Inauguracja obchodów 80-lecia Spotkanie pokoleń Ocalić od zapomnienia... Prośba I Turniej Minikoszykówki Dziewcząt im. W. Kukułki Zasadzenie dębu " Hugonek" Przebieg uroczystości 80-lecia Sprawozdanie z przebiegu uroczystości 80-lecia 90 - lecie "Jedynki"

80 - lecie "Jedynki"

Spotkanie pokoleń

10. 12. 2008r.
Spotkanie pokoleń

Kolejną imprezą wpisaną w kalendarium obchodów 80-lecia istnienia murowanej szkoły z czerwonej cegły było spotkanie pokoleń, na które przybyli emerytowani nauczyciele naszej szkoły i obecne grono pedagogiczne oraz pracownicy obsługowo-administracyjni "Jedynki".
Jako pierwsza powitała  gości organizatorka tego spotkania Małgorzata Piotrowska. Klimat i nastrój
świąteczny stworzyły kolędy grane przez Piotra Packa- nauczyciela muzyki, rozmigotana lampkami
choinka , a także wiele zapalonych świeczek.  Na sali panowała cisza i wielkie skupienie.
,,Grudzień to taki magiczny miesiąc-zaczęła Małgorzata Piotrowska. Magiczny, nie dlatego, że robimy porządki przedświąteczne, pieczemy ciasta, przygotowujemy potrawy wigilijne. To przede wszystkim czas spotkań, rozmów i powrotów do wspomnień. Te wspomnienia są w nas  i ciągle do nas powracają. Magiczne jest także miejsce, w którym dzisiaj jesteśmy. Nasza szkoła, w której zostawiliśmy cząstkę siebie, jakiś zapis w dzienniku, fotografie ... Kochani goście, spójrzcie - jest choinka, jest grudniowy wieczór, są kolędy i My. Powróćmy więc do wpomnień. Przeżyjmy to jeszcze raz!!
Również ciepło i świątecznie powitała gości pani dyrektor Monika Szaleniec, wprowadzajac w temat  spotkania. Podzieliła się swoimi refleksjami dotyczącymi obchodów 80-lecia szkoły , poprosiła nauczycieli emerytowanych o włączenie się w obchody tego jubileuszu. Kiedy zgasły swiatła , na scenie pojawili sie uczniowie z montażem słowno-muzycznym, prezentując historię naszej szkoły. Całość dopełniła prezentacja multimedialna starych fotografii szkoły i nauczycieli, tworzących historię szkoły. Program artystyczny przygotowała polonistka Katarzyna Erbel. Widownia nagrodziła artystów wielkimi brawami i niejeden gość ocierał ukradkiem łzy wzruszenia. Druga część spotkania odbyła się w luźnej atmosferze, przy świątecznym, pięknie udekorowanym stole w świetlicy szkolnej. Wróciliśmy do wspomnień. Każdy z gości pragnął opowiedzieć o swoich przeżyciach, podzielić się osobistymi doświadczeniami, poczuć się chociaż przez chwilkę osobą z tamtych lat.
Pani dyrektor przy tej okazji poprosiła gorąco o spisanie wspomnień , które opublikowane zostaną w przygotowywanym biuletynie. Potem wspólnie śpiewaliśmy kolędy, jedliśmy pyszne strucle makowe i rozmawialiśmy.... a rozmawom nie było końca . Można powiedzieć, że dla nas wszystkich był to magiczny czas .  Jedno niezapomniene spotkanie pokoleń w ten grudniowy wieczór....
Szczególne podziękowania kierujemy do koleżanek, które poświęciły swój cenny czas, aby  pomóc w przygotowaniu potraw, udekorowniu stołów oraz wykonaniu drobnych okolicznościowych upominków.

Autor tekstu: Małgorzata Piotrowska

Zdjęcia z uroczystości w albumie fotograficznym.