Nawigacja

 • Polska Niepodległa

  Polska Niepodległa

  Dnia 5 października 2018 roku grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami panią Katarzyną Erbel oraz panem Grzegorzem Krawczukiem wzięła udział w uroczystości organizowanej przez Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach w ramach projektu "Niepodległa". Uczniowie zaprezentowali trzy wiersze o tematyce patriotycznej autorstwa Karoliny Grudzień - uczennicy klasy VIIIA oraz zaśpiewali cztery piosenki patriotyczne przy akompaniamencie pana Grzegorza Krawczuka.

  Galeria zdjęć link poniżej:
  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1735024426625011&type=1&l=ed290fb806

 • Pola Nadziei

  Pola Nadziei

  Dnia 28 września 2018 r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami panią Katarzyną Erbel i ks. Marcinem Bączkiem oraz przedstawicielami Fundacji Dajemy wybór rozpoczęli sadzenie żonkili w ramach akcji Pola Nadziei. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszego miasta, przedstawicielom szkół naszej gminy oraz samorządowcom za przyłączenie się do naszej inicjatywy. Pola Nadziei rozkwitną wiosną przed budynkiem Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1, rzy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej, w pobliżu Urzędu Miasta i Gminy Kazimierza Wielka oraz wokół odnowionego krzyża na terenie dawnej cukrowni. Gościliśmy również przedstawicieli pracowników hospicjum w Miechowie. To właśnie na pomoc podopiecznym tego hospicjum zostaną wiosną przekazane datki ze sprzedaży zasadzonych żonkili. Słowa podziękowania kierujemy do władz miasta za zakupienie blisko 400 cebulek żonkili. 

  Galeria zdjęć >>

 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  Święto Pieczonego Ziemniaka

  Pięknego,słonecznego dnia- 9 października 2018 roku klasa II b pod opieką swojej wych. p. Jolanty Brodko, odbyła jesienną wycieczkę do Broniszowa, aby uczcić „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Na miejscu przy świetlicy paliliśmy ognisko. Nieocenioną pomoc okazali Rodzice.

  Tatusiowie: P. Klimczyk, L. Bogacki i M. Michalec okazali się specami przy rozpalaniu i doglądaniu ogniska. Mamy panie: M. Wilk, A. Kulik,J. Stalmach i K. Michalec dbały o kulinarną stronę wyprawy. Najpierw piekliśmy kiełbaski, a potem w popiele ziemniaki. ZIEMNIAKI były PYSZNE.!!!

  Nie brakowało też innych atrakcji- gra w piłę nożną,w chowanego. Byliśmy zachwyceni taką wyprawą. Czekamy na przyszły rok. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia,żebyśmy mogli wspominać ten czas.

  Galeria zdjęć >>

 • KLAUZULA INFORMACYJNA

  KLAUZULA INFORMACYJNA

  KLAUZULA    KLAUZULA1

  PRZECZYTAJ!!!

 • Mrówka z Policją w Jedynce

  Mrówka z Policją w Jedynce

  Dnia 28.IX.2018 roku klasy 0 i 1 jak co roku uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” zorganizowanym przez Grupę PSB Mrówka we współpracy z Policją. Akcja miała na celu zapoznanie się z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, zwłaszcza przy przechodzeniu przez jezdnię w drodze do szkoły i ze szkoły. Po szkoleniu dzieci otrzymały materiały odblaskowe: kamizelki, opaski, na rękę, długopisy, – dzięki którym będą bardziej widoczni na drodze.

 • "Wesprzeć patriotę. Być patriotą".

  "Wesprzeć patriotę. Być patriotą".

  W dniu 13 września 2018r. siedmioosobowa grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem panią Katarzyną Erbel udała się do Warszawy na wycieczkę edukacyjną w ramach projektu "Wesprzeć patriotę. Być patriotą". Młodzież odwiedziła Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Wojska Polskiego oraz grób Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Spotkali się również z ks. Markiem, vice szefem Caritas Polska.

 • 79. rocznica walk na polach gabułtowskiech

  79. rocznica walk na polach gabułtowskiech

           7 września 2018 r. Uczniowie naszej szkoły oddali hołd żołnierzom Wojska Polskiego, którzy w 1939 roku na polach gabułtowskich walczyli o niepodległą Ojczyznę z okupantem niemieckim.
           Uroczystość zainaugurowała Msza Święta w intencji żołnierzy poległych, którą celebrował ks. Krzysztof Balcer - proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kazimierzy Małej. Podczas homilii kapłan przypomniał bohaterską walkę żołnierzy i wszystkichh Polaków z okupantem niemieckim i sowieckim. W uroczystości wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z panią dyrektor – Moniką Szaleniec, nauczycielką historii – Danutą Bałagą i siostrą zakonną – Krystyną Pacyną oraz przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Adamem Bodziochem I sołtysem Gabułtowa, panem Lucjanem Małkiem, na czele.
           Po Mszy Świętej wszyscy udali się na cmentarz parafialny w Kazimierzy Małej, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach poległych żołnierzy. Następnie uczestnicy uroczystości spotkali się przy obelisku w Gabułtowie,  na którym wypisane są nazwiska żołnierzy Wojska Polskiego poległych na polu chwały w trakcie Kampanii Wrześniowej. Uczniowie odczytali Apel Poległych i recytowali piękne patriotyczne wiersze.
          Podsumowaniem uroczystości były wystąpienia samorządowców i dyrekcji szkoły.

 • Dowozy / odwozy

  ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH
  rok szkolny 2018/2019

  Dowozy od poniedziałku do piątku - 7.15 (wyjazd z Kazimierzy Wielkiej) - (wszyscy uczniowie dojeżdżają do                                                                              szkoły autobusami SSP Nr1)
      
  Odwozy:

  Poniedziałek: kl. 0-VIII (wszyscy uczniowie) - odjazd autobusu 14.40 


  Wtorek: kl.0- VI - odjazd autobusami SSP Nr 1- 13.40 
                kl.VII - VIII - odjazd autobusem z Gimnazjum 14.45 


  Środa: kl.0- VI - odjazd autobusami SSP Nr 1- 13.40
                kl.VII - VIII - odjazd autobusem z Gimnazjum 14.45 


  Czwartek: kl. 0-VIII (wszyscy uczniowie) - odjazd autobusu 14.40


  Piątek: kl.0- VI - odjazd autobusami SSP Nr 1- 13.40
                kl.VII - VIII - odjazd autobusem z Gimnazjum 14.45 

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie roku szkolnego

           3 września 2018. Społeczność naszej szkoły powitała dziś nowy rok szkolny. Uroczystość przebiegła zgodnie z tradycją: najpierw msza święta w kościele parafialnym, a następnie spotkanie na sali gimnastycznej z panią dyrektor Moniką Szaleniec i w klasach z poszczególnymi wychowawcami.
           W roku szkolnym 2018/19 do naszej szkoły będzie uczęszczało 450 dzieci, uczących się w 21 oddziałach (2 przedszkolnych i 19 szkolnych). Wszystkim życzymy powodzenia!

 • "90 lat minęło ..."

  "90 lat minęło ..."

         8 czerwca 2018 miała miejsce gala podsumowująca całoroczne obchody jubileuszu 90-lecia SSP Nr 1 w Kazimierzy Wielkiej, nad organizacją których czuwał komitet w składzie: p. Małgorzata Piotrowska p. Katarzyna Erbel, p. Dorota Wojas, p. Grzegorz Krawczuk.
          W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz sympatycy „Jedynki”. Obchody rozpoczęły się o godzinie 10.00 mszą świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża w Kazimierzy Wielkiej. Następnie uczestnicy przemaszerowali do KDK-u, gdzie miała miejsce oficjalna część gali. W rolę prowadzących wcielili się p. Ewa Robak-Klimczyk i p. Piotr Kwiecień. Na początek głos zabrała pani dyrektor Monika Szaleniec, która we wzruszającym wystąpieniu przywołała historię szkoły i ludzi ją tworzących. Po niej na scenę wychodzili zaproszeni goście z urodzinowymi życzeniami i upominkami dla staruszki „Jedynki”. Były to wystąpienia pełne emocji i sentymentalnych powrotów w przeszłość, gdyż większość z nich to, kiedyś, uczniowie naszej szkoły. Dodatkowych wzruszeń, ale również i uśmiechu dostarczyła prezentacja multimedialna w postaci filmu przygotowanego przez p. Katarzynę Erbel i p. Antoniego Kocelę, w którym wypowiedzi absolwentów, obecnych uczniów i ludzi związanych ze szkołą przeplatały się ze zdjęciami dawnej i współczesnej „Jedynki”.
           W części artystycznej widzowie mogli przenieść się do czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego i uczestniczyć w spotkaniu króla ze światłymi przedstawicielami tych czasów, z Hugonem Kołłątajem na czele, i obserwować obrady nad reformą edukacji. Charakter epoki podkreślony został pięknymi tańcami (polonezem i dworskim) w wykonaniu uczniów naszej szkoły. W drugiej scenie obejrzeliśmy „Szkolne Dziady” – nawiązującą do dramatu Adama Mickiewicza rozprawę nad uczniami, którzy za życia nie przykładali się do nauki. Zwieńczeniem części artystycznej był występ chóru szkolnego, który zaprezentował pieśni nawiązujące klimatem do charakteru uroczystości. Program artystyczny przygotowali: p. Dorota Wojas, p. Monika Anielska, p. Ewa Robak-Klimczyk i p. Grzegorz Krawczuk.
            Po emocjach i wzruszeniach oficjalnej części goście udali się do szkoły, gdzie czekały kolejne atrakcje: sentymentalny spacer po klasach, wystawy zdjęć i prac uczniów, kroniki szkolne, księga pamiątkowa, poczęstunek i wspaniały tort. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Wspomnieniom i anegdotom nie było końca. Był uśmiech, ale i łzy wzruszenia. Dziękujemy i czekamy na kolejny jubileusz!

             Relacja z uroczystości: https://www.youtube.com/watch?v=NEFhCy50XKI&feature=youtu.be

 • DOKUMENTY DLA RODZICÓW 2018/2019

  KARTA ZAPISU DO SZKOŁY (DZIECI OBWODOWE)

  Klasa_pierwsza.docx

  Oddzial_przedszkolny.docx

  KARTĘ PRZYJĘĆ NA ŚWIETLICĘ I OBIADY NALEŻY SKŁADAĆ W SEKRETERIACIE DO 20.06.2018r.

  Karta_przyjec_na_swietlice.doc

  Karta_przyjec_na_obiady.doc

   

 • Wizyta w "Wioskach Świata"

  Wizyta w "Wioskach Świata"

           Dnia 5.06.18r. uczniowie z klasy III b i I b wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Główną atrakcją wyprawy był Park Edukacji Globalnej „Wioski Świata”. Dzieci zwiedzały niektóre wioski świata, a w wybranych miały warsztaty. Klasa I b poznała życie, pracę i zabawy mieszkańców wioski indiańskiej Ameryki Północnej. Dzieci wcielały się w członków plemion indiańskich, podejmowały wyzwania, podczas których zdobywały umiejętność współpracy, zdrowego współzawodnictwa oraz odkrywały historię Indian Ameryki Północnej. „Dzień w Afryce” spędziła klasa III b. Podczas podróży do ghańskiej wioski uczniowie odkrywali z czego robi się zabawki, skąd się bierze czekolada i jak wyglądały lekcje w szkole pod drzewem.
           Podróż zakończyła się rejsem po Wiśle na barce o nazwie „Legenda”. Pod Smokiem Wawelskim zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Zadowoleni, pełni świeżych wrażeń i wzbogaceni o nowe doświadczenia wróciliśmy do szkoły.
           Opiekunami wycieczki byli: Jolanta Brodko, Jolanta Oleś i ks. Marcin Bączek.

 • "Mały" Powiatowy konkurs Recytatorski

  "Mały" Powiatowy konkurs Recytatorski

               Dnia 18 maja 2018 roku w Domu Kultury w Busku Zdroju odbyła się XV edycja "Małego" Konkursu Recytatorskiego "Strofy dla Ojczyzny". Był to ostatni etap zmagań po eliminacjach szkolnych i gminnych. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-I i klasy II-III. Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Zachara kl.0a (opiekun p. Anita Pietrzyk), Jan Jaros i Nela Słupik z klasy IIIb (opiekun p. Jolanta Oleś). W kategorii klas II-III nagrody zdobyli: Jan Jaros - I miejsce za recytację wiersza Wandy Chotomskiej "Dzień dobry, królu Zygmuncie" i Nela Słupik - wyróżnienie za interpretację utworu Katarzyny Małek "Niełatwe słowa wielkiej wagi". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Dzień Otwartych Drzwi

  Dzień Otwartych Drzwi

           17 maja 2018 odbyła się w naszej szkole impreza pod hasłem Dzień Otwartych Drzwi. Miała on na celu zintegrowanie społeczności szkolnej (uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców) z mieszkańcami, absolwentami i ... przyszłymi uczniami. Na gości czekały różne atrakcje między innymi: kawiarenka "Pod Hugonkiem" z napojami i słodkościami, wiejski stół z daniami regionalnymi, wystawa zdjęć "Szkoła dawniej, dziś i w przyszłości", wystawa prac plastycznych, spartakiada owocowa, mierzenie ciśnienia, koncert wokalno-instrumentalny, prezentacja multimedialna, kiermasz książki, a na wielki finał - mecz koszykówki rodzice/nauczyciele kontra uczniowie. Spotkanie zgromadziło wielu sympatyków naszej szkoły, dostarczyło mnóstwo pozytywnych wrażeń i przeżyć.
            Koordynatorkami przedsięwzięcia były panie: Danuta Bałaga i Jolanta Brodko.

 • Wizyta w Sandomierzu – mieście królewskim

  Wizyta w Sandomierzu – mieście królewskim

  15 maja 2018 r. uczniowie klasy IVB, IVC i IVD wraz z opiekunami: p.B.Sobieraj, p.D.Wojas, p.A.Pławecką i p.M.Anielską brali udział w wycieczce do Sandomierza. Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy pokonaniem 133 schodów na taras widokowy Bramy Opatowskiej skąd podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Wśród wielu zwiedzanych atrakcji m.in. bardzo podobały nam się odwiedziny w Muzeum Ojca Mateusza w którym znajdują się figury woskowe głównych bohaterów znanego serialu. Uczestniczyliśmy w niezwykle ciekawej lekcji historii w zbrojowni rycerskiej gdzie mogliśmy przymierzyć zbroje rycerskie, wziąć do ręki miecze, kuszę czy halabardę. Dziewczynki zasiadając na tronie poczuły się jak prawdziwe księżniczki! Wiele tajemnic kryły zapewne sandomierskie lochy którymi przechadzaliśmy się przez prawie pół kilometra. Na koniec zwiedzania podczas rejsu statkiem po Wiśle odpoczęliśmy i jeszcze raz podziwialiśmy królewski Sandomierz – miasto usytuowane na siedmiu wzgórzach.

 • Dzień Otwartych Drzwi

  Samorządowa Szkoła Podstawowa

  Nr 1 im. Hugona Kołłątaja

  zaprasza

  Rodziców, Absolwentów, Wychowanków

  na

  "Dzień Otwartych Drzwi"

  17.05.2018r. w godzinach 1500 - 1800.

 • DORADZTWO ZAWODOWE

  DORADZTWO ZAWODOWE

  W Publicznym Gimnazjum Samorządowym im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej powołany został Punkt Doradztwa Edukacyjno – Zawodowego. Koordynatorem jest pani Renata Gorgoń. /rgorgon@gmail.com, tel.: 505830772/. Do zadań koordynatora należą: współpraca ze szkolnymi doradcami zawodowymi, koordynowanie działań związanych
  z prowadzeniem szerokiej akcji informacyjno-doradczej dla rodziców i ich dzieci – uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.


  Komunikat w sprawie powołania punktów doradztwa zawodowego  - link do strony

 • "Świętokrzyskie za 50 lat"

  "Świętokrzyskie za 50 lat"

          "Świętokrzyskie za 50 lat" to konkurs literacko-plastyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Busku-Zdroju. Laureatami tego konkursu zostali również uczniowie naszej szkoły. W części literackiej nagrody otrzymali:
  Tomasz Adamski - I miejsce,
  Gabriela Garbarz - II miejsce,
  Karolina Grudzień - wyróżnienie.

  Opiekun: Katarzyna Erbel.
  W części plastycznej wyróżnienie otrzymała Natalia Nawrot. Opiekun pan Grzegorz Krawczuk.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Konkurs Biblijny

  Konkurs Biblijny

  W Diecezjalnym Konkursie Biblijnym dwóch uczniów naszej szkoły zostało jego laureatami. Są to:
  Kamil Erbel - III miejsce w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych (opiekun ks. Marcn Bączek)
  oraz
  Michał Erbel - IV miejsce w kategorii klas VII szkół podstawowych i klas II i III gimnazjum (opiekun: pani Katarzyna Erbel).
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

  Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

            W poniedziałek, 7 maja 2018 roku, w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
            Na wstępie uczennica powitała zebranych i podała komendę "Baczność! Do hymnu!". Chór szkolny wraz z zebranymi uczniami i nauczycielami odśpiewał "Mazurka Dąbrowskiego". Narrator przybliżył okoliczności uchwalenia konstytucji z 1791 roku, która przeszła do historii jako druga po amerykańskiej, a pierwsza w Europie. W 1910 roku dzień 3 maja został uznany za święto narodowe. Zniosły je władze komunistyczne w 1951 roku, a przywróciła ustawa z 1990 roku. Następnie uczniowie klasy Ib i Vb recytowali piękne wiersze poetów polskich dobrane tak, aby prezentowały istotę wydarzenia oraz oddziaływały na uczucia i wyobraźnię młodych odbiorców, ukierunkowały ich przeżycia, zwróciły uwagę na aktualną wymowę wydarzeń sprzed ponad dwustu lat, ich wagę i znaczenie dla każdego Polaka. Piękne pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru były jak zwierciadło naszej historii. Wiele radości w przeżywaniu tak doniosłego święta wniósł żywy i barwny krakowiak w wykonaniu klasy Ib. Dzisiaj obchodzimy tę rocznicę z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego i młodego pokolenia Polaków.
          Apel przygotowali: pani Danuta Bałaga, pani Jolanta Brodko, pan Grzegorz Krawczuk i pani Teresa Szlęk.

strona:

Kontakt

 • Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej
  Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1
  28-500 Kazimierza Wielka
  ul. 1-go Maja 1
 • (041)35-21-352
  fax (041)35-21-352