Nawigacja

 • KLAUZULA INFORMACYJNA

  KLAUZULA INFORMACYJNA

  KLAUZULA    KLAUZULA1

  PRZECZYTAJ!!!

 • Wesprzyj patriotę, bądź patriotą - prezentacja

 • Konkurs "Stworki warzywno-owocowe" rozstrzygnięty!

  Konkurs "Stworki warzywno-owocowe" rozstrzygnięty!

            W dniu 16 listopada 2018 roku został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs na stworki warzywno-owocowe i rymowanki do nich. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Zostały do niego zgłoszone 24 prace z klas I-V. Jury w składzie: pani dyrektor Monika Szaleniec, pani Ewa Gołdyn, pani Ewa Kalafarska, pani Alicja Gola oraz dwie reprezentantki klasy Va, wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych - klasy I-III i klasy IV-V.

            Klasy I - III
  I miejsce: Emilia Borycka (IIb), Victoria Radziszewska (IIb)
  II miejsce: Tobiasz Czarnota (Ia), Marianna Rzepa (Ia), Kamila Kwicień (IIb)
  III miejsce: Oliwia Kałwa (Ia), Katarzyna Wójcik (IIIa)
  Szczególne wyróżnienia: Anna Sitko (Ia), Kacper Parada (Ia), Wiktor Maj (IIIa)
  Wyróżnienia: Sebastian Pilch (Ia), Dominika Gala (IIIa), Zuzanna Polanko (Ia), Amelia Polanko (IIIa), Kacper Kwiecień (IIa), Oliwia         Kwiecień (Ia), Wanessa Pszczoła (IIa), Alicja Czyż (IIa).

          Klasy IV-V
  I miejsce: Gabriela Malec (Vb)
  II miejsce: Gabriela Szymańska (IVb), Norbert Kwiecień (Vc)
  III miejsce: Natalia Ćwik (IVa)
  Wyróżnienie: Adrian Kaczmarczyk (IVa).

  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!
   

 • "Wesprzyj patriotę. Bądź patriotą"

  We wrześniu członkowie Szkolnego Koła Caritas przystąpili do projektu Caritas Diecezji Kieleckiej "Wesprzyj patriotę. Bądź patriotą". Jednym z zadań było odnalezienie patrioty z naszego regionu i opisanie jego historii. Uczniowie postanowili odnaleźć osobę, której historia nie jest powszechnie znana. Uczestnicy projektu poznali losy pana Zygmunta Mogiły, mieszkańca wsi Krzyż, który w grudniu 1944 roku oddał swoje życie, ratując czternaście osób. Zginął rozstrzelany przez żołnierzy SS.

  Uczestnicy projektu: Karolina Grudzień, Natalia Małecka, Maria Wojas, Szymon Klimczyk, Wiktor Psuj, Julia Galwas, Maja Cichacka.

  Opiekun: Katarzyna Erbel 

 • Przedstawienie w KOK

  W dniu 14 XI 18 r w Kazimierskim Domu Kultury odbył się występ, którego organizatorem był kazimierski K R U S. Celem występu było uświadomienie dzieciom mieszkającym na wsi i nie tylko tym jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia czyhają na nich, gdy są nieostrożne.

  Bączek Okruszek i pszczółka Kruszynka mieszkający w wiosce Krusikowo, uczyły dzieci bezpieczeństwa.

  Występ przygotowali uczniowie klasy II b naszej szkoły pod opieką p. Jolanty Brodko we współpracy z p. Martą Maj i Jej wychowankami z klasy 0.

  Wszyscy mali aktorzy rozpoczęli występ widowiskowym wyjściem na scenę przy akompaniamencie muzyki pt: „ Marsz kwiatów”. Następnie pszczółki z Krusikowa odtańczyły swój taniec. Konferansjerzy Emilia Borycka i Kacper Michalec bardzo pięknie poprowadzili cały występ, pouczając wszystkie dzieci o zagrożeniach czyhających na nich wszędzie i zachęcali do przestrzegania zasad ostrożności. Uczennice Amelia Zielińska i Sara z kl. II b pięknie zaśpiewały solo - piosenki pt: „Karetka pogotowia” i Numer 112”, tym samym przypominając najważniejsze numery potrzebne do wezwania i udzielenia pomocy potrzebującym. Również w wierszach recytowanych przez grupę uczniów klasy drugiej nie brakło przestróg dotyczących bezpiecznego zachowania. Występ zakończył się tańcem „ Kaczuchy”.

  Dziewczynki z klasy zerowej tworzyły element dekoracji- piękne, kolorowe kwiaty.

  Przedstawienie połączone był o z prelekcją i pokazem Powiatowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej.

  Nie brakło konkursów i nagród . Występ oglądali uczniowie naszej szkoły z klas 0- 3 oraz ze SSP nr 3. Na widowni byli obecni rodzice, którzy zawsze towarzyszą swoim pociechom.

   
   
   
   

   

 • Akademia z okazji Święta Niepodległości

  Akademia z okazji Święta Niepodległości

              13 listopada 2018. Dzisiejszy dzień w naszej szkole był wyjątkowy i niepowtarzalny, bowiem uroczyście obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
              Od samego rana odczuwaliśmy odświętną, patriotyczną atmosferę. Cała społeczność szkolna wystąpiła w galowych strojach i z symbolicznymi biało-czerwonymi kotylionami.
              Uroczysty apel rozpoczął się o godzinie 10.00 w pięknie i odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej.
              Na początku wystąpiła uczennica klasy 7b, która przywołała pamięć o historii i patriotyzmie, stanowiących życiodajną siłę pulsującą w sercu każdego Polaka. Odwołała się również do pieśni patriotycznych, gdyż w nich zaklęta jest opowieść o ojczyźnie. Dodawały one zawsze siły, otuchy i nadziei. Śpiewając je dzisiaj, dzielimy radości i smutki wszystkich tych, których łączyła i łączy Polska. Prowadząca zaprosiła zebranych na koncert pieśni patriotycznej przeplatanej narracją historyczną, wprowadzającą w sytuację polityczną naszego kraju na przestrzeni wieków. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego , który po utracie wolności stale wychodził z inicjatywą walki o odzyskanie ukochanej ojczyzny. Chór szkolny wykonał 17 pieśni patriotycznych, które pozwalały zrozumieć uczucia i rozterki walczących o niepodległość.
              Dzień ten był lekcją patriotyzmu i historii. Społeczność uczniowska uczestnicząca w obchodach stulecia odzyskania niepodległości dała wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
              Akademię przygotowali: pani Danuta Bałaga, pani Teresa Szlęk i pan Grzegorz Krawczuk.

 • Rekord dla Niepodległej

  Rekord dla Niepodległej

              9 listopada 2018. Społeczność naszej szkoły włączyła się dziś w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej", zorganizowaną dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Polegała ona na równoczesnym odśpiewaniu przez uczniów ze wszystkich polskich szkół i przedszkoli hymnu narodowego punktualnie o godzinie 11.11.
              Na czwartej lekcji społeczność naszej szkoły zebrała się na sali gimnastycznej. Wszyscy wystąpili w galowych strojach, do których przypięte były kotyliony w barwach narodowych. Pani dyrektor powitała zgromadzonych i zaprosiła na gminne obchody Święta Niepodległości. Następnie został wprowadzony sztandar szkoły. O 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Po wykonaniu hymnu sztandar został wyprowadzony i wszyscy rozeszli się do klas.
             Dzisiejsza akcja zostanie nam w pamięci jako wzruszająca i wyjątkowa lekcja patriotyzmu.
             Opiekę nad uroczystością sprawowali: pani Alicja Pławecka i ksiądz Marcin Bączek.

 • Zespół Szkół Zawodowych im. W. Grabskiego z Odonowa w naszej szkole.

   Zespół Szkół Zawodowych im. W. Grabskiego z Odonowa w naszej szkole.

  Dnia 31 października 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas VIII  z nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół Zawodowych im. W. Grabskiego w Odonowie. Pani Jolanta Mizio, dyrektor ZSZ w Odonowie, zapoznała przyszłych absolwentów naszej szkoły z ofertą edukacyjną szkoły średniej w Odonowie. Przedstawiona prezentacja ukazała profile klas oraz ich specyfikę. Następnie uczniowie klas VIII wzięli udział w warsztatach hotelowych prowadzonych przez uczniów ZSZ w Odnowie.

  Galeria zdjęć >>

 • Bezpieczeństwo na PIĄTKĘ

  Bezpieczeństwo na PIĄTKĘ

            W dniu 29.10.2018 r. w SSP1 Nr 3 odbył się powiatowy etap konkursu „Bezpieczeństwo na Piątkę”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy piątej „A” - Karolina Kular, Wójcik Kinga, Sambór Zuzanna.
            W konkursie brało udział 8 drużyn ze szkół podstawowych powiatu kazimierskiego. Drużyna naszej szkoły zajęła 3 miejsce. Opiekunami reprezentacji szkoły były p. Ewa Kalafarska i p. Beata Kuchnecka.

 • Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

  Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

            Dnia 17 października 2018 roku miała miejsce jedna z najpiękniejszych uroczystości szkolnych –uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kazimierzy Wielkiej. Wzięło w niej udział 42 uczniów z klas: Ia i I b, którzy w rytmie poloneza wkroczyli  na salę gimnastyczną.
             Pierwszaki pokazały jak pięknie potrafią recytować wierszyki i śpiewać piosenki. Swoją postawą  udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania przed pocztem sztandarowym. Następnie pani Dyrektor Monika Szaleniec skierowała do uczniów miłe i ciepłe słowa, dokonała symbolicznego pasowania na ucznia i tradycyjnie wręczyła dzieciom legitymacje szkolne. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, licznie zgromadzeni rodzice oraz uczniowie z klas drugich wraz z wychowawczyniami. Miłą niespodzianką było otrzymanie  upominków od uczniów klas drugich, ich wychowawców i zaproszonych gości.
             Na koniec Burmistrz MiG Kazimierzy Wielkiej,  pan Adam Bodzioch, pogratulował umiejętności artystycznych i podziękował za zaproszenie.
            Po uroczystości wszyscy obecni udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich, a przede wszystkim w pamięci naszych pierwszoklasistów.

 • Uwaga!!! Akcja czytelnicza!!!

  Uwaga!!! Akcja czytelnicza!!!

  Podaruj książkę bibliotece szkolnej!

  Jeśli masz w domu książkę (literatura dziecięca, młodzieżowa, lektury szkolne, literatura popularnonaukowa), której już nie czytasz i chcesz się nią podzielić z innymi - ofiaruj ją naszej bibliotece. Wzbogaci to nasz księgozbiór i przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w naszej szkole. Prosimy o książki atrakcyjne i w dobrym stanie. Do każdej podarowanej książki zostanie wklejona karteczka z informacją o darczyńcy.
  "Pozostaw po sobie ślad..."
  Pamiętaj! Książka czytana żyje dłużej!
  Regulamin Akcji:

  • Akcja rozpoczyna się od 22 października 2018r. i trwać będzie do 09 listopada 2018r.
  • W ramach akcji do biblioteki można przekazać lektury, bajki, literaturę piękną, książki dla młodzieży, lektury szkolne.

  • Stan książek powinien być dobry.

  • Zanim podarujesz książkę bibliotece zapytaj o zgodę Rodziców.

  • Uczniowie, którzy podarują bibliotece największą ilość książek, zostaną nagrodzeni.

  • Darczyńcą może być również każdy pracownik szkoły, rodzic bądź osoba przyjazna naszej szkole.
   Za wszystkie przyniesione książki z góry serdecznie dziękujemy.
                                                                                                                                                    Bibliotekarze

 • Dzień Nuczyciela

  Dzień Nuczyciela

  23.10.2018. Społeczność naszej szkoły wzięła udział w apelu przygotowanym z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie z klas siódmych i ósmych zaprezentowali scenki przedstawiającew humorystyczny sposób szkolną rzeczywistość. Były również piosenki oraz życzenia dla nauczycieli i pracowników oświaty. Apel przygotowali: p. Dorota Krzosa i p. Grzegorz Krawczuk.

 • Polska Niepodległa

  Polska Niepodległa

  Dnia 5 października 2018 roku grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami panią Katarzyną Erbel oraz panem Grzegorzem Krawczukiem wzięła udział w uroczystości organizowanej przez Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach w ramach projektu "Niepodległa". Uczniowie zaprezentowali trzy wiersze o tematyce patriotycznej autorstwa Karoliny Grudzień - uczennicy klasy VIIIA oraz zaśpiewali cztery piosenki patriotyczne przy akompaniamencie pana Grzegorza Krawczuka.

  Galeria zdjęć link poniżej:
  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1735024426625011&type=1&l=ed290fb806

 • Pola Nadziei

  Pola Nadziei

  Dnia 28 września 2018 r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami panią Katarzyną Erbel i ks. Marcinem Bączkiem oraz przedstawicielami Fundacji Dajemy wybór rozpoczęli sadzenie żonkili w ramach akcji Pola Nadziei. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszego miasta, przedstawicielom szkół naszej gminy oraz samorządowcom za przyłączenie się do naszej inicjatywy. Pola Nadziei rozkwitną wiosną przed budynkiem Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1, rzy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej, w pobliżu Urzędu Miasta i Gminy Kazimierza Wielka oraz wokół odnowionego krzyża na terenie dawnej cukrowni. Gościliśmy również przedstawicieli pracowników hospicjum w Miechowie. To właśnie na pomoc podopiecznym tego hospicjum zostaną wiosną przekazane datki ze sprzedaży zasadzonych żonkili. Słowa podziękowania kierujemy do władz miasta za zakupienie blisko 400 cebulek żonkili. 

  Galeria zdjęć >>

 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  Święto Pieczonego Ziemniaka

  Pięknego,słonecznego dnia, 9 października 2018 roku, klasa II b pod opieką swojej wych. p. Jolanty Brodko, odbyła jesienną wycieczkę do Broniszowa, aby uczcić „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Na miejscu przy świetlicy paliliśmy ognisko. Nieocenioną pomoc okazali Rodzice.

  Tatusiowie, P. Klimczyk, L. Bogacki i M. Michalec, okazali się specami przy rozpalaniu i doglądaniu ogniska. Mamy, M. Wilk, A. Kulik,J. Stalmach i K. Michalec, dbały o kulinarną stronę wyprawy. Najpierw piekliśmy kiełbaski, a potem w popiele ziemniaki. ZIEMNIAKI BYŁY PYSZNE.!!!

  Nie brakowało też innych atrakcji: gra w piłę nożną, w chowanego. Byliśmy zachwyceni taką wyprawą. Czekamy na przyszły rok. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia,żebyśmy mogli wspominać ten czas.

  Galeria zdjęć >>

 • Mrówka z Policją w Jedynce

  Mrówka z Policją w Jedynce

  Dnia 28.IX.2018 roku klasy 0 i I jak co roku uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” zorganizowanym przez Grupę PSB Mrówka we współpracy z Policją. Akcja miała na celu zapoznanie się z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, zwłaszcza przy przechodzeniu przez jezdnię w drodze do szkoły i ze szkoły. Po szkoleniu dzieci otrzymały materiały odblaskowe: kamizelki, opaski, na rękę i długopisy, dzięki którym będą bardziej widoczne na drodze.

 • "Wesprzeć patriotę. Być patriotą".

  "Wesprzeć patriotę. Być patriotą".

  W dniu 13 września 2018r. siedmioosobowa grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem panią Katarzyną Erbel udała się do Warszawy na wycieczkę edukacyjną w ramach projektu "Wesprzeć patriotę. Być patriotą". Młodzież odwiedziła Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Wojska Polskiego oraz grób Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Spotkali się również z ks. Markiem, vice szefem Caritas Polska.

 • 79. rocznica walk na polach gabułtowskiech

  79. rocznica walk na polach gabułtowskiech

           7 września 2018 r. Uczniowie naszej szkoły oddali hołd żołnierzom Wojska Polskiego, którzy w 1939 roku na polach gabułtowskich walczyli o niepodległą Ojczyznę z okupantem niemieckim.
           Uroczystość zainaugurowała Msza Święta w intencji żołnierzy poległych, którą celebrował ks. Krzysztof Balcer - proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kazimierzy Małej. Podczas homilii kapłan przypomniał bohaterską walkę żołnierzy i wszystkichh Polaków z okupantem niemieckim i sowieckim. W uroczystości wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z panią dyrektor – Moniką Szaleniec, nauczycielką historii – Danutą Bałagą i siostrą zakonną – Krystyną Pacyną oraz przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Adamem Bodziochem I sołtysem Gabułtowa, panem Lucjanem Małkiem, na czele.
           Po Mszy Świętej wszyscy udali się na cmentarz parafialny w Kazimierzy Małej, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach poległych żołnierzy. Następnie uczestnicy uroczystości spotkali się przy obelisku w Gabułtowie,  na którym wypisane są nazwiska żołnierzy Wojska Polskiego poległych na polu chwały w trakcie Kampanii Wrześniowej. Uczniowie odczytali Apel Poległych i recytowali piękne patriotyczne wiersze.
          Podsumowaniem uroczystości były wystąpienia samorządowców i dyrekcji szkoły.

 • Dowozy / odwozy

  ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH
  rok szkolny 2018/2019

  Dowozy od poniedziałku do piątku - 7.15 (wyjazd z Kazimierzy Wielkiej) - (wszyscy uczniowie dojeżdżają do                                                                              szkoły autobusami SSP Nr1)
      
  Odwozy:

  Poniedziałek: kl. 0-VIII (wszyscy uczniowie) - odjazd autobusu 14.40 


  Wtorek: kl.0- VI - odjazd autobusami SSP Nr 1- 13.40 
                kl.VII - VIII - odjazd autobusem z Gimnazjum 14.45 


  Środa: kl.0- VI - odjazd autobusami SSP Nr 1- 13.40
                kl.VII - VIII - odjazd autobusem z Gimnazjum 14.45 


  Czwartek: kl. 0-VIII (wszyscy uczniowie) - odjazd autobusu 14.40


  Piątek: kl.0- VI - odjazd autobusami SSP Nr 1- 13.40
                kl.VII - VIII - odjazd autobusem z Gimnazjum 14.45 

strona:

Kontakt

 • Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej
  Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1
  28-500 Kazimierza Wielka
  ul. 1-go Maja 1
 • (041)35-21-352
  fax (041)35-21-352