Nawigacja

 • Wreszcie wakacje!

      19 czerwca 2019. Dziś długo wyczekiwany moment - zakończenie roku szkolnego. Czas podsumowania  całorocznego wysiłku i początek zasłużonego wypoczynku.
       Wszystkim uczniom życzymy radosnych, pełnych słońca, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

 • Zakończenie klas ósmych

          Dnia 18 czerwca br. grupa trzydzieściorga dwojga Ósmoklasistów uroczyście zakończyła naukę w szkole podstawowej. Na uroczystości obecna była Dyrekcja Szkoły, Vice Burmistrz Łukasz Maderak, Grono Pedagogiczne oraz Rodzice absolwentów.
        Statuetkę Super Ucznia Jedynki 2019 otrzymało pięcioro uczniów: Małgorzata Biel, Gabriela Wieczorek, Karolina Grudzień, Maria Wojas i Michał Erbel – Laureaci i Finaliści konkursów przedmiotowych i tematycznych zarówno na szczeblu wojewódzkim jak również i ogólnopolskim. Tytuł Super Sportowca Jedynki otrzymała Maria Wojas.
          Szkołę Podstawową z wyróżnieniem ukończyli: Natalia Nawrot, Karolina Grudzień, Natalia Małecka, Małgorzata Biel, Michał Erbel, Gabriela Garbarz, Kacper Korczak, Gabriela Lewicka, Wiktoria Nowak, Zofia Możdżeń, Julia Parada, Gabiela Wieczorek i Maria Wojas.
        Wychowawczynie klas ósmych, panie Katarzyna Erbel i Ewa Robak – Klimczyk, pożegnały swych wychowanków słowami:

         Dziś pragniemy Wam życzyć, aby czar tego dnia napełnił Was radością, a wspomnienie, które z niego wyniesiecie, zostało w Was na zawsze.
        Pamiętajcie, że każdy z nas idąc przez życie musi patrzeć w cztery kierunki:
  - przed siebie – aby widzieć, dokąd idzie

  - za siebie – aby pamiętał, skąd pochodzi

  - pod nogi – aby nikogo nie podeptać

  - rozglądać się wokół siebie – aby zobaczyć, kto idzie obok Nas w trudnych chwilach Naszego życia.

  Zanim odpowiesz – posłuchaj.

  Zanim zareagujesz – pomyśl.

  Zanim wydasz – zarób.

  Zanim osądzisz – odczekaj.

  Zanim zrezygnujesz – podejmij próbę.

 • Konkurs Biblijny

  Kamil Erbel, uczeń klasy Vd, został Laureatem XXIV Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej.
  Opiekunowie: pani Katarzyna Erbel i ks. Marcin Bączek.
  Gratulujemy!

 • Zakończenie roku szkolnego 2018/19

  8.00 - msza święta;

  8.45 - klasy 0-III - spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych;

  8.45 - klasy IV - VIII - spotkanie na sali gimnastycznej.

  Odwóz autobusami szkolnymi - godzina 10.30.

 • Kazimierski Festiwal Kulturalny

  Kazimierski Festiwal Kulturalny to cykl wydarzeń organizowanych przez Miejsko-Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Mikołaja Reja, w którym główną rolę odegra słowo kultura a będzie to kultura w wielu odsłonach. W czerwcy dla klas "0" zorganizowani warsztaty pod hasłem: "Co to jest kultura?". Na zajęciach z filmu i teatru, literatury, muzyki i sztuki dzieci poznały wiele nowych pojęć, jak np.: improwizacja, abstrakcja, saksofon, spis treści, projekt okładki, kurtyna. 

  Kazimierski Festiwal Kulturalny trwa od maja do sierpnia 2019 roku przed nami jeszcze: spotkanie z podróżnikiem (26 lipca), warsztaty malowania na jedwabiu dla dorosłych (lipiec-sierpień) oraz pożegnanie lata (31 sierpnia). 

  więcej informacji i zdjęcia 

  Kazimierski Festiwal Kulturalny odbywa się w ramach dwóch projektów: Aktywna 70-tka (dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2019) oraz 70 lat minęło jak jeden dzień (dofinansowanie ze środków Fundacji PZU).

  Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Kielce oraz Echo Dnia.

   

 • Warsztaty Cukiernicze w ramach Doradztwa Zawodowego

  Dzięki uprzejmości właścicieli Pałacu „ Lacon” dnia 6 czerwca 2019 r odbyły się warsztaty cukiernicze w ramach doradztwa zawodowego.

  Dzieci miały możliwość cukierniczego eksperymentowania i przygotowania od podstaw ciasta ( jasne i ciemne ciasto). Biorąc udział w warsztatach uczniowie rozbudzali swoje pasje cukiernicze i kształtowali poczucie estetyki. Rozwijali samodzielność, sprawność manualną a także umiejętność planowania i organizowania swoich działań. Uczyli się pracy w zespole, a to wszystko w atmosferze dobrej zabawy.

  Dzieci zaprosiły do współpracy mamy, gdyż ciasteczka, które piekły były niespodzianką dla Mam z okazji Ich święta. Po podaniu ciasteczek i herbaty dzieci i mamy zasiedli do wspólnego stołu. Z tej okazji zaśpiewali Mamom piosenki pt: „Aja wolę moją mamę”- wykonanie Amelka Zielińska wraz z kl. 2b oraz wszyscy wykonali piosenkę ruchową pt: „ Serduszka dwa”.

  Niespodziankę stanowiły również napisane w szkole krótkie wypowiedzi na temat wyglądu mamy,uczuć jakimi dziecko darzy swoją mamę, a także charakterystyczna cecha, która mamę wyróżniała spośród innych Mam. Po odczytaniu opisu , mamy musiały się rozpoznać. Wiele radości przyniosło mamom również rozpoznawanie się na portretach namalowanych przez swoje pociechy. Miło spędziliśmy czas i z tej okazji wykonaliśmy kilka pamiątkowych zdjęć.

 • Zuzanna Skopowska - laureatką trzeciego miejsca w ogólnopolskim konkursie literackim

          Drogi Uczniu, wyobraź sobie, że trzymasz w ręku czarodziejskie pióro, które przeniesie Cię w dalekie, nieznane strony, do niezwykłego Królestwa Baśni Andersena. Spotkasz tam znane Ci postacie. Przeżyjesz z nimi fantastyczne przygody, a jedną z nich opowiesz nam.
          Uczennica klasy 5d Zuzia Skopowska, zachęcona powyższymi słowami, wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „I Ty możesz zostać baśniopisarzem”. Przeżyła  niezwykłą literacką przygodę i napisała wierszem tekst pt. „Baśń o Śpiewince”. W swoim utworze wykorzystała motywy z twórczości Hansa Chrystiana Andersena, zawarła także elementy wiedzy o tradycji i kulturze Ziemi Kazimierskiej. Oryginalność utworu i pasja, z jaką Zuzia podjęła się twórczej pracy, sprawiły, że została laureatką trzeciego miejsca i otrzymała cenne nagrody. Gratulujemy Zuzi oraz jej opiekunce Pani Dorocie Wojas.

 • Wycieczka do Warszawy

         W dniach 29-30 maja 2019 roku grupa 46 uczniów z klas piątych wzięła udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Celem było poznanie wybranych zabytków stolicy, kształtowanie umiejętności poznawczych, rozwijanie zainteresowań oraz przygotowanie do odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.
         Pierwszego dnia odwiedziliśmy Planetarium w Centrum Nauki Kopernik, gdzie wysłuchaliśmy wykładu na temat mapy nieba i obejrzeliśmy film edukacyjny "Halo, Ziemia!" o rozwoju komunikacji międzyludzkiej. Następnie udaliśmy się do ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, a potem na taras widokowy mieszczący się na trzydziestym piętrze Pałacu Kultury i Nauki, skąd roztacza się piękny widok na panoramę Warszawy. Kolejnym punktem zwiedzania były Królewskie Łazienki, a tam m. in. Pomnik Fryderyka Chopina, Oranżeria i Pałac na Wodzie. Zakończeniem pierwszego dnia była wizyta na Stadionie Narodowym i przejście Trasą Małego Piłkarza, ukazującą obiekt również od kulis (szatnie, loże).
         Drugi dzień pobytu rozpoczął się spacerem po Wilanowie i zwiedzaniem rezydencji Jana III Sobieskiego. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych. Usystematyzowaliśmy tam wiedzę o różnych rodzajach ceramiki, a także samodzielnie ozdabialiśmy kafelki, które następnie zabraliśmy na pamiątkę. Kolejnym punktem programu był spacer po Placu Zamkowym, starówce, a następnie Krakowskim Przedmieściem aż na Plac Piłsudskiego, gdzie zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza oraz podziwialiśmy Ogród Saski. Na zkończenie udaliśmy się na Powązki, aby odwiedzić miejsce pochówku słynnych Polaków.
       Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń, przeżyć estetycznych i pozwoliła wzbogacić wiedzę na temat stolicy.
       Opiekę nad uczniami pełniły panie: Katarzyna Borycka, Bożena Sobieraj, Dorota Stokłosa, Małgorzata Woźniak i Katarzyna Kasperczyk.

 • UWAGA!

        W związku z niepewną sytuacją pogodową na naszym terenie Dyrekcja Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kazimierzy Wielkiej informuje, iż w dniu 24.05.2019 r. zawieszone zostają przywozy i odwozy uczniów do szkoły. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze odbywają się zgodnie z planem.

   

   

 • UWAGA!

           Dla powiatu kazimierskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił drugi stopień zagrożenia. Oznacza to, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Można spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz dostosować swoje plany do warunków pogodowych.
     
      Dyrekcja Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 podjęła decyzję, iż w dniu 23.05.2019 r. (czwartek) zostają odwołane przywozy i odwozy uczniów do naszej szkoły. Decyzję o obecności uczniów w szkole pozostawiamy rodzicom. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze odbywają się zgodnie z planem.

   

       

 • DOKUMENTY DLA RODZICÓW 2019/2020

  KARTĘ PRZYJĘĆ NA ŚWIETLICĘ I OBIADY NALEŻY SKŁADAĆ W SEKRETERIACIE DO 21.06.2019r.

  Karta_przyjec_na_obiady.doc

  Karta_przyjec_na_swietlice.doc

   

 • Roman Czejarek w Kazimierzy Wielkiej

  Uczniowie IV i V klasy spotkali się we wtorek 14 maja w Bibliotece Publicznej w Kazimierzy Wielkiej z prezenter em Polskiego Radia - Romanem Czejarkiem, który rozpoczął spotkanie dla od wycieczki wirtualnej po studiu radiowym. Pokazał pracę radiowca od strony technicznej oraz wskazał różnicę między pracą w radiu i w telewizji. Po prezentacji przyszedł czas na warsztaty, w których swoich sił mogli spróbować nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele... więcej

 • Parada Szumana

  Parada Szumana

       Jak co roku w Warszawie odbyła się Parada Schumana, tym razem nasi uczniowie z klas: VII i VIII  również w niej uczestniczyli. Towarzyli im opiekunowie: Ewa Adamczyk – Isaki, Ewa Robak – Klimczyk, Piotr Kwiecień i Jolanta Kochańczyk. W tym roku było to szczególne wydarzenie, ponieważ minęło już 15 lat odkąd Polska należy do Zjednoczonej Europy.
        Kim był Robert Schuman? Nazywano go „Ojcem Europy”, to od jego nazwiska pochodzi nazwa fundacji oraz Parady. Pełnił funkcje premiera Francji i ministra spraw zagranicznych.
       9 maja 1950 roku rząd francuski w swej uroczystej deklaracji wybrał zjednoczoną Europę. Europę ocaloną od hitleryzmu, od komunizmu, Europę uwolnioną od bratobójczych i daremnych walk, Europę, która odważnie i zdecydowanie zaangażowała się we wspólnotową drogę, Europę – gwaranta dobrobytu, bezpieczeństwa i pokoju – tak ogłoszenie Planu wspominał Robert Schuman („Dla Europy”, 2004, ZNAK).
        Parada Schumana to proeuropejska manifestacja obywatelska, organizowana z okazji Dnia Europy. Uczestnicy maszerowali pod hasłem "Wybieramy Europę".  Parada wystartowała o godz. 12.00 na rogu Miodowej i Krakowskiego Przedmieścia. Przemarsz odbył się trasą Krakowskie Przedmieście-Pl.Zamkowy-Senatorska-Moliera-Królewska-Krakowskie Przedmieście-Miasteczko Schumana. Przy okazji mieliśmy okazję pozwiedzać samo centrum Warszawy oraz Łazienki Królewskie.

 • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

  Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

             W dniu 8 maja 2019 roku na sali gimnastycznej SSP Nr 1 odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
             W uroczystości wziął udział chór szkolny pod opieką pana Grzegorza Krawczuka oraz uczniowie klasy VIb przygotowani przez panią Danutę Bałagę.
            Chór szkolny wykonał "Mazurka Dąbrowskiego" oraz pieśni: "Polonez 3 Maja", Witaj, majowa jutrzenko" i "Boże coś Polskę". Uczniowie klasy VIb zagrali scenkę żywej lekcji historii, dzięki której święto Konstytucji 3-go Maja już dla każdego ucznia będzie datą znaczącą dla historii naszego narodu, skarbem, który każdy Polak powinien znać i nosić w sercu.
            Po zakończeniu występu chór szkolny i aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 • Informacja

  Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie.

  Dyrekcja Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr1 w Kazimierzy Wielkiej informuje, że od dnia 24 kwietnia 2019 roku strajk zostaje zawieszony. Zajęcia od tego dnia obywają się zgodnie z planem.

 • Kazimierskie Pola Nadziei

  Kazimierskie Pola Nadziei

  Szkolne Koło Caritas było współorganizatorem wraz z Urzędem Miasta i Gminy Kazimierzy Wielkiej I Kazimierskich Pól Nadziei. Dnia 5 kwietnia 2019r. na rynku w Kazimierzy Wielkiej mieszkańcy naszego miasta mogli skorzystać z bezpłatnych badań prowadzonych przez pracowników medycznych Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Obecne były również członkinie Stowarzyszenia Kazimierskie Amazonki, które służyły radą wszystkim zainteresowanym. Natomiast dnia 7 kwietnia 2019r. na placu kościelnym Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego wolontariusze rozdawali żonkile zbierając datki na Hospicjum w Miechowie.

                                                                            Opiekun SK Caritas Katarzyna Erbel

  Galeria zdjęć >>

 • Wycieczka do Pacanowa

  Wycieczka do Pacanowa

           Dnia 04.04.2019 roku uczniowie klasy Ia i Ib odwiedzili Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Celem wycieczki było rozwijanie wyobraźni dzieci poprzez ich uczestnictwo w zabawach interaktywnych i pantomimicznych, oraz poszerzanie wiadomości o bajkach i baśniach.
          W drodze do Pacanowa uczniom dopisywał humor. Na miejscu dzieci zwiedzały bajkową krainę, przenosząc się w zaczarowany świat. Do największych atrakcji należała podróż zaczarowanym pociągiem do wnętrza Ziemi, w morskie głębiny, a nawet w kosmos. Oczywiście nie zabrakło słynnej bajki o Koziołku Matołku oraz pamiątkowego zdjęcia z jej bohaterem.
          Na koniec pobytu uczestnicy wzięli udział w warsztatach "Wybuchowa nauka". W trakcie godzinnych zajęć uczniowie uczestniczyli w fascynujących doświadczeniach z ciekłym azotem. Najciekawsza była zamiana bitej śmietany w lody.
          Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wszystkim niesamowitych wrażeń.

 •                     W naszej szkole nadal trwa akcja strajkowa. Uczniom, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze.

 •             Egzaminy ósmoklasistów odbędą się zgodnie z harmonogramem w dniach 15, 16, 17 kwietnia 2019 roku. Rodziców prosimy
  o przywiezienie uczniów w tych dniach do szkoły na godzinę 8.00.

 •                                             Dni wolne od zajęć:
  15.04.2019  (poniedziałek) - egzamin klas ósmych
  16.04.2019 (wtorek) - egzamin klas ósmych
  17.04.2019 (środa) - egzamin klas ósmych

  Przerwa świąteczna od 18.04.2019 r. do 23.04.2019 r.  - wracamy do szkoły 24.04.2019 r. (środa).

              Dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w dniach 18, 19, 23 kwietnia 2019 r., jest możliwość zorganizowania zajęć opiekuńczo-wychowawczych.
                                                    Prosimy o zgłoszenia w sekretariacie szkoły.

strona:

Kontakt

 • Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej
  Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1
  28-500 Kazimierza Wielka
  ul. 1-go Maja 1
 • (041)35-21-352
  fax (041)35-21-352