Nawigacja

Był taki wrzesień | Dzień Nauczyciela | Ślubowanie klas pierwszych | Apel biblioteczny | Święto Niepodległości | Andrzejki | Żywa lekcja historii | Jasełka | Apel prozdrowotny | XVII WOŚP | I Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas IV-VI | Zabawa karnawałowa | Swięto Kobiet | Powitanie wiosny | Poranek wielkanocny | Dzień Ziemi | Apel - pamięć o Holokauście | Dzień Patrona Szkoły | Przegląd Małych Form Teatralnych | Zakończenie roku szk. 2008/2009 | Rok szkolny 2009/2010 rozpoczęty ! | Apel z okazji 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej | Święto Nauczycieli czyli | Ślubowanie klas I w roku szkol. 2009/2010 | Apel z okazji Święta Niepodległości | Jasełka 2009 na wesoło | Dzień otwarty w Dzień Wiosny | Poranek z Janem Pawłem II | Tragiczna karta naszej historii - Katyń | Święto Konstytucji 3 Maja | Inauguracja nowego roku szkolnego 2010/2011 | Wydarzenia szkolne 2010/2011 | Wydarzenia szkolne 2011/2012 | Wydarzenia szkolne 2012/2013 | KOK - Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja | Wydarzenia szkolne 2013/2014 | Wydarzenia szkolne 2014/2015 | Wydarzenia szkolne 2015/2016 | Wydarzenia szkolne 2016/2017

Wydarzenia szkolne

Wydarzenia szkolne 2010/2011

 

 

 

 Zdjęcia do obejrzenia w albumie fotograficznym.

 

 

Wydarzenia szkolne

Data

Uwagi

Otwarcie Parku Miejskiego

5 IX 2010

Początek roku szkolnego zaczęliśmy od przygotowań do uroczystego otwarcia  parku miejskiego po trwającej ponad rok rewitalizacji. Nasz park zmienił oblicze, wypiękniał i zachwyca. Cała uroczystość odbywała się w strugach deszczu. Misternie przygotowany plan popsuła brzydka pogoda. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pochodzie, części artystycznej i w całej uroczystości. Pan Burmistrz Adam Bodzioch dokonał uroczystego otwarcia parku, który będzie służył całej społeczności kazimierskiej.

Sprzątanie Świata

13 IX 2010

Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tej akcji. Sprzątnięto teren wokół szkoły i poza nią. Jest to praktyczna lekcja ekologii i uświadomienie uczniom potrzeby dbania o środowisko. 

Apel „Tragedia września 1939”

20 IX 2010

Apel swoją tematyką obejmował informacje związane z wydarzeniami historycznymi września 1939 roku. Szkoła obejrzała program poetycko-muzyczny i pokaz multimedialny przygotowany przez panią Katarzynę Erbel z klasami szóstymi. 

Dyskoteka w Dniu Chłopaka

30 IX  2010 

Święto Chłopaka przebiega w naszej szkole tradycyjnie. Dziewczęta przygotowały w swoich klasach różne niespodzianki dla kolegów: zabawy, konkursy, drobne, ale śmieszne prezenty.                 Po południu odbyła się dyskoteka na sali gimnastycznej, której organizatorami byli: M. Piotrowska, E. Robak-Klimczyk, J. Krawczuk. Oprawę muzyczną przygotował pan Piotr Kwiecień.

Dla naszych nauczycieli

– w Dniu Nauczyciela

15 X 2010 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się apel, który w całości poświęcony był podziękowaniom dla wszystkich pracowników szkoły. Obejrzeliśmy program artystyczny, na który złożyły się: mini playback show znanych swiatowych przebojów, recytacji wierszy z dedykacją dla nauczycieli różnych przedmiotów. Na zakończenie wszyscy nauczyciele otrzymali lizakowe kwiatuszki. Program bardzo się podobał i nagrodzony został gromkimi brawami.  Przygotowany został przez panie: Dorotę Sydoryk i Katarzynę Erbel z klasami:  I a i IV b. 

Nasz Wielki Rodak

 – Jan Paweł II

13 X 2010 

Z okazji rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o życiu i działalności naszego Wielkiego Rodaka. Uroczystość i pokaz przygotowała s. Krystyna Pacyna z uczniami kl. Va. 

Ślubowanie Pierwszaków

22 X 2010

To szczególny moment w życiu szkoły, uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Dzieci rozpoczynają nowy etap swojego życia, poznają nowe środowisko, kolegów i nauczycieli. Bardzo się starają, żeby sprostać nowym obowiązkom. Chcą wśród poznanych osób znaleźć swoje miejsce. Temu właśnie sprzyja akt przyjęcia pierwszaków do szkolnej społeczności, czyli ślubowanie. W tym roku szkolnym ta uroczystość odbyła się w obecności Dyrekcji szkoły, nauczycieli klas młodszych i kolegów      z klas II oraz licznie przybyłych rodziców. Do aktu ślubowania przystąpili uczniowie trzech klas pierwszych. Następnie Pani Dyrektor pasowała na ucznia gestem położenia na ramieniu bardzo dużego ołówka. Mali bohaterowie byli bardzo poważni. Najradośniejszym punktem uroczystości był występ artystyczny pierwszaków, który nagrodzony został gromkimi brawami. Dalsza część uroczystości odbyła się w klasach             z paniami wychowawczyniami: Dorotą Sydoryk   (I a), Małgorzatą Piotrowską (I b), Anitą Pietrzyk (I c) i przybyłymi w tym dniu do szkoły rodzicami. Życzymy uczniom jak najwięcej szkolnych sukcesów.

Święto biblioteki szkolnej

25 - 28 X 2010 

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, jakim jest październik, w szkole świętowano przez tydzień. Odbyło się wiele akcji, których podsumowaniem był Dzień Bohaterów Książkowych, w którym można było podziwiać pomysłowe przebrania uczniów. Więcej informacji znajduje się w zakładce: biblioteka szkolna. Jest to impreza coroczna organizowana przez panią bibliotekarkę Jolantę Nowak.

Szkoła gości obchody 105-lecia ZNP

 5 XI 2010

Nasza szkoła przyjmowała gości, przybyłych na uroczystość 105 rocznicy powstania ZNP. Odświętnie została udekorowana sala gimnastyczna pod nadzorem i z pomysłu pani dyrektor Moniki Szaleniec. Powtórzony został program artystyczny z Dnia Nauczyciela, który obejrzeli znamienici goście. Jako szkoła poczuliśmy się wyróżnieni. 

11 listopada – Święto Niepodległości

10 XI 2010 

Z okazji swięta Niepodległości odbył się uroczysty apel. Uczniowie klas: Va, Vb, IIIb pod kierunkiem nauczycieli Teresy Szlęk, Danuty Bałaga, Jolanty Brodko przedstawili program słowno-muzyczny, który ilustrował dziejową drogę odzyskania niepodległości przez nasz naród. Była to piękna lekcja historii dla uczniów wszystkich klas. 

Mam Talent – dyskoteka Andrzejkowa

25 XI 2010 

Tradycyjna dyskoteka z okazji  Andrzejek uatrakcyjniona została występami uczniów, którzy przeszli przez eliminacje konkursu "Mam talent". Szkolny konkurs przeprowadziła pani Ewa Robak-Klimczyk. Podczas zabawy wybrano zwycięzcę, którym został Albert Krzan z kl. VIb. Dyskotekę zorganizowali wychowawcy klas.

Jasełka szkolne

22 XII 2010 

W nastroju zbliżających się świąt cała szkoła obejrzała Jasełka, przygotowane przez klasy najmłodsze pod kierunkiem pań: Beaty Kuchneckiej, Marty Maj, Anity Pietrzyk.  Następnie pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Wigilia dla nauczycieli, pracowników szkoły i emerytów

22 XII 2010 

Tradycyjnie  na świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie wigilijne nauczycieli, pracowników szkoły, emerytów. Wzajemnie złożono sobie życzenia. Przy dżwiękach kolęd miło spędzono wieczór.

WOŚP

 9  I  2011

W tym dniu świetlica szkolna zamieniła się w sztab Orkiestry.              Z naszej szkoły kwestowało 6 dziewczynek, które zebrały około 1 tys. zł. W programie artystycznym  w KOK wzięły udział  dzieci z różnych klas pod kierunkiem nauczycieli: Jolanty Oleś, Małgorzaty Piotrowskiej, Jacka Krawczuka, Piotra Packa. 

Zabawa karnawałowa

22  I  2011

Zabawa karnawałowa dla dzieci zwana popularnie "Choinką" odbyła się w dwóch częściach. Przed południem bawiły się klasy młodsze, a po południu klasy starsze pod opieką wychowawców. Do tańca przygrywała orkiestra na żywo, a Komitet Rodzicielski zadbał o poczęstunek. Dzieci bawiły się wspaniale i jest to bardzo przez nich lubiana impreza szkolna.

Walentynki z dyskoteką

14 II 2011 

Tego dnia w szkole zrobiło się czerwono, ponieważ obowiązkowym kolorem ubrania jest właśnie czerwień. Poczta walentynkowa rozdawała kartki walentynkowe, a po południu odbyła się dyskoteka, której organizatorami byli: M.Piotrowska, E.Robak-Klimczyk, J. Krawczuk, P.Kwiecień. 

 

Apel - Bezpieczeństwo na co dzień

24 II 2011 

Po raz kolejny przypomniano uczniom                         o bezpieczeństwie w szkole i poza nią. Przy okazji rozdano nagrody uczniom, którzy wygrali konkurs na projekt znaczka odblaskowego. Konkurs "Bądź bezpieczny - noś odblaski" organizowała świetlica szkolna.

 

   Dzień Kobiet czyli damą być...

8 III  2011 

Szkoła wyglądała nieco inaczej. Wszystkie kobiety małe i duże przyszły w tym dniu ubrane odświętnie    i po kobiecemu czyli w spódniczkach, sukienkach, szpilkach... W klasach chłopcy przygotowali dla dziewcząt prezenciki i zabawy.

 

   Powitanie wiosny...Dzień Talentów

 21 III 2011

Szkoła powitała wiosnę w barwach strojów zielono-żółtych. Uczniowie w ten sposób świętowali ten dzień, a na sali glmnastycznej odbyła się parada szkolnych talentów: śpiewano, tańczono, popisywano się zręcznością, umiejętnościami gimnastycznymi, a uczestnicy otrzymali dyplomy         i nagrody. W szkole zapanował nastrój wiosennej radości. Organizatorami dnia byli: E.Robak-Klimczyk, E. Kalafarska, M.Piotrowska, J.Krawczuk, P.Kwiecień.

 Bliżej teatru

22 III 2011

Cała szkoła uczestniczyła w spektaklu "Legendy warszawskie". Zaprezentował go Katolicki Teatr z Krakowa na scenie KOK. Organizatorkami wyjścia były K.Erbel, D. Sydoryk

Dzień otwarty szkoły

24 III 2011

W Dniu otwartym klasy 0 gościły przedszkolaków z miejskiego przedszkola. Najpierw "zerówki" zaprezentowały krótki program artystyczny, a potem odbyły się wspólne zabawy i pląsy na zestawie "Radosna szkoła". Imprezę przygotowały wychowawczynie "zerówek" B.Kuchnecka i M. Maj.

Spektakl edukacyjny "Trzy krzyżyki główne"

25 III 2011

Klasy starsze uczestniczyły  w KOK w przedstawieniu profilaktyczno-edukacyjnym, którego tematem były uzależnienia od nikotyny, alkoholu, narkotyków, dopalaczy. Spektakl był ciekawy i uczniowie obejrzeli go                      z zainteresowaniem.

" Odwaga świętości"

04 IV 2011

Z okazji szóstej rocznicy śmierci Jana Pawła II cała szkoła obejrzała montaż słowno - multimedialny, przybliżający młodemu pokoleniu postać Wielkiego Papieża wszechczasów. Program przygotowała s. Krystella z ucznami kl III b.

Sprawdzian szóstoklasistów

05 IV 2011

Do sprawdzianu przystąpiło 48 uczniów klas szóstych. Sprawdzian przebiegał zgodnie z procedurami. Na wyniki poczekamy do czerwca. Życzymy szóstoklasistom powodzenia.

Eliminacje szkolne  "Małego "Konkursu Recytatorskiego

20 IV 2011

W  tym roku tematem przewodnim prezentowanych wierszy było:      " Kogo kocham, kogo lubię..." W eliminacjach wzięło udział 34 uczniów z klas 0-III. Do następnego etapu komisja w składzie Beata Kuchnecka, Jolanta Nowak zakfalifikowała 8 uczniów. Etap szkolny odbywał się w bibliotece, a przygotowała go Jolanta Nowak. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki sponsorowane przez sklepik szkolny.

" Holocaust znaczy Zagłada"

20 IV 2011

Apel przybliżył uczniom klas III - VI historię zagłady Żydów w czasie II wojny światowej. Prezentację multimedialną o Holocauście dopełnił program poetycko - muzyczny w wykonaniu uczniów klasy IV b. Apel przygotowali Danuta Bałaga, Piotr Kwiecień.

" Niech się święci  3 Maja"

29 IV 2011

Święto Konstytucji 3 Maja uczniowie klas IVa, Va, Vb naszej szkoły uświetnili programem poetycko - muzycznym, który obejrzała cała szkoła. Celem akademii było przypomnienie uczniom, dlaczego nasza Ojczyzna świętuje 3 Maja i jest to dzień wolny od pracy i nauki. Uroczystość przygotowali: Teresa Szlęk i Piotr Pacek. 

"Dzień  Ziemi"

29 IV 2011

Nasza szkoła udała się do KOK, gdzie uczniowie obejrzeli przepiękny program artystyczny tematycznie związany z Dniem Ziemi. Uczniowie mieli okazję uswiadomić sobie, czym jest dla wszystkich ludzi nasza Ziemia.Gospodarzami uroczystości była SSP w Kamieńczycach. Pozdrawiamy szkołę z Kamieńczyc. Gratulujemy nauczycielom pomysłu i programu artystycznego.

 

 

Spektakl                               " A co wy na to?"

 

23 V 2011

Cała szkoła obejrzała spektakl "A co wy na to?", który  w VIII Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych zdobył II miejsce. Przedstawienie próbuje odpowiedzieć na pytanie czy w dzisiejszych czasach potrzebna jest książka, czy przypadkiem nie zastąpią ją media, a zwłaszcza komputer. W spektaklu wzięli udział uczniowie z klasy IV b, a przygotowały go panie: K.Erbel, J.Nowak, D.Sydoryk.
 Następnie odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na czytelników szkolnej biblioteki, a laureaci bibliotecznych konkursów otrzymali dyplomy i nagrody.

 

 

Dzień Dziecka

Dzień Sportu

 

1-2 VI 2011

Święto wszystkich dzieci miało w naszej szkole następujący przebieg: - obejrzenie spektaklu " Dwie Dorotki" w KOK                                            -pokaz ratownictwa w wykonaniu Straży Pożarnej  i  Policji                       - wycieczki i zabawy klasowe                                                       - turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora "Jedynki"

 

 

Wizyta klas VI                    w gimnazjum

 

8 VI 2011

Klasy szóste uczestniczyły w dniu otwartym kazimierskiego gimnazjum. Zwiedziły szkołę, do której będą uczęszczać w kolejnym etapie swojej edukacji.

 

 

Dbamy o zdrowie

 

13 VI 2011

W szkole odbył się pokaz multimedialny, prelekcja dla uczniów młodszych pt." Zdrowe zęby", a dla uczniów  starszych pt."Zdrowe wybory. Zdrowe życie" czyli sposoby zdrowego odżywiania się na co dzień. Uczniowie otrzymali fachowe informacje o ważnych dla zdrowia sprawach.


 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego         2010 / 2011

 

20, 22 VI 2011

W poniedziałek klasy szóste uroczyście pożegały swoją podstawówkę w obecności rodziców i grona pedagogicznego. Najpierw były wystąpienia, później wręczenie dyplomów i nagród dla wyróżniających się uczniów i kabaretowy program artystyczny przygotowany przez K.Erbel.

W środę  pozostali uczniowie odebrali świadectwa i nagrody za wyniki w nauce i sporcie.

Życzymy wszystkim uczniom , nauczycielom i pracownikom szkoły wspaniałych i szczęśliwych wakacji.

         

 

 

 

Kontakt

  • Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej
    Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1
    28-500 Kazimierza Wielka
    ul. 1-go Maja 1
  • (041)35-21-352
    fax (041)35-21-352