Nawigacja

Caritas Podaruj uśmiech i nadzieję Dzień Wolontariatu Zlot Szkolnych Kół Caritas "Wesprzyj patriotę. Bądź patriotą"

Caritas

W naszej szkole od dnia 4 października 2017r działa Szkolne Koło Caritas im. Św. Alberta. Nasz patron zajmował się biednymi i bezdomnymi. Ogrzewalnie miejskie dla bezdomnych przemieniał w przytuliska. Nie dysponując środkami materialnymi kwestował na utrzymanie ubogich.

Szkolne Koło Caritasfunkcjonuje na zasadzie wolontariatu. Celem jest mobilizacja nas, młodych ludzi, do działania na rzecz potrzebujących. Wolontariat uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka, często bezradnego wobec choroby, biedy i cierpienia. Uczy i wychowuje, kształtując „wyobraźnię miłosierdzia”. Zachęca do uważnego rozejrzenia się wokół siebie, zauważenia potrzeb innych i bezinteresownego dzielenia się.

Kim jesteśmy my, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas? Jesteśmy młodymi ludźmi z głowami pełnymi pomysłów, z sercami otwartymi na potrzeby innych, z rękami chętnymi do niesienia pomocy i wsparcia. Motto naszego działania to: Podniebne cuda, bo naszym marzeniem jest przywracać uśmiech i nadzieję.

 Serdecznie dziękujemy za wspieranie naszych inicjatyw. Dziękujemy za ten piękny dar serca, bo bez Państwa wsparcia nie moglibyśmy realizować celów naszej działalności. Dziękujemy za piękną lekcję bezinteresownej pomocy i miłości bliźniego.

 Niedziela Miłosierdzia to również Dzień Wolontariusza, z tej okazji nasze mamy i babcie upiekły pyszne ciasta, którymi częstowaliśmy parafian Kościoła pw. Podwyższenia krzyża Świętego.

Pomaganie innym jest źródłem radości i najpiękniejszym przykładem miłosierdzia, bądźcie Państwo z nami podczas kolejnych akcji charytatywnych, bo WARTO POMAGAĆ POTRZEBUJĄCYM!!!

http://caritas.pl/# - link do Caritas Polska.

Kontakt

  • Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej
    Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1
    28-500 Kazimierza Wielka
    ul. 1-go Maja 1
  • (041)35-21-352
    fax (041)35-21-352