Ślubowanie klas pierwszych

25.10.2008
                                        " Wczoraj przedszkolaki - dzisiaj pierwszaki"

W dniu 25 października odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Na zajęciach dzieci uczyły się piosenek, powtarzały wiersze       i zdobywały różne umiejętności. Wiersze i piosenki były związane z tematami bliskimi dzieciom. Dotyczyły przyjaźni, koleżeństwa, miłości do ojczystego kraju, bezpiecznego zachowania się w szkole i poza nią, szacunku wobec innych, właściwego zachowania w szkole.
Każda z klas miała charakterystyczne emblematy w postaci niebiesko-błękitnych czapek.
Pani dyrektor Monika Szaleniec powitała najmłodszych miłym i pełnym otuchy słowem, a następnie pasowała każdego pierwszaka wielkim ołówkiem na ucznia naszej szkoły. Społeczność "Jedynki" powiększyła się o 44 uczniów z klasy Ia i Ib. Część artystyczna, w wykonaniu pierwszaków i witających ich drugoklasistów, zakończyła tę piękną uroczystość.  Nie mniej wzruszeni byli rodzice i dziadkowie, którzy razem ze swoimi pociechami przeżywali ich wejście w nowy etap życia.
Wychowawczynie: Jolanta Oleś i Jolanta Brodko oraz cała społeczność szkolna życzą pierwszakom, aby czas spędzony w murach tej szkoły był szczęśliwy, aby owocował w dobre oceny, a zawarte przyjaźnie trwały całe życie.

Uroczystość przygotowali: Jolanta Oleś, Jolanta Brodko, Piotr Pacek,
a dekorację Róża Chat.

Zdjęcia znajdują się w albumie fotograficznym.