom. Po części oficjalnej absolweni bawili się wesoło na ostatniej szkolnej dyskotece. Gratulujemy wszystkim ukończenia szkoły podstawowej i życzymy powodzenia w gimnazjum.
Zakończenie roku szkolnego 2011 / 2012 29.06.2012

8.00 - Msza św. w kościele Podwyższenia Krzyża Św.

9.00 - Spotkanie uczniów na sali gimnastycznej

9.30 - Spotkanie z wychowawcami w klasach i rozdanie świadectw.

 

 

Wakacje !!!

   
       
         

 

Kontakt

  • Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej
    Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1
    28-500 Kazimierza Wielka
    ul. 1-go Maja 1
  • (041)35-21-352
    fax (041)35-21-352