Nawigacja

 • Spotkanie z podróżnikiem

  Spotkanie z podróżnikiem

  Dnia 26 lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w "Spotkaniu z podróżnikiem". Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o Indiach. Fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny obrazujący region Azji. Podróżnik opowiadał o nietypowych i pełnych humoru sytuacjach, które były nieodłącznym elementem zwiedzania. Przybliżył religię, kulturę, historię oraz trudne warunki bytowania lokalnych społeczności. Spotkanie zawierało wiele interesujących treści poznawczych, ale także wychowawczych i było atrakcyjnym uzupełnieniem programu edukacyjnego w szkole podstawowej.

 • Nasze zmagania w Sudoku

  Nasze zmagania w Sudoku

  W dn.22 .02.2019 r. odbył się w Kazimierskim Ośrodku Kultury IV Gminny Turniej SUDOKU. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Erbel (VD),Antoni Szuba(VC),Mateusz Górecki (VC) ,Karolina Grudzień (VIII A), Adam Lubera(VII C),Jakub Mysior (VIIC).
  W ciągu 90 minut 26 uczniów zmagało się z sześcioma diagramami  9 x 9 wypełniając je odpowiednimi  cyframi. Wszyscy nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. Szczególne gratulacje należą się Antkowi  Szubie, który zajął  II miejsce w kategorii klas III – V.
  Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i szachy magnetyczne. Zwycięzcy , którzy znaleźli się na podium- dodatkowo gry planszowe.
  Tradycyjnie po zakończonych zawodach uczniowie skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów, którzy już teraz zapraszali nas do udziału w kolejnym turnieju za rok.

 • REKRUTACJA

  REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH ORAZ ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

  NA ROK SZKOLNY 2019/2020

  W TERMINIE 11.02.2019 - 12.03.2019

  DO GODZINY 1500

  Wypełnione karty zgłoszenia dziecka, proszę składać w sekretariacie.

  Karty zapisu do pobrania tutaj:

   

 • Mamy finalistkę!

  Mamy finalistkę!

          Uczennica klasy VIIIb - Gabriela Wieczorek - została finalistką III etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Gratulujemy!!!

 • Spotkanie ze studentką ratownictwa medycznego

  Spotkanie ze studentką ratownictwa medycznego

                  W dniu 30.01.2019 roku w ramach realizacji zadań z zakresu doradztwa zawodowegoodbyło się spotkanie uczniów klasy VIIIa ze studentką trzeciego roku Ratownictwa Medycznego UJK w Kielcach.
                 Młodzież miała okazję poznać ścieżkę edukacyjno-zawodową przyszłego ratownika oraz dowiedzieć się, jakie predyspozycje należy posiadać, aby pracować w tym zawodzie. Na uwagę zsługuje fakt, że pani Joanna jest również absolwentką naszej szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyły się opowieści z praktyk naszego gościa na SOR, a także pokaz podstawowych czynności ratownika podczas pomocy poszkodowanym.
                 Mamy nadzieję, że spotkanie ułatwi naszym uczniom wybór dalszej drogi edukacyjno-zawodowej.

 • KONKURS NA DYREKTORA SZKOŁY

  ZARZĄDZENIE NR 12/2019

  BURMISTRZA MIASTA I GMINY W KAZIMIERZY WIELKIEJ

  z dnia 4 lutego 2019 roku

  w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów publicznych szkół

  podstawowych prowadzonych przez Gminę Kazimierza Wielka

  plik do pobrania: Konkurs_na_dyr._szkol.pdf

 • Przekaż 1% podatku dla JEDYNKI

  Przekaż 1% podatku dla JEDYNKI

  Drodzy Darczyńcy pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszystkie wpłaty 1% z podatku na rzecz naszej szkoły

  Pragniemy poinformować że dzięki Waszym wpłatom udało nam się zebrać kwotę 2816,91 zł.

  Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup oprogramowania .

   

  Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1 została partnerem Fundacji "Młodzi-Młodym" z siedzibą w Częstochowie.
  Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Jako partner Fundacji od 1 stycznia 2018 zbieramy 1% podatku na doposażenie pracowni. Prosimy wszystkich rodziców, nauczycieli i sympatyków szkoły o przekazanie 1% na nasze konto w Fundacji za co serdecznie dziękujemy.

   

 • Warsztaty

  Warsztaty

  W ramach orientacji zawodowej w klasie 2 b odbyły się kolejne warsztaty, w ramach których uczniowie pod czujnym okiem rękodzielnika – pani Wiesi Rak własnoręcznie ozdabiały drewniane serduszka- metodą decupage. Te serduszka będą podarunkiem dla dziadka, a wcześniej ozdobioną deseczkę uczniowie podarują babciom. Najpiękniejszym podarunkiem jest prezent wykonany własnoręcznie. 

 • Jasełka szkolne

  Jasełka szkolne

  20 grudnia 2018. Uczniowie klasy VIIIa wraz z wychowawcą, panią Katarzyną Erbel, przygotowali przedstawienie jasełkowe "A nadzieja znów wstąpi w nas". Spektakl uświetnił swym występem chór szkolny pod kierownictwem pana Grzegorza Krawczuka. Dekorację przygotowała pani Jolanta Oleś.

 • Uczniowie naszej „Jedynki” z wielkim sukcesem na 100-lecie niepodległej!

  Karolina Grudzień, Natalia Nawrot i Piotr Pomykalski to wspaniali uczniowie z których może być dumna nasza szkoła. Zostali bowiem finalistami I Ogólnopolskiego Konkursu  „Niezwyciężeni 1918 – 2018. Pokolenia Niepodległej”. Celem konkursu było zainteresowanie młodych ludzi najnowszą historią Polski przez zachęcenie do poszukiwań w swoich miejscowościach osób odznaczonych Krzyżem bądź Medalem Niepodległości – zasłużonych w walce o niepodległość oraz odkrywania ich historii. 

  Grupa uczniów klasy 8 „a” –Karolina Grudzień, Natalia Nawrot i Piotr Pomykalski, pracująca pod kierunkiem  p. Moniki Anielskiej, nakręciła film dokumentalny poświęcony „Beliniakowi” – Zygmuntowi Karolowi Karwackiemu pochodzącemu z Paśmiech. Praca nad konkursem  trwała pół roku, w tym czasie uczniowie musieli upowszechnić informacje o Bohaterze w środowisku lokalnym. W ferie zimowe zorganizowali wystawę w Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja w Kazimierzy Wielkiej, którą można było oglądać przez miesiąc oraz przeprowadzili tam prelekcje dla dzieci. W swojej szkole przeprowadzili lekcję historii poświęconą Bohaterowi. Żeby wziąć udział w konkursie należało najpierw zgromadzić mnóstwo materiałów, dotrzeć do Rodziny Bohatera, pozyskać zdjęcia z rodzinnych albumów, dokumenty oraz informacje, a na koniec nagrać ciekawy film-opowieść o Zygmuncie Karolu Karwackim, który zginął pod Kostiuchnówką w 1916r.

  Gratulujemy sukcesu!

 • "Jedynka" górą!

  "Jedynka" górą!

           Nasza szkoła kończy rok kalendarzowy z wielkimi sukcesami. 7 grudnia 2018 roku, podczas Reyady - święta patrona Biblioteki Publicznej w Kazimierzy Wielkiej, zostały rozstrzygnięte organizowane przez tę placówkę międzyszkolne konkursy.
         "Jedynka" zajęła I miejsce w konkursie "Podstawówka daje przykład" i zdobyła nagrodę główną: robota Photon, tablet, grę planszową „Kocham Cię Polsko!” oraz 70 centymetrowy puchar! Na sukces szkoły złożyły się działania wszystkich: uczniów, nauczycieli i rodziców. Dzięki temu w ostatecznym podsumowaniu zdobyliśmy aż 9032 punkty. Najwięcej uzyskaliśmy za: szkolenia komputerowe dla rodziców, zajęcia Lokalnego Klubu Kodowania, ilustracje do książek, karty biblioteczne i zajęcia nauki czytania metodą sylabową. Najaktywniejsze klasy to: 0b – wychowawca pani Marta Maj oraz IIb – wychowawca pani Jolanta Brodko. W wyzwaniu dla nauczycieli 500 punktów zdobyli: Małgorzata Piotrowska, Dorota Sydoryk i Grzegorz Klimczyk. Ponadto nasza szkoła jest jedyną, której dyrektor zrealizował wyzwanie dla dyrektora szkoły.
            W drugim konkursie - "Reyowa gra biblioteczna" - drużyny z naszej szkoły zajęły I i II miejsce w obydwu kategoriach wiekowych (klasy V-VI i klasy VII-VIII). Gra składała się z sześciu punktów zadaniowych: 
  krzyżówka, zbudowanie wieży z kubków o podstawie 15, zrobienie łańcucha, symbole gminy Kazimierza Wielka (zadanie artystyczne), kodowanie z wykorzystaniem gry Scottie Go! i robota Photon,
  gra Kahoot!, quiz z wiedzy o bibliotece i gminie Kazimierza Wielka. A oto laureaci:
  II miejsce
  klasy V-VI: Zuzanna Sambór, Wiktoria Paś, Kinga Wójcik,Weronika Pabiś, Bartosz Krzemiński,
  klasy VII-VIII: Szymon Wójcik, Szymon Gącik, Natalia Zabagło, Julita Bałaga, Patryk Paś;
  III miejsce:
  klasy V-VI: Martyna Frączek, Ewa Wojas, Gabrysia Wojtasik, Igor Grzesik, Jędrzej Kania,
  klasy VII-VIII: Karolina Grudzień, Piotr Pomykalski, Natalia Małecka, Patrycja Kotwica, Jakub Zaręba.

                 
    Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej szkoły, serdecznie dziękujemy!

 • Mikołajki

  Mikołajki

  6 grudnia 2018. Społeczność naszej szkoły od rana czekała na świętego Mikołaja. Aby podkreślić niezwykłość dzisiejszego dnia, wszyscy ubrali się w czerono-zielone stroje. Nie zabrakło też mikołajkowych gadżetów: czapek, rogów renifera, dzwonków, elfich uszu itd. Kiedy gość z Laponii wreszcie dotarł, razem z nim pojawiły się wyczekiwane niespodzianki: prezenty i słodycze. To był bardzo miły i udany dzień!

 • "Lubię To! Każdy ma swoje zainteresowania".

  Dnia 04-12-2018 w klasie II b odbyły się warsztaty w ramach Doradztwa Zawodowego pt. "Lubię To! Każdy ma swoje zainteresowania". Celem warsztatów było przedstawienie uczniom różnych profesji wynikających z zainteresowań, pobudzenie i rozwijanie u nich własnych zainteresowań. Do klasy została zaproszona Wiesława Rak - rękodzielnik, która zapoznała uczniów z różnymi technikami (decupage, szydełkowanie, szycie - maszynowe i ręczne i szycie na drutach). Bardzo ciekawie opowiadała o swoich zainteresowaniach, które rozwija od najmłodszych lat. Dzięki tym zainteresowaniom Pani Wiesława łączy przyjemność wykonywania prac z zarobkiem. Podczas tych zajęć uczniowie własnoręcznie ozdabiali drewniane deseczki techniką decupage. Na koniec zajęć Pani przeprowadziła konkurs przedstawiając przedmioty wykonane różną techniką. Dziecko otrzymywało daną rzecz po odgadnięci techniki jej wykonania.

  Dzieci w skupieniu i z zainteresowaniem wykonywały upominek dla bliskiej osoby.

 • Kącik poezji :-)

  Kącik poezji :-)

  Poniżej prezentujemy autorskie wierszyki, które dzieci dołączały do swoich prac w świetlicowym konkursie plastycznym pt.: "Stworki warzywno-owocowe z rymowankami":

  Ananas

  Owoc tropikalny przedstawiam Wam.
  Oto ananas- mniam, mniam, mniam.

  Ma witamin wiele i pysznie smakuje,
  a więc ananasem chętnie Was częstuję.

            I miejsce, Emilia Borycka kl 2b

  Ananas

  Hejże hej ,hejże ha! Ananas to właśnie ja !
  Jestem zdrowy, łagodzę ból, o urodę dbam jak król!

  Kalorii mam mało, więc mnie możesz zjadać śmiało!

            I miejsce, Wiktoria Radziszewska 2b

  Ośmiornica

  Jestem ośmiornica,w głębinach oceanu często znikam.
  Mam osiem macek- wszystkie sprawne.

  Poluję nimi na rybki, bo są smaczne.
  Mam dużą głowę, bystre oczy, nawet w ciemnościach nic mi nie grozi
  Jestem urocza i bardzo sprytna, szybko też pływam
  i tak pokarm swój zdobywam

            II miejsce, Tobiasz Czarnota kl 1a

  Owocowa pychotka

  Czy to jabłko, czy to gruszka, chętnie wskoczą mi do brzuszka.
  Może śliwka, banan też, chcesz być zdrowy - wszystko zjesz!

  Kiedy jesz soczyste jabłko, życie Twoje płynie gładko.
  Jabłko pyszne jest i zdrowe, umyj je i już gotowe.

            II miejsce, Kamila Kwiecień kl 2b

  Kapuściak

  Za górami, za lasami biegł Kapuściak z dzieciakami.
  1a go polubiła i do szkoły zaprosiła!

            II miejsce, Marianna Rzepa kl 1a

   

  Jestem sobie baletnica,
  co marchewkowymi nogami zachwyca.

  Oczy, usta są z buraka,
  głowa jakaś selerowa taka.
  Ananas na głowie stoi dęba,
  a rękami z pietruszki nieba sięgam.
  Butki również mam ćwikłowe
  i korale całkiem nowe.
  Bananowa ma sukienka,
  sprawia, że jestem nawet piękna.

  III miejsce, Katarzyna Wójcik kl.3 a

   

  Ananasowy stworek

  Ananas swym kolorem wiruje,
  banan grzbiet swój prostuje,

  chcesz się do owoców dobrać
  musisz stworka poznać.

            III miejsce, Oliwia Kałwa kl 1a

   

  Dynia okrągła, pomarańczowa
  wielki ma brzuszek, więc go nie chowa.

  Marchewka długa z zielonym końcem,
  witamin mnóstwo, więc chrupcie ją jak zające.
  Grejpfrut tysiące witamin skrywa,
  kto go zajada, zdrowie zdobywa.

  I miejsce, Gabriela Malec kl.5b

   

  Małpiszonek to ananasowy potworek.
  Soczystą ma minkę, bo to mandarynka.

  Ananasowy brzuszek, bo zwinny jest ten nasz kłamczuszek.

  II miejsce, Norbert Kwiecień kl.5

   

  Jeden dwa,
  jeden dwa.

  Jabłko, gruszka
  i pietruszka.
  Trzy i cztery,
  Trzy i cztery.
  Marchew, ziemniak
  i selery.
  Pięć i sześć,
  pięć i sześć.
  Owoce i warzywa warto jeść!!!

  II miejsce, Gabriela Szymańska kl. 4 b

 • Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  Miesiąc Bibliotek Szkolnych

             Październik w naszej szkole jest co roku świętem biblioteki. Podejmujemy wtedy różne działania promujące czytelnictwo i popularyzujące wśród uczniów bibliotekę jako miejsce odpoczynku, pracy, ale też zabawy i relaksu. Dzieci i tym razem zostały zaproszone do udziału w różnych wydarzeniach z książką w roli głównej. Był więc:
  - konkurs na logo biblioteki szkolnej,
  - kiermasz książki,
  - akcja "100 książek na stulecie niepodległości", którą włączyliśmy się w obchody święta narodowego,
  - gazetka pod hasłem "Bądź kumaty, bądź kumata, czytanie ogarnia na lata".
           Podsumowaniem Miesiąca Bibliotek Szkolnych stała impreza czytelnicza "Noc w bibliotece". Tegorocznym motywem przewodnim były urodziny biblioteki, a zaproszonymi gośćmi - uczestnicy konkursów i akcji czytelniczych. Nie mogło się obyć bez tortu, życzeń, prezentów oraz urodzinowych zabaw. Impreza była bardzo udana i na długo pozostanie w naszej pamięci.
           Obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowały panie: Katarzyna Borycka i Dorota Stokłosa.

 • Żywa lekcja historii - bogowie greccy

  Żywa lekcja historii - bogowie greccy

                W październiku i listopadzie 2018 roku w klasach Va i Vc na lekcjach historii spotkali się uczniowie przebrani za bogów greckich. Był to pomysł nauczycielki tego przedmiotu, pani Danuty Bałagi, na rozwijanie wyobraźni oraz wzbudzenie zainteresowania tematyką związaną ze starożytną Helladą.
               Młodzi aktorzy starali się wejść w role postaci z olimpijskiego panteonu. Zaangażowanie uczniów w przygotowanie strojów, atrybutów i ciekawostek z mitologii dotyczących poszczególnych bogów zasługiwało na najwyższą ocenę. Wszyscy byli opanowani, skoncentrowani, wiarygodnie wcielali się w odgrywane postacie.
               Żywa lekcja historii umożliwiła dzieciom lepsze zrozumienie postaw i zachowań poszczególnych bogów starożytnej Grecji.

 • Wesprzyj patriotę, bądź patriotą - prezentacja

 • Konkurs "Stworki warzywno-owocowe" rozstrzygnięty!

  Konkurs "Stworki warzywno-owocowe" rozstrzygnięty!

            W dniu 16 listopada 2018 roku został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs na stworki warzywno-owocowe i rymowanki do nich. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Zostały do niego zgłoszone 24 prace z klas I-V. Jury w składzie: pani dyrektor Monika Szaleniec, pani Ewa Gołdyn, pani Ewa Kalafarska, pani Alicja Gola oraz dwie reprezentantki klasy Va, wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych - klasy I-III i klasy IV-V.

            Klasy I - III
  I miejsce: Emilia Borycka (IIb), Victoria Radziszewska (IIb)
  II miejsce: Tobiasz Czarnota (Ia), Marianna Rzepa (Ia), Kamila Kwiecień (IIb)
  III miejsce: Oliwia Kałwa (Ia), Katarzyna Wójcik (IIIa)
  Szczególne wyróżnienia: Anna Sitko (Ia), Kacper Parada (Ia), Wiktor Maj (IIIa)
  Wyróżnienia: Sebastian Pilch (Ia), Dominika Gala (IIIa), Zuzanna Polanko (Ia), Amelia Polanko (IIIa), Kacper Kwiecień (IIa), Oliwia         Kwiecień (Ia), Wanessa Pszczoła (IIa), Alicja Czyż (IIa), Wiktoria Zapart (Ia).

          Klasy IV-V
  I miejsce: Gabriela Malec (Vb)
  II miejsce: Gabriela Szymańska (IVb), Norbert Kwiecień (Vc)
  III miejsce: Natalia Ćwik (IVa)
  Wyróżnienie: Adrian Kaczmarczyk (IVa).

  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!
   

 • "Wesprzyj patriotę. Bądź patriotą"

  "Wesprzyj patriotę. Bądź patriotą"

              We wrześniu członkowie Szkolnego Koła Caritas przystąpili do projektu Caritas Diecezji Kieleckiej "Wesprzyj patriotę. Bądź patriotą". Jednym z zadań było odnalezienie patrioty z naszego regionu i opisanie jego historii. Uczniowie postanowili odnaleźć osobę, której historia nie jest powszechnie znana. Uczestnicy projektu poznali losy pana Zygmunta Mogiły, mieszkańca wsi Krzyż, który w grudniu 1944 roku oddał swoje życie, ratując czternaście osób. Zginął rozstrzelany przez żołnierzy SS.
              Uczestnicy projektu: Karolina Grudzień, Natalia Małecka, Maria Wojas, Szymon Klimczyk, Wiktor Psuj, Julia Galwas, Maja Cichacka.
              Opiekun: Katarzyna Erbel 

 • Przedstawienie w KOK

  Przedstawienie w KOK

       W dniu 14 XI 18 r w Kazimierskim Domu Kultury odbył się występ, którego organizatorem był kazimierski KRUS. Celem występu było uświadomienie dzieciom mieszkającym na wsi i nie tylko tym jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia czyhają na nich, gdy są nieostrożne.

  Bączek Okruszek i pszczółka Kruszynka mieszkający w wiosce Krusikowo, uczyły dzieci bezpieczeństwa.

  Występ przygotowali uczniowie klasy II b naszej szkoły pod opieką p. Jolanty Brodko we współpracy z p. Martą Maj i Jej wychowankami z klasy 0.

        Wszyscy mali aktorzy rozpoczęli występ widowiskowym wyjściem na scenę przy akompaniamencie muzyki pt: „ Marsz kwiatów”. Następnie pszczółki z Krusikowa odtańczyły swój taniec. Konferansjerzy Emilia Borycka i Kacper Michalec bardzo pięknie poprowadzili cały występ, pouczając wszystkie dzieci o zagrożeniach czyhających na nich wszędzie i zachęcali do przestrzegania zasad ostrożności. Uczennice Amelia Zielińska i Sara z kl. II b pięknie zaśpiewały solo - piosenki pt: „Karetka pogotowia” i Numer 112”, tym samym przypominając najważniejsze numery potrzebne do wezwania i udzielenia pomocy potrzebującym. Również w wierszach recytowanych przez grupę uczniów klasy drugiej nie brakło przestróg dotyczących bezpiecznego zachowania. Występ zakończył się tańcem „ Kaczuchy”.

         Dziewczynki z klasy zerowej tworzyły element dekoracji- piękne, kolorowe kwiaty.

       Przedstawienie połączone był o z prelekcją i pokazem Powiatowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej.

         Nie brakło konkursów i nagród . Występ oglądali uczniowie naszej szkoły z klas 0- 3 oraz ze SSP nr 3. Na widowni byli obecni rodzice, którzy zawsze towarzyszą swoim pociechom.

   
   
   
   

   

Kontakt

 • Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej
  Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1
  28-500 Kazimierza Wielka
  ul. 1-go Maja 1
 • (041)35-21-352
  fax (041)35-21-352