Osiągnięcia w konkursach 2016/2017 Osiągnięcia w konkursach w roku szkol. 2008/2009 Sprawdzian kl. VI Prasa o nas Egzamin klas III Konkurs z okazji 50-lecia miasta Osiągnięcia w konkursach w roku szkol. 2009/2010 Konkurs ekologiczny Koła Łowieckiego Osiągnięcia w konkursach 2010/2011 Osiągnięcia w konkursach 2011/2012 Osiągnięcia w konkursach 2012/2013 Osiągnięcia w konkurach 2013/2014 Osiągnięcia w konkursach 2014/2015 Osiągnięcia w konkursach 2015/2016

Osiągnięcia w konkursach

Prasa o nas

ECHO DNIA  14. 04. 2009r.

Baranki wielkanocne z prażonej kukurydzy

Blisko 40 prac plastycznych wpłynęło na konkurs o nazwie "Baranek wielkanocny”, zorganizowany przez Kazimierski Ośrodek Kultury. To największy tego rodzaju projekt na Ponidziu.

Laureatki kazimierskiego konkursu (od lewej): Karolina Zachariasz, Zuzanna Kletschka, Aleksandra Szlęk i Jowita Książek prezentują nagrodzone baranki wielkanocne.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych. Młodzi artyści wykazali się inwencją i pomysłowością, wykonując wielkanocne baranki między innymi z mydła, waty, sizalu, styropianu, bibuły, gipsu, włóczki, papieru, masy solnej, kaszy, lukru i pieczonego ciasta. A nawet... z prażonej kukurydzy. Obok miniaturek powstały giganty o wysokości ponad 30 centymetrów.
Jury miało nie lada problem przy podziale nagród, lecz po długich i burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce w kategorii podstawówek, klas I-III, przyznano Paulinie Ściupider z Gorzkowa, zaś w gronie uczniów klas IV-VI najlepszy okazał się Wojciech Dąbrowski (także z Gorzkowa). W kategorii gimnazjów konkurs wygrała Aleksandra Tomal z Kazimierzy Wielkiej, w kategorii placówek opiekuńczo-wychowawczych - Anna Kowalska (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Cudzynowice). Jury przyznało także wiele wyróżnień, a nagrody specjalne, ufundowane przez dyrektora KOK Aleksandra Zwolańskiego, otrzymały uczennice kazimierskiej Szkoły Podstawowej numer 1 - Karolina Możdżeń i Katarzyna Zmarlak oraz Zuzanna Kletschka z "trójki”.
(A. Ligiecki)