Nawigacja

 • ***

  ***

  Ferie zimowe:
  27.01.2020 - 7.02.2020.
  Do szkoły wracamy 10.02.2020.
                   Życzymy wszystkim udanego
                  i bezpiecznego wypoczynku! 

 • UWAGA!

  OGŁOSZENIE PILNE!  OBIADY  
  Informujemy, że od 10.02.2020 roku stołówka szkolna rozpocznie wydawanie posiłków.  
  W związku z podwyżką cen artykułów spożywczych koszt obiadu dwudaniowego w stołówce będzie wynosił: 5,00 zł.      
  Rodziców/opiekunów prawnych uczniów dotychczas korzystających ze stołówki prosimy o pisemną akceptację nowych warunków u wychowawców klas lub w sekretariacie do dnia 24.01.2020 roku.

 • Informacja

  W związku z niezakończonym remontem kuchni prosimy rodziców (opiekunów prawnych) o zapewnienie swoim dzieciom dodatkowych kanapek. O terminie otwarcia stołówki poinformujemy z wyprzedzeniem na stronie szkoły.

 • WOŚP

  WOŚP

  12 stycznia 2020. Społeczność naszej szkoły jak co roku aktywnie włączyła się w granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie kwestowali z puszkami, a w koncercie z serduszkiem zaprezentowały się dzieci z klasy IIIb pod opieką p. Jolanty Brodko oraz piosenkarki przygotowane przez p. Grzegorza Krawczuka. 

 • Podziękowanie

 • Jasełka szkolne

  Jasełka szkolne

  19 grudnia 2019. Tegoroczne szkolne jasełka odbyły się w Kazimierskim Ośrodku Kultury i wzięła w nich udział cała społeczność naszej szkoły. Miłym akcentem rozpoczynającym uroczystość było przekazanie "Jedynce" światełka betlejemskiego przez harcerzy z drużyny "Żywioły". Następnie młodzi aktorzy z klas 4-6 zaprezentowali przedstawienie przybliżające wydarzenia związane z narodzeniem Jezusa i pięknie wprowadzili nas tym samym w atmosferę świąt. Wykonawcom towarzyszył chór szkolny ilustrujący sceny wokalnymi i instrumentalnymi wersjami kolęd. Uroczystość przygotowali: p. Beata Kuchnecka, ks. Marcin Bączek oraz p. Grzegorz Krawczuk.

 • Pyszne mikołajki

  Pyszne mikołajki

  11 grudnia z okazji mikołajek uczniowie klasy VIC, VII B oraz dwie uczennice z kl.VI B uczestniczyli w warsztatach czekoladowych w Fabryce Charliego w Krakowie.
  Na początku spotkania obejrzeliśmy film edukacyjny o produkcji czekolady i plantacji kakaowca. Po projekcji pani prowadząca zadawała pytania. Każda poprawna odpowiedź dotycząca zagadnień z filmu nagradzana była słodką czekoladką – warto więc było uważnie oglądać film! Następnie po założeniu atrakcyjnego ubrania ochronnego i pod przewodnictwem „czeladników” Charliego przystąpiliśmy do samodzielnej produkcji czekoladowych muszelek z trzech rodzajów czekolady: mlecznej, białej i deserowej. Przygotowywaliśmy  również dekorowane praliny z mas o smaku mango, jagodowym, wiśniowym i orzechowo-czekoladowym. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał na zakończenie słodki podarunek- mieszankę czekoladowych draży.
  Dzień wycieczki będziemy pamiętać jako jeden z najsłodszych mikołajek, bowiem wszyscy – uczniowie i opiekunowie wycieczki: B.Sobieraj, D.Bałaga, M.Woźniak na czele z Panią Dyrektor M.Szaleniec - mogliśmy spróbować czy czekolada ma odpowiednią słodycz, konsystencję, jaki smak mają dodatki i z którą czekoladą będą smakowały najlepiej.

 • Konkursy przedmiotowe

  Konkursy przedmiotowe

  Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych. Za nami szkolne eliminacje tych konkursów. Dziesięcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do następnego etapu:

  ·       język polski - Kamila Bała, Julita Kryza, Patryk Paś, Symon Thomas (n-l Teresa Szlęk);

  ·       historia - Kamil Erbel, Patryk Paś, Antoni Szuba, Szymon Marzec (n-le: Monika Anielska, Danuta Bałaga);

  ·       matematyka - Jakub Włusek (n-l Dorota Rusiecka);

  ·       informatyka - Szymon Wójcik (n-l Piotr Kwiecień);

  ·       język angielski - Zuzanna Gądzik, Jakub Włusek (n-l Ewelina Sambór).

  Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów.

 • FESTIWAL DOŚWIADCZEŃ I EKSPERYMENTÓW W KLASIE CZWARTEJ

  FESTIWAL DOŚWIADCZEŃ I EKSPERYMENTÓW W KLASIE CZWARTEJ

  9 listopada 2019r. przyszedł czas , aby na lekcję  przyrody  zamienić w laboratorium skrywające tajniki wiedzy . "Festiwal Doświadczeń i Eksperymentów " rozwinął skrzydła  po raz pierwszy.  Celem Festiwalu  było zainteresowanie uczniów zjawiskami otaczającego nas świata poprzez zabawę.  
    Młodych i ciekawych odkrywców nie brakowało. Byli to uczniowie klasy IV. Mieli oni  niebywałą okazję zaprezentować   "magiczną galerię zjawisk" .  Szczególnie interesujące były doświadczenia : wirujące kolory, czynny wulkan, badanie właściwości ciepłego powietrza , tańczące winogrona, magiczne kolory tęczy, wirująca woda, tańczące balony , właściwości octu czyli jak powstaje giętkie jajko, właściwości drożdży, powstawanie: dźwięków , baniek mydlanych i kryształków soli. Młodzi naukowcy przybrali interesujące nazwy: Aktywni, Bystrzaki,  Nobelki, Sonda, Pomysłowe Dobromirki, Profesorki, Neuronki, Ciekawscy.


  Organizatorzy „Festiwalu Naukowego" zaproponowali kreatywne  sposoby rozwijania myślenia . Niech  eksperymentowanie będzie alternatywą dla : gier komputerowych , Internetu i portali społecznościowych.
     Uczniowie uważają  festiwal za udany. Wiele z tego co widzieliśmy i doświadczyliśmy zapamiętamy na długo – tak uważają „młodzi naukowcy”. Klasa czwarta  nabrała chęci do dalszego eksperymentowania. Nad całością czuwała nauczycielka przyrody- Jolanta Kochańczyk.

  Galeria zdjęć >>

 • INFORMACJA DOTYCZĄCA OBIADÓW

  INFORMACJA DOTYCZĄCA OBIADÓW

  Obiady cateringowe wydawane są  do końca bieżącego tygodnia, czyli 13 XII. Prosimy o uregulowanie należności. O terminie otwarcia stołówki szkolenej poinformujemy na stronie internetowej szkoły w późniejszym terminie.

 • Wspaniały występ pływaczek z "Jedynki"

  Wspaniały występ pływaczek z "Jedynki"

  Dziewczęta z klas: 7b i 8a SSP Nr 1 w Kazimierzy Wielkiej fantastycznie zaprezentowały się na Mistrzostwach Województwa w sztafetach pływackich, które odbyły się w ostatni czwartek, 28 listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zdobyły tam srebrny medal, pozostawiając z tyłu sztafety z SP25 Kielce, SP4 Sandomierz, SP Połaniec. Mało tego - wzbudziły podziw trenerów tych drużyn. Rywalizację wygrały dziewczęta z PSP 14 Ostrowiec. Wicemistrzostwo województwa to ogromny sukces dziewcząt z „Jedynki”. Od wielu lat trenują pływanie w Kazimierzy Wielkiej na tutejszym basenie. Ich ciężką pracę wynagradza dziś ten medal. Sztafetę „Jedynki” stanowią: Julia Szastak, Zuzanna Gądzik, Martyna Sobieraj, Aleksandra Szastak, Natalia Kawka, Anna Cieśla, Gabriela Wojtasik, Ewa Wojas, Kamila Zielińska i Martyna Frączek. Każda z nich podczas tych zawodów pobiła swój rekord życiowy. Drużynę uzupełniły także Gabriela Sadowska, Milena Patyńska i Julia Oleś. Opiekunem medalistek jest nauczycielka wf-u, pani Ewa Robak-Klimczyk. 

 • Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci –Pluszowy Miś! Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Do wspólnej zabawy z misiami Biblioteka Szkolna zaprosiła wszystkich uczniów z klas 0-3. Każdy z nich przyniósł ze sobą ulubioną maskotkę misia i coś o niej opowiedział. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę „Jadą, jadą misie”, wysłuchały fragmentu książki A.A. Milne „Kubuś Puchatek”, rozpoznawały bajkowe misie: Misia Uszatka, Yogi, Paddingtona czy Kubusia Puchatka, bawiła się w starego niedźwiedzia. Na zakończenie były wspólne zdjęcia. Spotkanie odbyło się w atmosferze pełnej radości.

 • "W świecie bajek"

       Gdzie można spotkać jednocześnie Czerwonego Kapturka, Babę Jagę, Smurfy, wróżki, księżniczki, Królową Śniegu i kota w butach? Odpowiedź jest prosta: w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 1 w Kazimierzy Wielkiej.
           W piątek, 22 listopada 2019 roku, biblioteka SSP Nr 1 zorganizowała imprezę czytelniczą pt: „W świecie bajek”. Miała ona na celu integrację środowiska, a przede wszystkim promocję czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych.
        Społeczność szkolna z wielkim zaangażowaniem włączyła się w świętowanie tego szczególnego dnia. Korytarze i klasy zapełniły bajkowe postacie. Przebrania okazały się bardzo pomysłowe, czasem wręcz trudno było rozpoznać właściciela. Bawili się zarówno najmłodsi, jak i najstarsi - w tym nauczyciele i pracownicy szkoły. Podsumowaniem dnia było wspólne spotkanie na sali gimnastycznej, podczas którego wszyscy uczestnicy mogli się zaprezentować, a w nagrodę poczęstować upieczonymi przez Babę Jagę pysznymi pierniczkami oraz innymi słodkościami. Nagrodzono również zwycięzców konkursów literacko-plastycznych, zorganizowanych w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
        Dzień dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji, był to czas wspólnej zabawy, radości i dobrej energii. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w organizację święta. Szczególne wyrazy wdzięczności należą się sponsorom: sklepom spożywczym „Avita Market”, „Lewiatan” ul. Armii Krajowej i „Lewiatan” ul. Kolejowa oraz piekarni „U Ochenduszków” i firmie „Getin Noble Bank”, którzy przekazali na potrzeby naszej szkoły słodkości oraz różne gadżety. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!

 • Certyfikat i podziękowanie

 • SKO

  DRODY RODZICE!
  W naszej szkole funkcjonuje Szkolna Kasa Oszczędności (SKO) od dnia 12.12.2012r. Jest to program edukacji finansowej dla uczniów szkół podstawowych (5-13lat).
  Działalność Szkolnej Kasy Oszczędności kierowana jest przez opiekuna, którym jest nauczyciel zatrudniony w  szkole.
  W Szkolnej Kasie Oszczędności mogą oszczędzać wszyscy chętni uczniowie. Szkolna Kasa Oszczędności działa pod  patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Banku PKO BP w Kazimierzy Wielkiej.

  Kształtujemy  wśród uczniów nawyk:
  ⦁    systematycznego oszczędzania,
  ⦁    racjonalnego gospodarowania posiadanymi środkami finansowymi,
  ⦁    wyrabianie nawyku systematyczności i wytrwałości w gromadzeniu wkładów,
  ⦁    kształtowanie nawyku celowego wydatkowania zaoszczędzonych pieniędzy,
  ⦁    popularyzacja wiedzy o działalności Banku PKO BP
  ⦁    przyzwyczajanie do korzystania z usług bankowych,

  W Serwisie SKO możliwe jest:
  ⦁    Zakładanie wirtualnych skarbonek
  ⦁    Tworzenie planu oszczędzania
  ⦁    Korzystanie z kalkulatora finansowego
  ⦁    Zdobywanie wirtualnych odznak
  ⦁    0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
  ⦁    Oprocentowanie zmienne 2,5% w skali roku do kwoty 2500 zł i 0,50% od nadwyżki ponad 2500 zł
  ⦁    Tygodniowa kapitalizacja odsetek
  ⦁    Możliwość wpłat i wypłat gotówkowych u Opiekuna SKO w szkole (do kwoty 50 zł)
  ⦁    Dostęp do Konta dla Ucznia dla uprawnionych Opiekunów SKO
  ⦁    Dostęp dla Rodzica do SKO Konta dla Ucznia – wystarczy dyspozycja w dowolnym oddziale PKO Banku Polskiego (o ile Rodzic posiada konto w PKO Banku Polskim z dostępem do iPKO)

  Po co oszczędzać?
  Żeby odłożyć na wymarzony rower, rolki, grę, zabawkę, bilet na koncert czy do kina... Cokolwiek zechcesz. Zamiast wydawać otrzymywane od rodziców kieszonkowe, wystarczy, że co tydzień będziesz odkładał całą kwotę, albo chociaż część, na książeczkę SKO, a Twoje marzenia się spełnią!
  Oszczędzanie w SKO to także świetna szkoła rozsądnego gospodarowania pieniędzmi ,a ta umiejętność bardzo przydaje się w dorosłym życiu.

  Warunkiem  do założenia konta jest wypełnienie przez rodzica/ prawnego opiekuna formularza zgody na otwarcie konta.
  Formularz  zgody do odbioru u opiekunek SKO.
   

 • Wielki Test Wiedzy o Kazimierzy Wielkiej

  W ramach obchodów jubileuszu 60.lecia nadania praw miejskich Kazimierzy Wielkiej, Kazimierski Ośrodek Kultury zorganizował konkurs, mający na celu zachęcenie lokalnej społeczności do poznawania, wzbogacania i sprawdzenia swojej wiedzy o mieście poprzez wspólną zabawę. W niekonwencjonalnym sprawdzianie o charakterze open, udział wzięło aż 98 osób. W konkursowe szranki stanęły dzieci w wieku powyżej 12 roku życia, w tym dziesięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kamila Bała, Karol Bała, Wiktoria Paś, Zuzanna Sambór, Antoni Szuba, Mateusz Górecki, Julia Skoczek, Jędrzej Kania, Ewa Wojas oraz Maja Cichacka. Zwycięzcą testu w tej kategorii wiekowej został Jędrzej Kania, a zdobywczynią trzeciego miejsca - Wiktoria Paś. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Mistrzyni ortografii

  Mistrzyni ortografii

  21 listopada 2019 roku w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica SSP Nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej – Kinga Wójcik. Kinga zdobyła I miejsce w kategorii klas IV-VI i okazała się być najlepszą spośród 328 uczniów, którzy ogółem przystąpili do konkursu w województwie świętokrzyskim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • "Drogi do wolności" w rocznicę Niepodległości

      13 listopada 2019. Niepodległość polityczna narodu, jest wielkim skarbem jego obywateli. Świadomi tego, uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzy Wielkiej, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zaprezentowali program artystyczny zatytułowany „Drogi do wolności”.
       Wiele dróg prowadziło nas do niej, traciliśmy ją i odzyskiwali niejeden raz. Drogi te usłane były grobami polskich żołnierzy, którzy Bogu i Ojczyźnie oddali serce i życie. Uczniowie przedstawili dzieje Polski, przeplatając je wierszami patriotycznymi i piosenkami. Przybliżyli również postacie z naszego regionu, które poległy walcząc o wolność naszej Ojczyzny. Artyści podkreślili też znaczącą rolę papieża Jana Pawła II w odzyskiwaniu wolności. Ten wzruszający spektakl przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Doroty Wojas i p. Moniki Anielskiej. Oprawę muzyczną i chór przygotował p. Grzegorz Krawczuk.
      W sali widowiskowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury, gdzie program został zaprezentowany, zgromadziło się ponad 460 uczniów Jedynki, którzy w skupieniu obejrzeli spektakl, a na zakończenie nagrodzili wykonawców gromkimi brawami.     

 • SZKOŁA DO HYMNU

  SZKOŁA DO HYMNU

  8 listopada 2019. Społeczność naszej szkoły wzięła dziś udział w uroczystym śpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" punktualnie o godzinie 11.11. Włączyliśmy się tym samym w ogólnopolską akcję "Niepodległa do Hymnu" upamiętniającą 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • I miejsce Kingi Wójcik

  I miejsce Kingi Wójcik

  Uczennica klasy VIa, Kinga Wójcik, została laureatką I miejsca w wojewódzkim etapie VII Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Opiekun - pani Katarzyna Borycka.
  Gratulujemy!

strona:

Kontakt

 • Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej
  Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1
  28-500 Kazimierza Wielka
  ul. 1-go Maja 1
 • (041)35-21-352
  fax (041)35-21-352