Nawigacja

 • Warsztaty Cukiernicze w ramach Doradztwa Zawodowego

  Dzięki uprzejmości właścicieli Pałacu „ Lacon” dnia 6 czerwca 2019 r odbyły się warsztaty cukiernicze w ramach doradztwa zawodowego.

  Dzieci miały możliwość cukierniczego eksperymentowania i przygotowania od podstaw ciasta ( jasne i ciemne ciasto). Biorąc udział w warsztatach uczniowie rozbudzali swoje pasje cukiernicze i kształtowali poczucie estetyki. Rozwijali samodzielność, sprawność manualną a także umiejętność planowania i organizowania swoich działań. Uczyli się pracy w zespole, a to wszystko w atmosferze dobrej zabawy.

  Dzieci zaprosiły do współpracy mamy, gdyż ciasteczka, które piekły były niespodzianką dla Mam z okazji Ich święta. Po podaniu ciasteczek i herbaty dzieci i mamy zasiedli do wspólnego stołu. Z tej okazji zaśpiewali Mamom piosenki pt: „Aja wolę moją mamę”- wykonanie Amelka Zielińska wraz z kl. 2b oraz wszyscy wykonali piosenkę ruchową pt: „ Serduszka dwa”.

  Niespodziankę stanowiły również napisane w szkole krótkie wypowiedzi na temat wyglądu mamy,uczuć jakimi dziecko darzy swoją mamę, a także charakterystyczna cecha, która mamę wyróżniała spośród innych Mam. Po odczytaniu opisu , mamy musiały się rozpoznać. Wiele radości przyniosło mamom również rozpoznawanie się na portretach namalowanych przez swoje pociechy. Miło spędziliśmy czas i z tej okazji wykonaliśmy kilka pamiątkowych zdjęć.

 • Zuzanna Skopowska - laureatką trzeciego miejsca w ogólnopolskim konkursie literackim

          Drogi Uczniu, wyobraź sobie, że trzymasz w ręku czarodziejskie pióro, które przeniesie Cię w dalekie, nieznane strony, do niezwykłego Królestwa Baśni Andersena. Spotkasz tam znane Ci postacie. Przeżyjesz z nimi fantastyczne przygody, a jedną z nich opowiesz nam.
          Uczennica klasy 5d Zuzia Skopowska, zachęcona powyższymi słowami, wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „I Ty możesz zostać baśniopisarzem”. Przeżyła  niezwykłą literacką przygodę i napisała wierszem tekst pt. „Baśń o Śpiewince”. W swoim utworze wykorzystała motywy z twórczości Hansa Chrystiana Andersena, zawarła także elementy wiedzy o tradycji i kulturze Ziemi Kazimierskiej. Oryginalność utworu i pasja, z jaką Zuzia podjęła się twórczej pracy, sprawiły, że została laureatką trzeciego miejsca i otrzymała cenne nagrody. Gratulujemy Zuzi oraz jej opiekunce Pani Dorocie Wojas.

 • Wycieczka do Warszawy

         W dniach 29-30 maja 2019 roku grupa 46 uczniów z klas piątych wzięła udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Celem było poznanie wybranych zabytków stolicy, kształtowanie umiejętności poznawczych, rozwijanie zainteresowań oraz przygotowanie do odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.
         Pierwszego dnia odwiedziliśmy Planetarium w Centrum Nauki Kopernik, gdzie wysłuchaliśmy wykładu na temat mapy nieba i obejrzeliśmy film edukacyjny "Halo, Ziemia!" o rozwoju komunikacji międzyludzkiej. Następnie udaliśmy się do ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, a potem na taras widokowy mieszczący się na trzydziestym piętrze Pałacu Kultury i Nauki, skąd roztacza się piękny widok na panoramę Warszawy. Kolejnym punktem zwiedzania były Królewskie Łazienki, a tam m. in. Pomnik Fryderyka Chopina, Oranżeria i Pałac na Wodzie. Zakończeniem pierwszego dnia była wizyta na Stadionie Narodowym i przejście Trasą Małego Piłkarza, ukazującą obiekt również od kulis (szatnie, loże).
         Drugi dzień pobytu rozpoczął się spacerem po Wilanowie i zwiedzaniem rezydencji Jana III Sobieskiego. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych. Usystematyzowaliśmy tam wiedzę o różnych rodzajach ceramiki, a także samodzielnie ozdabialiśmy kafelki, które następnie zabraliśmy na pamiątkę. Kolejnym punktem programu był spacer po Placu Zamkowym, starówce, a następnie Krakowskim Przedmieściem aż na Plac Piłsudskiego, gdzie zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza oraz podziwialiśmy Ogród Saski. Na zkończenie udaliśmy się na Powązki, aby odwiedzić miejsce pochówku słynnych Polaków.
       Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń, przeżyć estetycznych i pozwoliła wzbogacić wiedzę na temat stolicy.
       Opiekę nad uczniami pełniły panie: Katarzyna Borycka, Bożena Sobieraj, Dorota Stokłosa, Małgorzata Woźniak i Katarzyna Kasperczyk.

 • UWAGA!

        W związku z niepewną sytuacją pogodową na naszym terenie Dyrekcja Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kazimierzy Wielkiej informuje, iż w dniu 24.05.2019 r. zawieszone zostają przywozy i odwozy uczniów do szkoły. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze odbywają się zgodnie z planem.

   

   

 • UWAGA!

           Dla powiatu kazimierskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił drugi stopień zagrożenia. Oznacza to, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Można spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz dostosować swoje plany do warunków pogodowych.
     
      Dyrekcja Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 podjęła decyzję, iż w dniu 23.05.2019 r. (czwartek) zostają odwołane przywozy i odwozy uczniów do naszej szkoły. Decyzję o obecności uczniów w szkole pozostawiamy rodzicom. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze odbywają się zgodnie z planem.

   

       

 • DOKUMENTY DLA RODZICÓW 2019/2020

  KARTĘ PRZYJĘĆ NA ŚWIETLICĘ I OBIADY NALEŻY SKŁADAĆ W SEKRETERIACIE DO 21.06.2019r.

  Karta_przyjec_na_obiady.doc

  Karta_przyjec_na_swietlice.doc

   

 • Roman Czejarek w Kazimierzy Wielkiej

  Uczniowie IV i V klasy spotkali się we wtorek 14 maja w Bibliotece Publicznej w Kazimierzy Wielkiej z prezenter em Polskiego Radia - Romanem Czejarkiem, który rozpoczął spotkanie dla od wycieczki wirtualnej po studiu radiowym. Pokazał pracę radiowca od strony technicznej oraz wskazał różnicę między pracą w radiu i w telewizji. Po prezentacji przyszedł czas na warsztaty, w których swoich sił mogli spróbować nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele... więcej

 • Parada Szumana

  Parada Szumana

       Jak co roku w Warszawie odbyła się Parada Schumana, tym razem nasi uczniowie z klas: VII i VIII  również w niej uczestniczyli. Towarzyli im opiekunowie: Ewa Adamczyk – Isaki, Ewa Robak – Klimczyk, Piotr Kwiecień i Jolanta Kochańczyk. W tym roku było to szczególne wydarzenie, ponieważ minęło już 15 lat odkąd Polska należy do Zjednoczonej Europy.
        Kim był Robert Schuman? Nazywano go „Ojcem Europy”, to od jego nazwiska pochodzi nazwa fundacji oraz Parady. Pełnił funkcje premiera Francji i ministra spraw zagranicznych.
       9 maja 1950 roku rząd francuski w swej uroczystej deklaracji wybrał zjednoczoną Europę. Europę ocaloną od hitleryzmu, od komunizmu, Europę uwolnioną od bratobójczych i daremnych walk, Europę, która odważnie i zdecydowanie zaangażowała się we wspólnotową drogę, Europę – gwaranta dobrobytu, bezpieczeństwa i pokoju – tak ogłoszenie Planu wspominał Robert Schuman („Dla Europy”, 2004, ZNAK).
        Parada Schumana to proeuropejska manifestacja obywatelska, organizowana z okazji Dnia Europy. Uczestnicy maszerowali pod hasłem "Wybieramy Europę".  Parada wystartowała o godz. 12.00 na rogu Miodowej i Krakowskiego Przedmieścia. Przemarsz odbył się trasą Krakowskie Przedmieście-Pl.Zamkowy-Senatorska-Moliera-Królewska-Krakowskie Przedmieście-Miasteczko Schumana. Przy okazji mieliśmy okazję pozwiedzać samo centrum Warszawy oraz Łazienki Królewskie.

 • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

  Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

             W dniu 8 maja 2019 roku na sali gimnastycznej SSP Nr 1 odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
             W uroczystości wziął udział chór szkolny pod opieką pana Grzegorza Krawczuka oraz uczniowie klasy VIb przygotowani przez panią Danutę Bałagę.
            Chór szkolny wykonał "Mazurka Dąbrowskiego" oraz pieśni: "Polonez 3 Maja", Witaj, majowa jutrzenko" i "Boże coś Polskę". Uczniowie klasy VIb zagrali scenkę żywej lekcji historii, dzięki której święto Konstytucji 3-go Maja już dla każdego ucznia będzie datą znaczącą dla historii naszego narodu, skarbem, który każdy Polak powinien znać i nosić w sercu.
            Po zakończeniu występu chór szkolny i aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 • Informacja

  Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie.

  Dyrekcja Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr1 w Kazimierzy Wielkiej informuje, że od dnia 24 kwietnia 2019 roku strajk zostaje zawieszony. Zajęcia od tego dnia obywają się zgodnie z planem.

 • Kazimierskie Pola Nadziei

  Kazimierskie Pola Nadziei

  Szkolne Koło Caritas było współorganizatorem wraz z Urzędem Miasta i Gminy Kazimierzy Wielkiej I Kazimierskich Pól Nadziei. Dnia 5 kwietnia 2019r. na rynku w Kazimierzy Wielkiej mieszkańcy naszego miasta mogli skorzystać z bezpłatnych badań prowadzonych przez pracowników medycznych Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Obecne były również członkinie Stowarzyszenia Kazimierskie Amazonki, które służyły radą wszystkim zainteresowanym. Natomiast dnia 7 kwietnia 2019r. na placu kościelnym Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego wolontariusze rozdawali żonkile zbierając datki na Hospicjum w Miechowie.

                                                                            Opiekun SK Caritas Katarzyna Erbel

  Galeria zdjęć >>

 • Wycieczka do Pacanowa

  Wycieczka do Pacanowa

           Dnia 04.04.2019 roku uczniowie klasy Ia i Ib odwiedzili Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Celem wycieczki było rozwijanie wyobraźni dzieci poprzez ich uczestnictwo w zabawach interaktywnych i pantomimicznych, oraz poszerzanie wiadomości o bajkach i baśniach.
          W drodze do Pacanowa uczniom dopisywał humor. Na miejscu dzieci zwiedzały bajkową krainę, przenosząc się w zaczarowany świat. Do największych atrakcji należała podróż zaczarowanym pociągiem do wnętrza Ziemi, w morskie głębiny, a nawet w kosmos. Oczywiście nie zabrakło słynnej bajki o Koziołku Matołku oraz pamiątkowego zdjęcia z jej bohaterem.
          Na koniec pobytu uczestnicy wzięli udział w warsztatach "Wybuchowa nauka". W trakcie godzinnych zajęć uczniowie uczestniczyli w fascynujących doświadczeniach z ciekłym azotem. Najciekawsza była zamiana bitej śmietany w lody.
          Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wszystkim niesamowitych wrażeń.

 •                     W naszej szkole nadal trwa akcja strajkowa. Uczniom, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze.

 •             Egzaminy ósmoklasistów odbędą się zgodnie z harmonogramem w dniach 15, 16, 17 kwietnia 2019 roku. Rodziców prosimy
  o przywiezienie uczniów w tych dniach do szkoły na godzinę 8.00.

 •                                             Dni wolne od zajęć:
  15.04.2019  (poniedziałek) - egzamin klas ósmych
  16.04.2019 (wtorek) - egzamin klas ósmych
  17.04.2019 (środa) - egzamin klas ósmych

  Przerwa świąteczna od 18.04.2019 r. do 23.04.2019 r.  - wracamy do szkoły 24.04.2019 r. (środa).

              Dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w dniach 18, 19, 23 kwietnia 2019 r., jest możliwość zorganizowania zajęć opiekuńczo-wychowawczych.
                                                    Prosimy o zgłoszenia w sekretariacie szkoły.

 •             W dniu 8 kwietnia 2019 roku rozpoczął się bezterminowy strajk pracowników oświaty w naszej szkole. Uczniom, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zgodnie z planem zajęć. Dla dzieci przebywających w tych dniach w szkole i korzystających z obiadow, szkoła zapewnia posiłek.
                                                                                                                                           Dyrekcja Szkoły

 •                                                                        Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!
   

                 Mając na uwadze przekazane przez związki zawodowe informacje, począwszy od 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek), rozpocznie się bezterminowy zbiorowy strajk pracowników oświaty organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.
                 W związku z tym zostanie zmieniona organizacja pracy szkoły. Uczniom, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godzinach zgodnie z planem zajęć.

                 Mając na uwadze nadzwyczajne okoliczności, Dyrektor w porozumieniu z organem prowadzącym ,   na bieżąco będzie monitorować  sytuację i podejmować wszelkie możliwe decyzje oraz działania związane z zapewnieniem dzieciom i uczniom należytej opieki w trakcie strajku.
                                                                                                 Z poważaniem:
                                                                Dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kazimierzy Wielkiej
                                                                                                    mgr Monika Szaleniec


   

 • Warzywno-owocowe przedstawienie

  Warzywno-owocowe przedstawienie

             Dnia 28 marca 2019 roku uczniowie z klasy Ia i Ib przedstawiły swoim kolegom i koleżankom z klas 0-3 inscenizację pt.: "Warzywa i owoce zjadamy, moc witamin mamy". Celem apelu było promowanie odżywczych wartości owoców i warzyw oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.
            Na program złożyły się wiersze, piosenki, inscenizacja "Rzepki" oraz konkurs plastyczny "Wesołe warzywko i wesoły owoc". Wszystkie prace były bardzo ciekawe i oryginalne. W jury zasiadły panie: Dorota Stokłosa i Wioletta Lamberska. Dzięki spotkaniu "Każdy uczeń dobrze wie, jak odżywiać zdrowo się".
            Imprezę, zorganizowaną w ramach programu " Owoce i warzywa w szkole", przygotowały panie: Jolanta Oleś i Anita Pietrzyk.

 • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

  Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

  Dnia 25 lutego 2019r. odbył się  Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów Szkół Podstawowych Gminy Kazimierza Wielka, którego organizatorem już po raz dziesiąty była Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kazimierzy Wielkiej. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy pan Adam Bodzioch. Tekst dyktanda ułożyła pani Mariola Czarny, nauczycielka języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Kazimierzy Wielkiej.

  Złote pióra w kategorii klas IV-VI otrzymali:

  I miejsce - Kinga Wójcik – SSP 1 w Kazimierzy Wielkiej, opiekun pani Katarzyna Borycka

  II miejsce – Karolina Nocoń – SSP w Kamieńczycach, opiekun pani Nina Głogowiecka

  III miejsce – Gabriella Prokop – SSP1 w Kazimierzy Wielkiej, opiekun pani Dorota Wojas

   

                 Złote pióra w kategorii klas VII – VIII otrzymali:

  I miejsce – Magdalena Wiśniewska – SSP w Wielgusie, opiekun pani Aneta Nocoń – Parada

  II miejsce – Kamil Rokita – SSP w Wielgusie, opiekun pani Aneta Nocoń – Parada

  III miejsce – Karolina Grudzień – SSP1 w Kazimierzy Wielkiej, opiekun pani Katarzyna Erbel

   

                                                                                                         Koordynator konkursu

                                                                                                         Katarzyna Erbel

 • Ksiądz biskup w naszej szkole

  Ksiądz biskup w naszej szkole

              15 marca 2019. Społeczność naszej szkoły wzięła dziś udział w wyjątkowym spotkaniu z księdzem biskupem Andrzejem Kaletą. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego pod dyrekcją p. Grzegorza Krawczuka oraz montaż słowno-muzyczny upamiętniający postać świętego Jana Pawła II.
             Ksiądz biskup w krótkiej przemowie, jaką skierował do uczniów i nauczycieli, podkreślił doniosłą rolę wychowania i wykształcenia w życiu każdego człowieka. Na zakończenie udzielił wszystkim błogosławieństwa Bożego na dalsze lata pracy i nauki.
             Było to bardzo owocne i wzruszające spotkanie.

strona:

Kontakt

 • Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej
  Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1
  28-500 Kazimierza Wielka
  ul. 1-go Maja 1
 • (041)35-21-352
  fax (041)35-21-352